Skocz do zawartości

Zdjęcie

DNSSEC - Rekordy DS

DNSSEC - Rekordy DS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

DNSSEC - Rekordy DS

#1 wujokrzycho

wujokrzycho

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • Firma:zapaszek.pl

Napisany 11 wrzesień 2017 - 16:57

Witam,

Ja z takim pytaniem. Mam własne serwery DNS oparte o Virtualmin i Webmin. Chciałbym uruchomić DNSSEC i to się wszystko udaje. Mam tylko zagwozdkę ponieważ Webmin generuje mi DWA klucze DS które muszę dodać przez "rejestratora".. OK! Ale w nazwa.pl moge podać tylko jeden:

https://pomoc.nazwa....1rFKXnJ6R0.webp

Jak to rozwiązać?

Pozdrawiam!

• 0

#2 Spoofy

Spoofy

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 20:47

Może zapytaj support "najlepszej" firmy na rynku, hmm? Ach, zapomniałem że oni nie udzielają konkretnych odpowiedzi bo sami nic na ten temat nie wiedzą...

Good luck!

• 0

#3 wujokrzycho

wujokrzycho

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 21:03

Sprawa wygląda tak. Rozmawiałem z konsultantem na ten temat ale miałem wrażenie , że nie bardzo wiedział o co chodzi... Ja o zupie a on o dupie. Uciekam ze wszystkim z nazwa.pl czekam na kody auth domen właściwych ale w nazwa trochę się z tym schodzi po milionie ostrzeżeń jakie to niebezpieczne :) o tym potrafią gadać. Wracając do tematu to domeny za 0 złoty mam i są tylko do testów. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć z tym dnssec ? Wiem, że na forum są ludzie którzy mają ogromną wiedzę i liczę na ich pomoc pomimo, że stało się to co się stało :)

Edytowany przez wujokrzycho, 11 wrzesień 2017 - 21:09.

• 0

#4 wujokrzycho

wujokrzycho

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 16:56

Poprosiłem o ręczne dodanie dwóch rekordów DS które wygenerował webmin. Ciekawe co odpiszą :)

• 0

#5 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 32 postów

Napisany 16 wrzesień 2017 - 00:37

DNSSEC to nadal w Polsce mało znany i mało popularny temat i pewnie dlatego tak zareagowali. W rejestrze obsługiwanym przez NASK to jest płatna usługa?

• 0

#6 wujokrzycho

wujokrzycho

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 16 wrzesień 2017 - 15:32

Wystarczy jeden wpis DS. Drugi dodali mi ręcznie na prośbę - wszystko pięknie chodzi. Nie rozumiem pytania o płatność? Za DNSSEC nie są pobierane opłaty :) Teraz myślę jak ogarnąć TLSA na webmin'ie.

• 0

#7 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 32 postów

Napisany 16 wrzesień 2017 - 23:42

Jesteś pierwszą osobą która widzę że włącza DNSSEC.

Napisz jak wszystko skonfigurujesz jak wszystko zrobić, bo to pewnie nowy temat dla większości osób na forum.

• 0

#8 wujokrzycho

wujokrzycho

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 12:35

Ja używam webmin'a/virtualmin'a i sprowadza się to do włączenia DNSSEC i wygenerowania klucza dla strefy. Praktycznie dwa kliknięcia :) Po wygenerowaniu pokaże Ci wpisy jakie musisz dodać u rejestratora domeny. Cała filozofia :) Jak robisz ręcznie to jest pewnie więcej zabawy ale jest w internecie sporo materiałów o DNSSEC. Jedynie co musiałem zrobić to zainwestować 4 złote w VPS Aruba i postawiłem sobie zapasowy DNS (Cluster) bo darmowe nie wspierają. 

• 0

#9 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 32 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:32

A możesz się pochwalić (publicznie albo na priv) nazwą domeny abym mógł zobaczyć jaki jest efekt końcowy w DNS?

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników