Skocz do zawartości
radiowiec

Domeny.pl wymusza opłatę za podanie authinfo

Polecane posty

Firma domeny.pl wymusza opłaty za podanie kodu authinfo dla transferów wychodzących domen .com, macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydanie kodu authinfo nie jest odpłatne

 

chyba że dostałeś pierwszy rok gratis

i tym samym jakiś regulamin zaakceptowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem domenę w promocji, ale w jej regulaminie nic o tym nie ma. Jest w cenniku. Pierwszy raz coś takiego widzę, a rejesterowałem w wielu firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tematu u tego konkretnego rejestratora, ale zapytam na wszelki wypadek:

 

Czy nie rejestrowałeś przypadkiem tej domeny w jakiejś ich promocji typu (obecnie trwająca) "Domenobranie"?

 

Niestety standardem u zdecydowanej większości tych najdroższych rejestratorów jest mamienie ludzi promocjami na rok pierwszy i jednoczesne umieszczanie w regulaminie promocji zapisu, że w razie chęci przeniesienia domeny do innego usługodawcy zobowiązujesz się albo do minimum jednorazowego odnowienia u nich, albo do wyrównania różnicy między ceną promocyjną a zwykłą.

 

JEŚLI masz tę domenę w promocji, to zapewne o to chodzi, o warunki promocji, które zaakceptowałeś. Przykład z obecnie trwającej:

 

 

IV. 11. Przeniesienie świadczenia Usługi (Transfer domeny) w odniesieniu do domeny
zarejestrowanej w promocji „Domenobranie XVIII” do innego usługodawcy przed
odnowieniem Usługi na okres rozliczeniowy, następujący bezpośrednio po pierwszym
testowym roku korzystania z Usługi, zobowiązuje Uczestnika do wpłaty na konto Organizatora
promocji różnicy pomiędzy ceną standardową określoną w cenniku w chwili zakupu, a
promocyjną ceną za pierwszy rok, za którą Uczestnik promocji nabył domenę.

 

Z tych promocji u drogich rejestratorów to można korzystać wyłącznie, jeśli z domeny ma się zamiar korzystać rok, a później ją porzucić. Jeśli ma się zamiar utrzymywać domenę dłużej, to już w dwuletnim okresie taniej wychodzi bez żadnych promocji wziąć domenę u tańszego rejestratora. A tak na marginesie... te obecne ceny promocyjne za rok pierwszy u omawianego rejestratora są takie jak zwyczajne ceny gdzie indziej...

 

 

W przypadku *.eu AuthInfo można pobrać sobie pomijając rejestratora (choć i tak mógłby wysyłać upomnienia odnośnie zapłaty). W przypadku *.pl można by się odwoływać do NASKu, kod musiałby rejestrator wydać, ale i tak pewnie upominałby się o zapłatę. W przypadku *.com nie znam procedur. Zajrzyj w whois kto jest Twoim faktycznym rejestratorem (bo polskie firmy zazwyczaj tylko pośredniczą w rejestracji domen globalnych), napisz do niego. Ale i tak pewnie domeny.pl będą upominać się o zapłatę, nawet jak dostaniesz AuthInfo od "nadrzędnego" rejestratora.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem domenę w promocji, ale w jej regulaminie nic o tym nie ma. Jest w cenniku. Pierwszy raz coś takiego widzę, a rejesterowałem w wielu firmach.

 

 

mówisz że nawet nie schowali tego w regulaminie

tylko jest jawnie w cenniku, więc jak widać zgodziłeś się na te warunki

co teraz od nas oczekujesz?

Edytowano przez zlotowinfo2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nikt by się tego nie spodziewał. Pierwszy raz widzę coś takiego. Nie dość, że mają wysokie ceny domen, to jeszcze biorą pieniądze za to, że od nich odchodzisz... Coś takiego trzeba publikować głośno, bo faktycznie, mało kto rejestrując domenę zajrzy do sekcji cennika "inne usługi".

 

Domeny.pl, cytuję cennik:

 

 

Transfer domeny globalnej z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora
121,77 zł
Transfer domeny .co z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora
121,77 zł
Transfer domeny .xxx z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora
121,77 zł
Transfer "Nowych domen" (New gTLD) z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora
122,99 zł
Transfer domeny zagranicznej lub specjalnej (np. .asia, .tel, .travel, .pro, itp.) z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora
246,00 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma domeny.pl wymusza opłaty za podanie kodu authinfo dla transferów wychodzących domen .com, macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Tak na marginesie:

 

"If you cannot create your own Auth-Code through your control panel, you should contact the registrar to obtain an Auth-Code. If your registrar fails to provide you with an Auth-Code within five calendar days of your request, please submit a Transfer Complaint."

 

Aczkolwiek jestem na 100% pewien ,że korzystając z promocji musiała być stosowna informacja na stronie lub odnośnik do niej. Bez względu na formę tej adnotacji rejestrator ma obowiązek wydania kodu i ewentualne dochodzenie zaległych płatności drogą prawną ponieważ blokowanie kodu jest nielegalne w odniesieniu do praw i obowiązków jakich wymaga "icann" od firm sprzedających tz domeny "top-level".

 

Tak na przyszłość informacyjnie ,cena domeny com nie powinna przekraczać 45 złoty razem z podatkiem. Niestety prawa rynku są jakie są więc każdy ma prawo oferować własną cenę i wszelkiego rodzaju promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem skargę do ICANN w Los Angeles, a oni przekazali to do Public Domain Registry w Bombaju. Stamtąd zadzwonił do mnie miły Pan i po kilku dniach przesłał mi kod autoryzacyjny.

 

Mam nadzieję, że to pomoże, aby także polskie firmy trzymały się standardów globalnych.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już pisałem do ICANN, ale nie widziałem formularza. Mam nadzieję, że tym się zajmą. Odnowienie w domeny.pl 123, tyle co wydanie kodu do transferu...

 

Regulamin promocji, z której skorzystałem - pierwszy rok kosztował ok. 36 zł:

https://domeny.pl/files/regulamin_transferdomeny_III.pdf

 

 

To jest regulamin transferu DO Domeny.pl a nie Z... :blink:

 

Regulamin, który zatwierdziłeś kupując domenę to Domenobranie https://domeny.pl/files/regulamin_domenobranieXVIII.pdf Przeczytaj, co napisał Piotr GRD. Masz tu jasno podane za co musisz zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transfer domeny globalnej z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora 99,00 zł netto.

 

Prosto z cennika. Nie jest to kwestia żadnej promocji, ot w przypadku chęci zmiany operatora domeny globalnej, z firmą żegnasz się dodatkową opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można złożyć gdzieś opcję na domeny z kocówką globalną jak org com info net albo przechwycenie, że było taniej niż płacić ten haracz?

To jest opłata za transfer domeny a dokładnie za wytransferowanie a nie za wydanie kodu authinfo. Czyli jeśli chcę wytransferować domenę globalną, muszę zapłacić za transfer podwójnie tj. raz w Domeny.pl a drugi raz u nowego rejestratora.

Edytowano przez Gwiazdor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za transfer domeny z rozszerzeniem .at domeny.pl żądają opłaty 1039 zł! (200 euro + VAT), przysłali fakturę.  dopiero jak zapłacę wydadzą mi kod AuthInfo.  informacja o oplacie za transfer rzeczywiście znajduje się w cenniku pod 'inne usługi'.  przy zawieraniu umowy sprawdziłem cennik domen, bo tym byłem zainteresowany, nie przyszło mi do głowy by sprawdzać 'inne usługi'.  czuję się bezradny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz skargę do nadrzędnego operatora domen .at - ja w przypadku domeny .com uzyskałem od ICANN kod do odzyskania domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Od paru miesięcy domeny.pl utrudniaja mi przeniesienie domen. Szukam ludzi którzy mają lub mieli podobne problemy z domeny.pl. Niestety mogą to być tylko osoby które miały ten problem w ostatnich 3 latach. Chcę złożyć pozew zbiorowy i szukam ludzi którzy tak  jak ja mają już dosyć użerania się z nieuczciwymi praktykami i wyłudzaniem pieniędzy przez  firmami w tym kraju i chce ukrócić ich działania. Mam już prawnika, który zajmie się sprawa. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: Tomek.kaczorowski@gmail.com 

 

Pozdrawiam 

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×