Skocz do zawartości
metrowy

Dobra antena zewnętrzna LTE 800 mhz

Polecane posty

Cześć.

 

Znajomy ma neostradę z dość mizernymi parametrami i za dwa miesiące kończy się umowa.

 

Jest opcja LTE orange lub t-mobile - BTS w odległości ok. 3 km.

 

Transfery przyzwoite , stabilność również.

 

Problemem jest zabudowa - trzeba zainstalować antenę na kominie - wtedy omijamy przeszkodę.

 

Pytanie do znawców tematu - jaka antena + kabel 8 metrów do montażu na zewnątrz pod pasmo 800 mhz ?

 

Ofert anten wiele z dużymi zyskami dB - pytanie co to warte

 

Router lte to huawei B 315s - 22

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą tematu ale wiem że długość kabla od anteny do urządzenia nie może być zbyt długa bo traci się sygnał, sprawdź ile to jest bezpieczna długość kabla od anteny do urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu antena: http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-elementowa_atk_10_800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm

 

zysk 12 dbi, nie wiemy co to za kabel, więc można przyjąć np 0,5 db straty na metrze. Przy 8 m masz 4 db, + konektro na inny wtyk + cośtam niestworzonego i można przyjąć, że połowa zysku zostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. LTE to nie jest rozwiązanie do domowego internetu i NIGDY nie będzie.

w domu mam LTE od T-Mobile z anteną. T-Mobile jako jedyny nie ma limitu transferu po wykorzystanym transferze.

Stabilność bardzo dobra, na LTE od play miałęm tragedie, skoki pingów, ciągłe awarie itd..

Prędkość mam 40/40Mbps bez względu na porę dnia, raz chyba testowali LTE+ to zanotowałem 100Mbps+ downloadu.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie, nie, nie. LTE to nie jest rozwiązanie do domowego internetu i NIGDY nie będzie.

 

Mój brat od lat korzysta LTE a wcześniej 3G i nie ma problemów żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu antena: http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-elementowa_atk_10_800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm

 

zysk 12 dbi, nie wiemy co to za kabel, więc można przyjąć np 0,5 db straty na metrze. Przy 8 m masz 4 db, + konektro na inny wtyk + cośtam niestworzonego i można przyjąć, że połowa zysku zostaje :)

 

poprawka - wystarczy 5 m, kabla

 

 

czyli ATK 10 800-980 MHz

 

Teraz pytanie - czy warto dać takie dwie - polaryzacja pionowa / pozioma

Router ma dwa wejścia antenowe sma

 

warto?

 

.//edyta:

 

jaki kabel antenowy najlepszy jeśli chodzi o minimalizację strat ?- cena nie gra roli

 

pozdrawiam

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×