Skocz do zawartości
luciola

Problem z konfiguracją VirtualHosta

Polecane posty

Witam.Mam następujący problem konfiguracyjny.

 

po wpisaniu adresu serwera i wskazaniu podkatalogu ze stroną dostaję komunikat: requested URL was not found on this server.

 

Stworzyłem plik konfiguracyjnym w katalogu sites-avialble w apache 2 odpowiedni plik config wskazujący na dany katalog.

użyłem a2senite i zrestartowałem apache 2 i cały czas wyskakuje komunikat nie znaleziono URL

 

W katalogu sites-avaiable są jeszcze inne pliki konfiguracyjne innych katalogów i one działają wskazując na odpowiedni katalog, natomiast po ich edycji i np usunięciu inne strony strony nadaj działają.

 

Czy może to być problem ustawień pozwoleń do katalogów?

 

 

 

 

Edytowano przez luciola (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co rekordy? potrzebuję przekierować na podkatalog na serwerze dedykowanym

 

dziękuję za pomoc ale proszę oczekuję odpowiedzi od kolegów znających się na temacie a nie haseł

Edytowano przez luciola (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądrala taka ciekawostka aby ci virtualhost działał potrzebna jest poprawna konfiguracja DNS a dokładnie rekordu in A "tzw" - ServerName oraz ServerAlias za to odpowiada, bez tego ci się nie wyświetli strona poprawnie.

 

Możesz mieć przypadłość numer 2 - brak uprawnień ustaw katalog w konfiguracji , sprawdź uprawnienia , jeśli ich nie potrafisz ustawić odpal sobie mc i ustaw uprawnienia w prosty sposób na www-data i ruszy też a naucz się też wykorzystywać /var/log tam ci wszystko pisze dlaczego ci to nie działa.

Jest jeszcze więcej przypadłości odsyłam cie dalej

 

https://httpd.apache.org/docs/2.4/vhosts/

 

 

 

 

 

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za pomoc Łukasz.

 

udało się.wystarczyło dodać odpowiedni port w port.conf w apache i wszytsko działa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×