Skocz do zawartości

Zdjęcie

VPS (PrestaShop), nowa domena - Virtualhost na serwerze

VPS (PrestaShop), nowa domena - Virtualhost na serwerze VPS Prestashop ovh

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

VPS (PrestaShop), nowa domena - Virtualhost na serwerze

#1 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 10:36

Witam serdecznie,

na początek chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnie nowy w tym temacie.

Chciałbym rozwiązać temat przekierowania domeny tudzież VPS tak, aby było wszystko w porządku, ale po kolei:

Zakupiłem serwer VPS OVH, który ma służyć jako sklep pod Prestashop. Tutaj instalacja przebiegła bez zastrzeżeń. Zakupiłem domenę również na OVH i w Preście ustawiłem wszystko pod tę domenę, niestety pierwszy zgrzyt, bo wyświetla mi stronę z gratulacjami... Wpadłem od razu na trop przekierowania, przestawiłem adres IP w pierwszym wierszu domeny na adres IP serwera VPS i czekam teraz na odświeżenie.

W między czasie zadzwoniłem do konsultanta z firmy OVH zapytać się czy wszystko w normie i dostałem potwierdzenie, że pierwszy etap zakończyłem pomyślnie, ale jeszcze trzeba na serwerze VPS ustawić Virtualhost na zainstalowanym Apache. Niestety tutaj poległem z kretesem i nie wiem jak mam się w ogóle do tego zabrać. Przeczytałem gdzieś na forum, że można tego dokonać z panelu użytkownika VPS i faktycznie jest jakaś konsola gdzie można zalogować się pod Linuxa Debiana, ale niestety nie wiem czy dobrze celuję.

Serdecznie proszę o ratunek z tej sytuacji!

Z góry dziękuję.

• 0

#2 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 29 sierpień 2017 - 10:45

Pierwsze z google i po polsku

https://blog.sloniup...temie-debian-8/

• 0

#3 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 10:52

Chyba się nie zrozumieliśmy: na tym serwerze VPS jest już wszystko zainstalowane :D Teraz tylko trzeba skonfigurować, tj. dodać virtualhost tej wykupionej domeny - tak to zrozumiałem. Nie wiem tylko jak z panelu OVH miałbym się tam dostać i jak dokonać tej modyfikacji.

• 0

#4 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 11:14

Po stronie systemu konfigurujesz wszystko. Instalujesz serwer apache, mysql, dodajesz baze, ftp, vhosta itp.

• 0

#5 nnd_newbie

nnd_newbie

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 11:35

Logujesz się po SSH: dane dostępowe powinienieś otrzymać.

Ale jak dalej nie wiesz co robić to Ci powiem, ze trochę nauki Cię czeka:

1) Wstępnie zabezpiecz serwer (firewall, SSH (klucze!), wyłącz dostęp roota, dodatkowe konto z uprawnnieniami itd)

2) Doinstaluj wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz (np. mc)

Jak już się nauczysz posługiwać konsolą to wygooglaj sobie jak się dodaje vhosty do Apacha i to zrób.

Edytowany przez nnd_newbie, 29 sierpień 2017 - 11:36.

• 0

#6 Gość_Rafiki_*

Gość_Rafiki_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 11:41

jeżeli jesteś zielony w temacie to chyba najłatwiej będzie Ci zainstalować VestaCP - wszystko z automatu będziesz miał ustawione i skonfigurowane - później tylko się zalogować do panelu vesty dodać domene, baze, wgrać pliki presty, install wsio.

Po za tym pomyśl o zmianie apache na nginx - będzie szybciej i mniej "zasobożernie" :)

Edytowany przez Rafiki, 29 sierpień 2017 - 11:41.

• 0

#7 Gość_mFilmy.com_*

Gość_mFilmy.com_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 11:45

Chyba się nie zrozumieliśmy: na tym serwerze VPS jest już wszystko zainstalowane :D Teraz tylko trzeba skonfigurować, tj. dodać virtualhost tej wykupionej domeny - tak to zrozumiałem. Nie wiem tylko jak z panelu OVH miałbym się tam dostać i jak dokonać tej modyfikacji.

https://www.digitalo...sts-on-debian-8

Tu masz link jak to zrobić, jeżeli sobie nie będziesz mógł poradzić to zapraszam na prywatną wiadomość, bądź biuro[at]itdepth.pl - pomożemy ;)

• 0

#8 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:08

jeżeli jesteś zielony w temacie to chyba najłatwiej będzie Ci zainstalować VestaCP - wszystko z automatu będziesz miał ustawione i skonfigurowane - później tylko się zalogować do panelu vesty dodać domene, baze, wgrać pliki presty, install wsio.

Po za tym pomyśl o zmianie apache na nginx - będzie szybciej i mniej "zasobożernie" :)

Przy veście nginx potrafi napsuć

• 0

#9 Rolej

Rolej

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 616 postów
  • Firma:Profil prywatny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Jagielski

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:30

Dlatego zamiast Vesty zainstalowałbym ISPConfig. 

Jakbyś potrzebował dzisiaj to ogarnąć - uderz do mnie na priv ;)

• 0

#10 Gość_Rafiki_*

Gość_Rafiki_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:46

Przy veście nginx potrafi napsuć

Przy jednej stronie nie powinno być problemów. Korzystam na małych, pojedynczych projektach i działa ok.

Fakt wysypuje się często ale tylko gdy zmieniane są ustawienia domeny (np szablon nginx itp), vesta często nie potrafi wygenerować poprawnego configa (zabraknie jej jakiejś klamry albo wklei w złe miejsce). Ale po przebudowaniu uzytkownika zazwyczaj jest ok.

Templatke pod nginxa i veste można znaleźć tutaj: https://forum.vestac...opic.php?t=9728

gdy nie będzie się nic ponad standard zmieniać nie powinno byc problemów z vestą.

Mam sklep który chodzi na vescie  i nginx juz ponad rok i na razie 0 przerw :)

Dużo gorzej wygląda sprawa gdy chce się mieć kilka użytkowników i kilka stron na tym - wtedy rzeczywiście jest bardzo problematyczna.

Co do ISPConfig - jeśli użytkownik jest zielony to raczej nie jest rozwiązanie dla niego - przy ISPConfig trzeba wszystko samemu instalować i konfigurować - chyba ,że się mylę i sa jakieś nowe rozwiązania :)

Edytowany przez Rafiki, 29 sierpień 2017 - 12:51.

• 0

#11 Gość_bhu89_*

Gość_bhu89_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:52

Co do ISPConfig - jeśli użytkownik jest zielony to raczej nie jest rozwiązanie dla niego - przy ISPConfig trzeba wszystko samemu instalować i konfigurować - chyba ,że się mylę i sa jakieś nowsze rozwiązania :)

Widziałem autoinstaller, ale nie testowałem

https://github.com/s...spconfig_setup/

• 0

#12 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:27

Logujesz się po SSH: dane dostępowe powinienieś otrzymać.

Ale jak dalej nie wiesz co robić to Ci powiem, ze trochę nauki Cię czeka:

1) Wstępnie zabezpiecz serwer (firewall, SSH (klucze!), wyłącz dostęp roota, dodatkowe konto z uprawnnieniami itd)

2) Doinstaluj wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz (np. mc)

Jak już się nauczysz posługiwać konsolą to wygooglaj sobie jak się dodaje vhosty do Apacha i to zrób.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie nadrabiam moje braki w temacie. Na razie udało mi się zainstalować webmin i powoli działam w procesie zabezpieczenia serwera. Mógłbyś dokładnie określić o co chodziło Ci w haśle:

- SSH(klucze!),
- wyłącz dostęp do roota,

A to narzędzie mc to skrót na pewno nie od MineCraft, a to mi google wyświetla :(

Dzięki.

• 0

#13 Gość_Rafiki_*

Gość_Rafiki_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 14:04

Dzięki za odpowiedź. Właśnie nadrabiam moje braki w temacie. Na razie udało mi się zainstalować webmin i powoli działam w procesie zabezpieczenia serwera. Mógłbyś dokładnie określić o co chodziło Ci w haśle:

- SSH(klucze!),
- wyłącz dostęp do roota,

A to narzędzie mc to skrót na pewno nie od MineCraft, a to mi google wyświetla :(

Dzięki.

mc - midnight commander

Klucze SSH - chodzi o to abyś logował się kluczem a nie za każdym razem wklepywał login i hasło. ( link )
Zmień też port SSH z 22 na jakiś bardziej egzotyczny i wyłącz logowania dla roota - podstawa.

Edytowany przez Rafiki, 29 sierpień 2017 - 14:09.

• 0

#14 Gość_ASKar_*

Gość_ASKar_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 15:29

Jeśli mogę jeszcze doradzić:

Zainstaluj na tym VPSie PLESK`a - ovh udostępnia go za ok. 12 zł miesięcznie - nie jest to majątek, a wszystko jest skonfigurowane i gotowe. 

Edytowany przez ASKar, 29 sierpień 2017 - 15:30.

• 0

#15 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 19:48

Znalazłem taki ciekawy poradnik odpowiadający chyba na wszystkie podstawowe funkcje, które powinien na początek ogarniać serwer:

https://www.digitalo...p-with-debian-8

Czy na początek to wystarczy? Zainstalowałem również firewalla UFW orac MC.

• 0

#16 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 848 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 29 sierpień 2017 - 20:41

DantePANKRACY, jak szanujesz dane swoich klientów, to zatrudnij kogoś do adminki..
  • 0

#17 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 29 sierpień 2017 - 22:21

DantePANKRACY, jak szanujesz dane swoich klientów, to zatrudnij kogoś do adminki..

Ogólnie admin wyjdzie taniej :)

• 0

#18 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 07:21

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Od razu nadmieniam, że to nie jest tak, że chcę zaoszczędzić i zrobić to samemu "byle by działało". To jest troszkę bardziej skomplikowane...

Oczywiście zatrudnienia osoby, która by zajęła się również administracją nie wykluczałem i w dalszej perspektywie na pewno taka osoba znajdzie się przy moim boku :)

Tymczasem zabieram się do "konfiguracji" serwera zgodnie z tym wcześniejszym poradnikiem - dzięki.

• 0

#19 DantePANKRACY

DantePANKRACY

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 14:35

Witam ponownie,

mam pewną wątpliwość odnośnie Virtual Hosta na Apache. Od razu wspomnę, że korzystam z tego tutka:

https://www.digitalo...sts-on-debian-8

Jak to fizycznie ma się odbywać, gdyż mam już przeca postawioną prestę (niestety/stety administrator podczas zakupu VPS wykupił od razu z zainstalowaną prestą) i w folderze etc/apache2/sites-available/ posiadam pliki konfiguracyjne np. do presty (rozumiem pliki konfiguracyjne do usług/domen), a nie posiadam pliku np. 000-default.conf

Przepraszam jak ponownie herezję prawię, ale nie pasuje mi kolejność: czy nie powinno się najpierw zainstalować virtual hosta na nową domenę, a potem na to Prestę? Już się pogubiłem...

• 0

#20 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 848 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 30 sierpień 2017 - 14:46

Kolejność jest dowolna.
Tworzysz nowy plik konfiguracyjny dla nowej domeny i tam konfigurujesz vhosta.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: VPS, Prestashop, ovh

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników