Skocz do zawartości
reabook

file_get_contents nie działa na zewnątrz

Polecane posty

Cześć,

postawiłem sobie na VPSie apache2, php i mysql i zainstalowałem Wordpressa.

Chciałbym pobierać sobie jsonową zawartość z xively.com, jednak o ile na zwykłym hostingu wszystko działało, tak już na VPSie nie dostaje nic. Sprawdziłem, wrzucając plik json na swój serwer, czy file_get_contents w rzeczywistości działa i jak się okazuje, wszystko jest w porządku. W takim razie, z jakiego powodu z xively nie pobiera nic?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

allow_url_fopen ustawiony poprawnie, nawet bez ruszania jest ustawiony na 1.

 

Jako, że doświadczenie mam marne to tak sobie błądzę, znalazłem gotowiec pod curla wraz z pokazywaniem błędów, wyskoczyło: "Curl Error : SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate". W sieci znalazłem rozwiązanie z dopisaniem curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, FALSE);, działa, jednak to chyba nie powinno byc docelowe rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zainstaluj sobie VestaCP jako panel i masz gotowe środowisko hostingowe.

 

środowisko do serwowania stron WWW nie hostingowe :)

Vesta nigdy nie będzie hostingowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta strona z którą się łączysz ma poprawny cert? Możesz podać adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywala Ci się bo serwer api.xively.com jest niepoprawnie skonfigurowany. W ścieżce certyfikatów jest certyfikat pośredniczący GlobalSign Organization Validation CA - SHA256 - G2, którego nie masz w ca-bundle curla, a który powinien zostać wysłany przez serwer.

 

Jak chcesz zobaczyć co wysyła serwer to odpal z konsoli openssl s_client -showcerts -connect api.xively.com:443 lub sprawdź na stronie https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=api.xively.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chce serwera skonfigurować. W tym wypadku nie jest winny klient, który działa poprawnie tylko błędnie skonfigurowany serwer. Powinien zgłosić to adminom api.xively.com żeby poprawili konfiguracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×