Skocz do zawartości
nolimits

Vps bez Direct admin jaki system ?

Polecane posty

Witajcie

 

Planuje VPS bez panelu. Jaki system będzie najlepszy dla raczej nie zaawansowanego admina ?
Zapewne Ubuntu ? czy też jednak Debian a może centos?

Czy korzystając z aplikacji na dockerze, warto następnie instalować darmowy panel np plesk ? Czy tylko skomplikuje sobie niepotrzebnie sprawę i tak naprawdę panel nie jest mi potrzebny dla 1 - max 2 stron ?

 

Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) instaluj system taki którym umiesz administrowac

2) plesk jest płatny z bezpłatnych jest np vestacp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) instaluj system taki którym umiesz administrowac

2) plesk jest płatny z bezpłatnych jest np vestacp

 

 

Umieć to rzecz względna. W zasadzie to znam podstawy administracji .. Moje pytanie wynika właściwie z tego. Co będzie mi łatwiej ogarnąć . Np z tego co się orientuje więcej jest poradników wszelkiego rodzaju dla ubuntu.

 

Tak szczerze to mam wrażenie że jaki system by nie był (z linuxa) to na to samo wychodzi praktycznie.. Czy jednak nie mam racji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze bym najbardziej ci polecał VPSa z ovh - nie to ze reklama firmy, ale tam *dają* webadmin'a preinstalowanego , czyli jak za pomoca raczki klik , klik i dziala, w sumie oni ten w/w panel instaluja, oczywiscie tez mozesz sobie indidiwidualnie zainstalowac webadmin ;]

Ja np jestem zwolenikiem CentOSa , debian, ale kto jak lubi . Debian ? hmmm jedyny OS co ogarnia moja narzeczona ( śmiech )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×