Skocz do zawarto軼i


 

Zdj璚ie

Jaka forma sprzeda篡 domen, gdy nie ma DG a umowa o dzie這, zlecenie odpada?

Jaka forma sprzeda篡 domen, gdy nie ma DG a umowa o dzie這, zlecenie odpada?

  • Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
2 odpowiedzi na ten temat

Jaka forma sprzeda篡 domen, gdy nie ma DG a umowa o dzie這, zlecenie odpada?

#1 jarodebombel

jarodebombel

    Nowy u篡tkownik

  • Nowy
  • 1 post闚

Napisany 03 lipiec 2017 - 20:01

Dobry!

 

Na wstępie napiszę, ze to mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość ;) .

 

Od jakiegoś czasu projektuję strony www jako freelancer. Zwykle pracuje w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło, o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Czasem klienci proszą, aby ich strony utrzymywać. Mam swój wykupiony hosting. Interesuje mnie natomiast kwestia domen...

 

Klient prosi mnie, że mam wykupić dla niego domenę dla jego strony utrzymywanej przeze mnie, ale mało go obchodzi, czy na niego będzie zarejestrowana ,i że na niego będą przychodzić coroczne faktury. Chce, bym ja zarejestrował domenę na siebie i ją zarządzał a ewentualnie w przyszłości zrobił cesję na niego. 

 

I tu dochodzę do problemu: jak taką umowę na kupno domeny dla klienta a zarejestrowanej na mnie rozwiązać? Z tego co znalazłem u wujka Google umowa zlecenie oraz o dzieło odpada. Zatem kierunkiem poszukiwań byłaby dzierżawa domeny przez klienta ode mnie?

 

Wyjaśniając, nie ma DG i na razie nie planuję, 

 

Tak, znam ryzyko, że klient po roku może olać domenę i projekt i zwiać, mam zamiar to wkalkulować w cenę w pierwszym roku :P

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

 


  • 0

#2 Go嗆_Kamikadze_*

Go嗆_Kamikadze_*
  • Go軼ie

Napisany 03 lipiec 2017 - 20:14

Rejestrujesz na siebie i robisz umowę użyczenia albo dzierżawy i tyle.


  • 0

#3 Go嗆_dmho_*

Go嗆_dmho_*
  • Go軼ie

Napisany 03 lipiec 2017 - 21:39

Jak definicja wskazuje "ustawie o swobodzie działalności gospodarczej[1]: zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły."

Jeśli masz cel "przynoszenie dochodu" to tylko DG, nic innego tu się nie pisze. Możesz spróbować jeszcze przez AIP, ale tam jest kilka kwestii do spełnienia. Jeśli nie chcesz działalności, to zostaje jakieś "dzieło" albo "zlecenie".


  • 1

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚