Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własny (fizyczny) serwer dedykowany

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 14 styczeń 2018 - 15:45

Witajcie.

Aktualnie posiadam serwer w kimsufi (dokładnie KS-5 czyli Intel Xeon 2xE5504 16GB DDR2 2TB), płacę za niego około 135 zł brutto. Zacząłem się zastanawiać nad zakupem własnego serwera i postawienia go w domu (mam dostęp do stabilnego zasilania i łącza ~250/250mbps), jak wiadomo procesory E5504 nie są demonami prędkości (i w dodatku można je zakupić na allegro za 4 zł). 

Znalazłem coś takiego: 

Thomas Krenn 3HE INTEL Singel-CPUSC836INTEL XEON E3-1265LV2 SR0PB 2.50GHZ 4x4GB RAM bez dysków za 150 zł

Thomas Krenn 2HE AMD DUAL-CPU SC825R z 2x AMD OPTERON OS6262VATGGGU FA1216PGT 8x8GB RAM także bez dysków za 700 zł

Jak wygląda sprawa z awaryjnością takiego sprzętu? Wiadomo że to będzie chodzić 24/7 jednak na pewno nie na pełnym obciążeniu.

Chyba że możecie polecić mi coś lepszego? Pewna osoba wspominała mi o Dell PowerEdge 11G R610.

Chcę zakupić serwer ponieważ nie ma zbytnio sensu abym przepłacał co miesiąc skoro mogę kupić raz a potem tylko płacić za prąd. 

Dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam!

• 0

#2 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 14 styczeń 2018 - 15:49

Najbardziej awaryjne są dyski twarde.
R610 spoko, ale porównaj sobie ich zużycie energii do nowszych DL360G8 (150 vs 70 W w spoczynku, 250 vs 150 W w stresie, na procesorach podobnej wydajności).
Jak stać Cię na prąd, kupisz UPSa, masz gdzie wstawic takiego hałasa, to śmiało kupuj ;)
  • 1

#3 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 14 styczeń 2018 - 17:02

Posiadam budżet +- 1000 zł. 

Z hałasem też byłby problem ponieważ nie chcę aby to zbyt głośno chodziło  :mellow:

A co ze sprzętem który wymieniłem czyli Thomas Krenn? Dziwi mnie ta niska cena..

• 0

#4 dext

dext

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 92 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisany 14 styczeń 2018 - 18:56

Hałas xD
włącz suszarke do włosów na max w nocy i taki będziesz mieć z serwera hałas non stop xD
Testowałem zanim kupiłem pierwszy serwer do domu i szybko poleciały do kolokacji.

Edytowany przez dext, 14 styczeń 2018 - 18:57.

• 0

#5 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 14 styczeń 2018 - 22:22

Wiadomo że są serwery które chodzą głosno i są takie które chodzą ciszej ;)

Kolokacja także wchodzi w gre, będę musiał poszukać jakiejś firmy w Bydgoszczy, ewentualnie w okolicy.

• 0

#6 dext

dext

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 92 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisany 15 styczeń 2018 - 00:12

zerknij na artnet i sprintdataceneter

Edytowany przez dext, 15 styczeń 2018 - 00:13.

• 1

#7 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 882 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 15 styczeń 2018 - 17:37

ClassAxion, odezwij się do RIPE.pl - Krzysztof może znać jakieś kolo w Bydgoszczy ;)
  • 1

#8 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 15 styczeń 2018 - 19:35

Dzięki, jednak kwestie kolokacji/miejsca to nie problem, aktualnie problemem jest wybór odpowiedniego serwera ;)

• 0

#9 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 04 luty 2018 - 13:24

Tak więc zakupiłem serwer DELL 2950 III Quad e5410 2,3GH 32GB 2x73GB SAS i wymieniłem w nim procesor na E5440, na dniach chcę dokupić kolejny.  :)  Aby serwer mógł pójść w kolokację będę musiał jeszcze dokupić szyny RACK i najlepiej drugi zasilacz :) 

Teraz została kwesta samej kolokacji - znalazłem ISBM i Asseco Data Systems (dawniej ZETO).

Artnet i sprintdataceneter niestety odpadają ponieważ są stosunkowo daleko  :unsure: 

Na dniach przedzwonię do RIPE i zapytam czy nie mają kogoś w okolicach Bydgoszczy. 

• 0

#10 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1255 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 06 luty 2018 - 01:17

Zapraszamy do Torunia, zawsze trochę bliżej. 

• 1

#11 developerek

developerek

Często na forum

• Użytkownicy
  • 75 postów

Napisany 06 luty 2018 - 17:43

Zapraszamy do Torunia, zawsze trochę bliżej. 

Exea DataCenter przy Kujawskiej (teren TSP)

Serwerownia Tier III czyli najbardziej znienawidzone przez gimbazę z uwagi na brak tolerancji tej warstwy wiekowej.

Edytowany przez developerek, 06 luty 2018 - 17:57.

• 0

#12 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 06 luty 2018 - 18:05

Serwerownia Tier III czyli najbardziej znienawidzone przez gimbazę z uwagi na brak tolerancji tej warstwy wiekowej.

Do nich także wysłałem emaila.

• 0

#13 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1255 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 06 luty 2018 - 20:49

Ja zapraszałem do dataspace.pl  T3 się zgadza, do klientów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie. 

Edytowany przez theONE, 06 luty 2018 - 20:51.

• 0

#14 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 1587 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 07 luty 2018 - 00:43

Na dniach przedzwonię do RIPE i zapytam czy nie mają kogoś w okolicach Bydgoszczy. 

Tuchola? 70km.

milosz@sys-com.pl

• 0

#15 developerek

developerek

Często na forum

• Użytkownicy
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2018 - 15:15

Ja zapraszałem do dataspace.pl  T3 się zgadza, do klientów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie. 

w tym samym fyrtlu, że tak to ujmę :)

• 0

#16 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 08 luty 2018 - 09:37

Niestety, dataspace "nie ma możliwości zawierania współpracy z Klientami indywidualnymi" :unsure:

• 0

#17 developerek

developerek

Często na forum

• Użytkownicy
  • 75 postów

Napisany 11 luty 2018 - 15:47

Niestety, dataspace "nie ma możliwości zawierania współpracy z Klientami indywidualnymi" :unsure:

Tego nie wiem niestety....

wiem natomiast że mam niemiłe doświadczenia z ichniejszą firmą.... mają strasznie bucowate podejście do klienta.....

aczkolwiek trzeba przyznać że jakość usług naprawdę topowa

• 0

#18 JanoK

JanoK

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2018 - 15:52

stawianie serwera w domu to masakra, warto kupic serwer na wlasnosc bo predzej cyz póxniej się zwróci, jednakżę z uwagi na hałas nie polecam teo robic, chyba że ktos mieszka w domu a nie mieszkaniu i moze pozwolic sobie na umieszczenie erwera np w piwnicy

• 0

#19 LuCek6

LuCek6

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 20 postów

Napisany 11 luty 2018 - 16:23

a po co to w domu trzymać? istnieje coś takiego jak kolokacja i jest ona teraz co raz tańsza, skoro juz planujesz zakup serwera to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go wrzucić dzieś w kolokacje

• 0

#20 ClassAxion

ClassAxion

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 14 luty 2018 - 21:48

stawianie serwera w domu to masakra, warto kupic serwer na wlasnosc bo predzej cyz póxniej się zwróci, jednakżę z uwagi na hałas nie polecam teo robic, chyba że ktos mieszka w domu a nie mieszkaniu i moze pozwolic sobie na umieszczenie erwera np w piwnicy

Akurat mieszkam w domu jednorodzinnym i tymczasowo trzymam go na strychu gdzie ma dość zimno i nie jest wilgotno jak na aktualną porę roku. 

a po co to w domu trzymać? istnieje coś takiego jak kolokacja i jest ona teraz co raz tańsza, skoro juz planujesz zakup serwera to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go wrzucić dzieś w kolokacje

Właśnie chcę go wepchnąć w kolokację jednak jest problem ze znalezieniem normalnej firmy która by go przyjęła  :mellow: Nawet jestem skłonny dogadać się z kimś kto ma miejsce pod taki serwer i dość stabilne łącze (nie musi to być serwerownia). 

Otrzymałem odpowiedź z jednej firmy i wygląda to tak:
5xzUddB.png

Troszkę żałuję że kupiłem serwer wielkości 2U, jednak 1U byłby troszkę tańszy w kolokacji.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników