Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

jak zacz望

jak zacz望

• Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
3 odpowiedzi na ten temat

jak zacz望

#1 Workenius

Workenius

Nowy u篡tkownik

• Nowy
  • 2 post闚

Napisany 19 stycze 2018 - 10:33

Wiem że pewnie odkopuje stare tematy ale chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy żeby zacząć swoja "przygode" z administracją serwerów (głownie mi chodzi o vps) jakby ktoś mógł mi poprostu wypunktować jakie zagadnienia mam sobie na początek przyswoić nie musi być szczegółowo tylko tak ogólnie żebym wiedział jak się za to zabrać ;P wiem że to nie jest temat na jedną noc... nie chce poradników bo wole uczyć się na swoich błędach i w google potrafię coś znaleźć jak nie będę miał pomysłu na rozwiązanie xD

• 0

#2 GT_Lukasz

GT_Lukasz

Sta造 u篡tkownik

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 131 post闚

Napisany 19 stycze 2018 - 13:30

Uruchomić Linux na komputerze i psuć i naprawiać a z czasem bawić się w VPS. Pierwsze zagadnienie które musisz znać do perfekcji to polecenia, programowanie w bash przydaje się bardzo często Python a z czasem opanujesz wszystko do perfekcji. 

• 0

#3 Vescer

Vescer

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚

Napisany 19 stycze 2018 - 23:12

Znajomość:
- zasad działania systemów linux'owych
- SSH, FTP, DNS etc

- typów wirtualizacji OpenVZ, XEN, KVM
- web serwerów apache2 i nginx

- paneli DirectAdmin, ISPconfig, Plesk ,VestaCP (z płatnymi to może być problem)

Ogólnie dużo by wymieniać a mi średnio się chce - po prostu trzeba się tym interesować i dążyć do poznawania/nauki coraz to nowych rzeczy. Jeśli w sobie to znajdziesz to samo będzie przychodzić. Na start mogę polecić kanał na YT UW-TEAM i to tyle,,, reszta należy do ciebie.

Edytowany przez Vescer, 19 stycze 2018 - 23:27.

• 0

#4 Workenius

Workenius

Nowy u篡tkownik

• Nowy
  • 2 post闚

Napisany 20 stycze 2018 - 10:33

Dziekuje za pomoc  :)

Ogólnie dużo by wymieniać a mi średnio się chce - po prostu trzeba się tym interesować i dążyć do poznawania/nauki coraz to nowych rzeczy. Jeśli w sobie to znajdziesz to samo będzie przychodzić. Na start mogę polecić kanał na YT UW-TEAM i to tyle,,, reszta należy do ciebie.

Teraz już tylko trzeba się ogarnąć i za to zabrać myśle ze zainteresowanie już jest a checi do nauki nie brakuje xD

Jeszcze raz dzieki za pomoc  :lol:

• 0

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚