Skocz do zawartości
wujokrzycho

DNSSEC - Rekordy DS

Polecane posty

Witam,

 

Ja z takim pytaniem. Mam własne serwery DNS oparte o Virtualmin i Webmin. Chciałbym uruchomić DNSSEC i to się wszystko udaje. Mam tylko zagwozdkę ponieważ Webmin generuje mi DWA klucze DS które muszę dodać przez "rejestratora".. OK! Ale w nazwa.pl moge podać tylko jeden:

 

https://pomoc.nazwa.pl/fileadmin/uploads/img/xc4.jpg.pagespeed.ic.1rFKXnJ6R0.webp

 

Jak to rozwiązać?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Może zapytaj support "najlepszej" firmy na rynku, hmm? Ach, zapomniałem że oni nie udzielają konkretnych odpowiedzi bo sami nic na ten temat nie wiedzą...

 

Good luck!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Rozmawiałem z konsultantem na ten temat ale miałem wrażenie , że nie bardzo wiedział o co chodzi... Ja o zupie a on o dupie. Uciekam ze wszystkim z nazwa.pl czekam na kody auth domen właściwych ale w nazwa trochę się z tym schodzi po milionie ostrzeżeń jakie to niebezpieczne :) o tym potrafią gadać. Wracając do tematu to domeny za 0 złoty mam i są tylko do testów. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć z tym dnssec ? Wiem, że na forum są ludzie którzy mają ogromną wiedzę i liczę na ich pomoc pomimo, że stało się to co się stało :)

 

 

 

Edytowano przez wujokrzycho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

DNSSEC to nadal w Polsce mało znany i mało popularny temat i pewnie dlatego tak zareagowali. W rejestrze obsługiwanym przez NASK to jest płatna usługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden wpis DS. Drugi dodali mi ręcznie na prośbę - wszystko pięknie chodzi. Nie rozumiem pytania o płatność? Za DNSSEC nie są pobierane opłaty :) Teraz myślę jak ogarnąć TLSA na webmin'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Jesteś pierwszą osobą która widzę że włącza DNSSEC.

 

Napisz jak wszystko skonfigurujesz jak wszystko zrobić, bo to pewnie nowy temat dla większości osób na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam webmin'a/virtualmin'a i sprowadza się to do włączenia DNSSEC i wygenerowania klucza dla strefy. Praktycznie dwa kliknięcia :) Po wygenerowaniu pokaże Ci wpisy jakie musisz dodać u rejestratora domeny. Cała filozofia :) Jak robisz ręcznie to jest pewnie więcej zabawy ale jest w internecie sporo materiałów o DNSSEC. Jedynie co musiałem zrobić to zainwestować 4 złote w VPS Aruba i postawiłem sobie zapasowy DNS (Cluster) bo darmowe nie wspierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

A możesz się pochwalić (publicznie albo na priv) nazwą domeny abym mógł zobaczyć jaki jest efekt końcowy w DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×