Skocz do zawartości
Gość heq

VPS na dane

Polecane posty

Gość heq

Poszukuje VPS z przeznaczeniem na trzymanie danych - własna chmura a'la Dropbox.

 

Ilość danych w chwili obecnej to ok 2 GB.

 

Myślę, że pewnie z 1-2 GB RAM wystarczy. Procesor pewnie 1 vCPU wystarczy.

Dysk powiedzmy na ten moment 10 GB będzie w sam raz.

 

Co do ceny - 25-50 zł na miesiąc.

 

Co do rozwiązania to też mam pytanie co warto wybrać. Na ten moment przychodzi mi do głowy OwnCloud. Jest coś innego godnego polecania?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Seafile jako software, a dostawca - ovh, webh. Może jakieś tanie Kimsufi, choć tu trzeba zainwestować w jakiś backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje VPS z przeznaczeniem na trzymanie danych - własna chmura a'la Dropbox.

 

Ilość danych w chwili obecnej to ok 2 GB.

 

Myślę, że pewnie z 1-2 GB RAM wystarczy. Procesor pewnie 1 vCPU wystarczy.

Dysk powiedzmy na ten moment 10 GB będzie w sam raz.

 

Co do ceny - 25-50 zł na miesiąc.

 

Co do rozwiązania to też mam pytanie co warto wybrać. Na ten moment przychodzi mi do głowy OwnCloud. Jest coś innego godnego polecania?

 

 

 

Lokalizacja obojętna? Co do wspomnianych danych w formie że mają być prywatne znaczy że usługa oparta o nextcloud nie jest odpowiednia pomimo szyfrowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heq

 

Lokalizacja obojętna? Co do wspomnianych danych w formie że mają być prywatne znaczy że usługa oparta o nextcloud nie jest odpowiednia pomimo szyfrowania?

 

Lokalizacja nie ma takiego znaczenia, pod warunkiem szyfrowania. Zapomniałem wymienić tego szyfrowania wcześniej.

 

Co to rozwiązań to nie mam wiedzy kojarzę gdzieś jakieś nazwy i tyle. Także tutaj również jakieś wskazówki na temat co wybrać będzie pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta VPS to jedno ale czy pójście w to rozwiązanie ma konkretne podłoże? Jest masa usługodawców płatnych i darmowych którzy udostępniają usługi pod pliki z tz synchronizacją w oparciu o dodatkowe oprogramowanie. Jeżeli chodzi o skrypty/platformy napisałem o nextcloud ponieważ uważam że jest dobry. Natomiast wspomniany Seafile obsługuje tylko 3 użytkowników w darmowej wersji która jest niestety okrojona w stosunku do wersji pro.


Skoro VPS to może to: https://www.time4vps.eu/standard-vps/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zapraszam PW :) Mam ciekawą oferte dla ciebie

 

Jeśli masz ofertę to przedstaw ją lub podaj dane firmy :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

Jeśli masz ofertę to przedstaw ją lub podaj dane firmy :)

Statnet pewnie bo ostatnio mocno lobbował za tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z naszej strony proponuję VPS Micro w cenie 29,88 zł/mc (przy płatności na cały rok) - https://homecloud.pl/uslugi/vps/

 

W ramach płatności otrzymujesz 25 GB przestrzeni, 1vcore CPU 2 Ghz, 1 GB RAM oraz - co ważne dla usług które mają utrzymywać dane - dodatkowe 25 GB na snapshoty, które może wykonywać cyklicznie w panelu klienta. Lokalizacja serwera to Polska (datacenter Piaseczno). Dodatkowo serwer jest w promocji za 9,99 zł na pierwszy miesiąc użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas, tanio dostaniesz to czego szukasz ;)

 

Link do oferty: https://mctb.pl

 

Jeśli żaden z pakietów nie przypadnie ci do gustu - zapraszam do kontaktu na PW lub na kontakt@mctb.pl i dobierzemy dla Ciebie ofertę indywidualną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×