Skocz do zawartości
Agraham

Proszę o pomoc z wybraniem routera DUAL WAN z WAN failover

Polecane posty

Właśnie zastanawiam się nad kupnem Synology RT1900ac lub Synology RT2600ac albo jakiegoś urządzenia Draytek(ale jeśli chodzi o Draytek to nie jestem pewien czy qos/bandwith limiter spełni moje oczekiwania). Router chcę wykorzystać w domu. Mam obecnie router asus rt-ac68u i nie jestem z niego zadowolony. Ponieważ failover działa dziwnie, raz router zmieniał sieci przez 10minut aż go zrestartowałem, pomimo że 2WANy działy stabilnie, co sprawdziłem. Żadna z opcji QoS nie sprawdza się. Naprzykład jeśli mamy w sieci 3 urządzenia i na dwóch oglądam YouTube a na trzecim gramy w FPS online gdzie bardzo ważny jest ping, to pomimo najwyższego priorytetu dla 3urządzenia -PC połączonego przez LAN są odczuwalne spore lagi.

Dlatego proszę o pomoc w poleceniu mi jakiegoś urządzenia. Wcześniej miałem router TP-link TD-W8980 króry dobrze zażądzał transferem jednak nie miał DUAL WANU oraz usb 3.0.Funkcje które musi posiadać router to:
*WiFI 2.4Ghz
*Dual WAN oraz WAN failover,
*bardzo dobre zarządzanie transferem(pobieranie) Mam internet 10Mbit -ADSL, plus backup router LTE ~30Mbit i potrzebuję:
++nadanie limitów pobierania/wysyłania dla grup urządzeń
++nadanie priorytetów grup urządzeń
++dobrze by było gdyby router miał możliwość określenia maksymalnego oraz gwarantowanego transferu dla urządzeń lub grup urządzeń


Funkcjonalności które były by mile widziane
*wymienne anteny wifi, tak abym mógł zmienić na większe
*port usb 3.0
*LAN 1Gbit
*VLAN(chciał bym np. zablokować dostęp do Internetu dla niektórych urządzeń jeśli będzie używany drugi WAN)
*Guest network

Nie interesuje mnie:
*load balancer(to że router może korzystać z dwóch sieci wan w ustalonych proporcjach np 2:1 )
*wifi 5Ghz
*wygląd intrejsu oraz to czy router można kontrolować aplikacją
*VOIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za jakimś mikrotikiem. Bez problemu skonfigurujesz tam dual wan, tylko nei tak prosto jak w routerach z kreatorami. Nie podaje konkretnego modelu bo to sam sobie zobacz na podstawie budżetu oraz wymagań, które podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×