Skocz do zawartości
SzymonD

Jaki Web Serwer dla Magento 2? Nginx | Apache | LiteSpeed WS | może combo?

Polecane posty

Hej!

 

Potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji odnośnie wyboru web serwera dla mojej nowej maszyny VPS oraz jednego dedyka.

 

Serwery będą służyły do postawienia sklepów na platformie Magento 2.

 

Wymagania to konieczność obsługi plików HTACCESS oraz nie wiem czy to istotne --> Zgodność z panelem DA (nie wiem czy to w ogóle ma jakieś znaczenie).

 

Konfiguracja musi pozwolić na szybkie wczytywanie się stron. Zdaję sobie sprawę, że składa się na to wiele czynników, ale z mojej obserwacji zauważyłem, że Apache odrobinę zwalnia działanie sklepu.

Dla przykładu konfiguracje z Nginx są szybsze, ale nie wspierają HTACCESS. Widziałem też konfiguracje Apache + Nginx jako proxy.

 

Jak ma się sprawa z LiteSpeed (LSWS)? Tam potrzebna jest licencja czy jest jakaś wersja OpenSouruce?

 

Co możecie mi podpowiedzieć. Nie mam wiedzy na ten temat, ale muszę podjąć decyzję i zlecić konfigurację serwera wykwalifikowanej osobie.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz DA, to rozważ CloudLinux.

 

Jest wersja OpenSource LiteSpeed.

 

Magento bez problemu działa na Nginx, a htaccess nie jest żadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz DA, to rozważ CloudLinux.

 

Jest wersja OpenSource LiteSpeed.

Magento bez problemu działa na Nginx, a htaccess nie jest żadnym problemem.

Serwery już mam, więc przesiadka nie wchodzi w grę.

 

A co proponujecie w takim razie? Co będzie lepszym rozwiązaniem pod sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloudlinux na dedyka chyba nie do końca ma sens, chyba ze chodzi o cagowanie userów tanim kosztem (web per user).

 

Pod magentoo:

- mały ruch - nginx

- średni ruch - nginx(+cache) lub nginx + varnish

- duży ruch - litespeed enterprise + lite mage

 

Jeśli nie znasz litespeeda, to stracisz tylko czas na litespeed opensource.

Jako alternatywa (w przypadku mocnych zależności htaccess), odchudzić apacza 2.4 i można z nim zdziałać cuda.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloudlinux na dedyka chyba nie do końca ma sens, chyba ze chodzi o cagowanie userów tanim kosztem (web per user).

 

Pod magentoo:

- mały ruch - nginx

- średni ruch - nginx(+cache) lub nginx + varnish

- duży ruch - litespeed enterprise + lite mage

 

Jeśli nie znasz litespeeda, to stracisz tylko czas na litespeed opensource.

Jako alternatywa (w przypadku mocnych zależności htaccess), odchudzić apacza 2.4 i można z nim zdziałać cuda.

 

Dziękuję za podpowiedź.

A co sądzisz o rozwiązaniu Apache + Nginx jako proxy? (otrzymałem taką propozycję przez admina i widzę, że kilka hostingów w PL tak funkcjonuje).

Zdaje to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że nginx miałby serwować statyczne pliki a apache jest tam tylko pod php z htaccessem.

Magento naprawdę dobrze gada z nginxiem, moim zdaniem lepiej się skupić na czystym nginx w takim układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magento też fajnie lata z redisem. Technicznie rzecz biorąc zrobił bym to bardziej profesjonalnie wyizolował każdą usługę na osobne serwery np: 4 x VPS z dostępem do LAN taką ofertę dają firmy odpowiednie rozłożenie obciążenia + odpowiednia optymalizacja da skuteczny efekt dlatego też mowa o redis , z praktyki przy serwerach z sklepami najgorszym rozwiązaniem jest trzymanie obrazków na tym samym serwerze przez to sklep działa bardzo powolnie.

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×