Skocz do zawartości

Zdjęcie

czas odpowiedzi serwera ... prosba o wyjasnienie

czas odpowiedzi serwera ... prosba o wyjasnienie serwer czas odpowiedz

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

czas odpowiedzi serwera ... prosba o wyjasnienie

#1 zbynek

zbynek

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisany 24 październik 2017 - 08:48

Mam pytanie. Chodzi o optymalizacje strony (google pagespeed). Mam najtanszy hosting (50 zl/rok ) i strone opartą na Wordpresie. Zauwazylem ze ta sama strona w punktacji Pagespeed moze miec czasami 20/100 a czasami 80/100. Patrzac na informacje z Pagespeed-a widac ze chodzi o "czas odpowiedzi serwera"  ... czasami kilka sekund  czasami sekunde ... czasami "nic". 

Pytanie brzmi. Czym te roznice sa spowodowane. Zauwazylem ze jak poodswiezam strone i pozniej sprawdze pagespeedem to wyniki / "czasy odpowiedzi serwera" sa wysokie/"czasy krotkie". Na zdrowy rozum tak jakby wydaje sie ze "serwer sie wybudza". Jak to wszystko dziala. Chodzi mi o taka ogolna wiedze zeby stwierdzic czy te czasy wynikaja ze "strony" czy "specyfikacji hostingu".  Nie jestem ekspertem.

• 0

#2 _Maciej

_Maciej

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 158 postów
  • Imię:Maciej

Napisany 24 październik 2017 - 09:02

Być może wynika to z tego, że strona raz jest generowana przez PHP (być może czyta coś z bazy) a czasem serwowana z cache.

• 0

#3 zbynek

zbynek

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisany 24 październik 2017 - 10:30

Dzieki. Mam w tym Wordpresie plugin cach-ujacy. Rzeczywiscie z duzym prawdopodobienstwem te "czasy cachu" trzeba poustawiac jakos sensownie.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: serwer, czas odpowiedz

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników