Skocz do zawartości
Mich@ł

numery portów połączeń (zmienne IP)

Polecane posty

Witajcie,

Czy są gdzieś w logach serwerowych zapisane informacje dotyczące portu w przypadku użytkowników ze zmiennym IP takich jak Neostrada z Orange?

 

Na wniosek prokuratury poproszono mnie o udostępnienie adresów IP pewnego użytkownika forum, jednak dostałem również zapytanie czy posiadam numery portów, z których w danym momencie korzystał ten użytkownik więc domyslam się że takie dane znajdę gdzieś w logach serweram, tylko pytanie gdzie ;)

 

Serwer apache 2.4, debian, directadmin

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

wątpię by był gdzieś logowany port, opdisz że monitoring zawiera tylko IP

na mój wniosek ścigania oszusta olx także w powiadomieniu/postanowieniu pisze IP i numer portu

trochę mnie to dziwi, to tak jakby pytać czy stąpnął na 4 stopień schodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP i port wyłapiesz przez logowanie nowych połączeń przez iptables. Zapytanie o ip i port jest po to żeby powiązać pacjenta z abonentem u jakiegoś operatora ISP. ISPy logują właśnie taki zestaw danych nawiązywanych połączeń. U nas jest to kilka gb czystego tekstu dziennie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie prokuratury jest "szablonowe".
Administrator forum raczej nie ma dostępu do wysokich portów z których dokonano połączenia z apachem- zwykle na porcie 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie Apache nie loguje portów źródłowych - do dyspozycji masz tylko źródłowy adres IP.

 

Miłosz, można logować na IPTables, ale teraz jest już "po ptakach" ;) Można też to zrobić w samym Apache: https://junioradmin.pl/logowanie-adresu-ip-i-portu-zrodlowego-dla-zadan-http-w-apache-2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak dawno miało miejsce zdarzenie. Dostawca hostingu nie ma obowiązku logowania czegokolwiek. Chyba, że się coś zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×