Skocz do zawartości


 

Zdjęcie

kryptowalutownia.pl - porównaj kursy kryptowalut z wielu giełd

kryptowalutownia.pl - porównaj kursy kryptowalut z wielu giełd bitcoin kryptowaluty ethereum litecoin porównywarka giełda

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

kryptowalutownia.pl - porównaj kursy kryptowalut z wielu giełd

#1 Adam Walczak

Adam Walczak

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • Firma:WALCZAK.IT

Napisany 10 październik 2017 - 11:53

Przez ostatnie parę miesięcy rozwijałem własny system do symulacji i powiadomień wspierających mnie w handlu kryptowalutami. Jako produkt uboczny tego przedsięwzięcia utrzymuje sporą bazę danych transakcji, kursów oraz danych OHLC importowanych z różnych giełd. Stwierdziłem, że szkoda to wszystko trzymać wewnątrz swojej firmy, więc uruchomiłem nowy serwis - kryptowalutownia.pl - na którym można zobaczyć zagregowane notowania kryptowalut oraz porównać kursy z wielu giełd.
 
kryptowalutownia-logo.jpg
 
Notowania zagregowane
 
Na stronie głównej serwisu przedstawione są zagregowane notowania kryptowalut. Co rozumiemy przez zagregowane? To, że obliczamy ceny OHLC (otwarcia, maksymalną, najniższą i zamknięcia) do wykresu świecowego na podstawie transakcji zawartych na wszystkich obsługiwanych przez nas giełdach. Poniżej przykład zagregowanych notowań Bitcoina w złotówkach na podstawie danych z trzech giełd.
 
Kazam_screenshot_00072.jpg
 
Porównanie kursów
 
Dla każdej kryptowaluty można porównać kursy kupna i sprzedaży z wspieranych giełd. W przeciwieństwie do notowań na wykresach, kurs w tabelce jest obliczany na podstawie aktualnej księgi zamówień minus maksymalna prowizja giełdy. Poniżej przykład porównania dla Litecoin.
 
Kazam_screenshot_00073_cmod.png
 
Podsumowanie
 
Na chwilę obecną kryptowalutownia.pl obsługuje ponad 200 kryptowalut notowanych na największych giełdych, zarówno Polskich jak i zagranicznych. Mam nadzieje, że kryptowalutownia.pl stanie się dla wielu przydatnym narzędziem i wyczekuje Waszych komentarzy nt. serwisu oraz rynku kryptowalut.Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: bitcoin, kryptowaluty, ethereum, litecoin, porównywarka, giełda

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników