Skocz do zawartości

Zdjęcie

SeoHost i VPS z DA czy coś innego?

SeoHost i VPS z DA czy coś innego? seohost vps direct admin

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

SeoHost i VPS z DA czy coś innego?

#1 KaRRmeleK

KaRRmeleK

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 13:54

Hejka, posiadam parę stron opartych na WordPress i nie tylko, troszkę baz danych jest, kont pocztowych i innych pierdół, moje małe pojedyncze hostingi już trochę się pocą i chciałbym wrzucić wszystko na jeden duży VPS, myślę o VPSie w SeoHost.pl (HDD VPS X2; 1GB RAM, 1core, 3Ghz, 100GB ram, 1TB transferu) wybrać jako system chce: Centos 7 x86 64bit minimal + Panel DirectAdmin (Nginx+APACHE, ClamAV, PHP 7.1) aby przez DA bez problemu podpiąć domeny, dokonać migracji systemów i poczty.

Jednak pytanie jest, czy taki serwer udźwignie mi ok. 15 stron (dla każdej po ok. 5 GB) czy szukać czegoś innego i bardziej opróżnić portfel.

Zależy mi na dużej powierzchni, pomocy technicznej, godnym SLA i DA.

Edytowany przez KaRRmeleK, 09 sierpień 2017 - 13:54.

• 0

#2 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:05

100GB ram to chyba trochę dużo ;-)

A tak serio - nie wiem czy taka ilość RAMu i 1 core podoła Twoim wymaganiom. Zerknij na webh.pl na ich ofertę hostingową albo VPSy, w pierwrszym przypadku dostaniesz większe zasoby gwarantowane jeśli chodzi o RAM i CPU i na pewno to się wszystko tam jakoś pomieści. Jeśli chodzi o przestrzeń to raczej się z nimi jakoś dogadasz.

• 0

#3 NETWORKMANAGER

NETWORKMANAGER

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 14 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:09

Jeśli większość to WP , a więc  VPS 11.99 zł w OVH. Kilka wtyczek instalacja redis , wtyczka do cloudflare dla wordpress i szkoda kasy na większe zasoby. 

• 0

#4 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:10

Jeśli większość to WP , a więc  VPS 11.99 zł w OVH. Kilka wtyczek instalacja redis , wtyczka do cloudflare dla wordpress i szkoda kasy na większe zasoby. 

Ile stron średnio po 5GB każda zmieści się na VPS za 11.99 w OVH? :)

• 0

#5 NETWORKMANAGER

NETWORKMANAGER

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 14 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:14

W sumie SEOHOST wychodzi taniej bo OVH dyski ma drogie o kilka zł za to transfer bez limitu. 

Moje pytanie od siebie po co ten APACHE tam?

Edytowany przez NETWORKMANAGER, 09 sierpień 2017 - 14:16.

• 0

#6 KaRRmeleK

KaRRmeleK

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:16

100GB ram to chyba trochę dużo ;-)

A tak serio - nie wiem czy taka ilość RAMu i 1 core podoła Twoim wymaganiom. Zerknij na webh.pl na ich ofertę hostingową albo VPSy, w pierwrszym przypadku dostaniesz większe zasoby gwarantowane jeśli chodzi o RAM i CPU i na pewno to się wszystko tam jakoś pomieści. Jeśli chodzi o przestrzeń to raczej się z nimi jakoś dogadasz.

A kurcze, miałem na myśli 100 GB powierzchni dyskowej :D

Jak w webh wygląda DA, osobno licencja do dokupienia, oferują coś? Nigdzie nie doczytałem tam o DA.

W takim przypadku będę miał jeszcze gorzej niż mam.

• 0

#7 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:26

Możesz zerknąć na hosting dedykowany w https://hitme.pl/hosting-vps/

Chyba że mogę ci zaproponować miejsce na moim dedyku z DA. PHP 5.6 i 7.0. Mam sporo wolnych zasobów i myślę że spokojnie uciągnie twoje WP.

• 0

#8 NETWORKMANAGER

NETWORKMANAGER

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 14 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:29

Przedmówca dał ci fajne rozwiązanie , on ma wszystko na głowie a ty masz spokój :) 

• 0

#9 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:41

A kurcze, miałem na myśli 100 GB powierzchni dyskowej :D

Jak w webh wygląda DA, osobno licencja do dokupienia, oferują coś? Nigdzie nie doczytałem tam o DA.

W takim przypadku będę miał jeszcze gorzej niż mam.

Licencję musisz dokupić, aczkolwiek jeśli zainteresujesz się ich hostingiem dedykowanym to masz wszystko włącznie z licencją z głowy, pracujesz na ich panelu, który jest ok i ma funkcje których potrzebujesz.

• 0

#10 KaRRmeleK

KaRRmeleK

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 15:01

Możesz zerknąć na hosting dedykowany w https://hitme.pl/hosting-vps/

Chyba że mogę ci zaproponować miejsce na moim dedyku z DA. PHP 5.6 i 7.0. Mam sporo wolnych zasobów i myślę że spokojnie uciągnie twoje WP.

Rozważę tą propozycję i odezwę się na priv jak nie wypali mi z serwerem.

Licencję musisz dokupić, aczkolwiek jeśli zainteresujesz się ich hostingiem dedykowanym to masz wszystko włącznie z licencją z głowy, pracujesz na ich panelu, który jest ok i ma funkcje których potrzebujesz.

Ok, dzięki za info.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: seohost, vps, direct, admin

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników