Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malinka jako serwer WWW widoczna z zewnątrz

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Marceli99

Marceli99

Często na forum

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 16:15

Cześć, mam w domku malinkę i w ramach nauki próbuję sprawić aby była widoczna w internecie, po sieci lokalnej wszystko śmiga, ale z zewnątrz ni ma jak się z nią połączyć...

Co zrobiłem?

- Uruchomiłem DMZ i przekierowałem na adres lokalny malinki

- Uruchomiłem usługę Virtual Servers - ustawiłem port na 80 ( próbuję udostępnić prosty serwer lamp ) i adres na malinkę, protokół TCP, jako iż http używa tcp.

W opcjach mam jeszcze port triggering i upnp.

Wiem że z domowej sieci nie da rady tego przetestować, dlatego używałem do tego telefonu, niestety nie działa. Po wpisaniu adresu ip nie widzę tego co wyświetla się po wpisaniu adresu lokalnego w sieci wewnętrznej, próbowałem również użyć ip:80, ale to chyba nie ma sensu bo przeglądarka domyślnie korzysta z portu 80 - tak czy siak i tak nie działa.

Mam dość nietypową infrastrukturę sieciową w domu, ale nie sądzę aby to jakoś wpływało na to wszystko.

Za pierwszym razem malinka była wpięta w następujący sposób:

WAN -> Router -> RJ45 -> Router w pokoju -> RJ45 -> Malinka

Myślałem że drugi router coś może mieszać dlatego podłączyłem malinkę bezpośrednio do głównego routera.

Router w moim pokoju działa na zasadzie switcha, mam sporo urządzeń sieciowych w pokoju i sygnał wifi z głównego routera nie dociera do mnie, dlatego dokupiłem kolejny router - to tak w gwoli wyjaśnienia.

Główny router to TL-WR340G/TL-WR340GD od tplinka, tak wiem to już zabytek, ale on służy tylko jako "rozdzielacz" i swoją funkcję spełnia na razie dobrze.

• 0

#2 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 26 czerwiec 2017 - 16:48

Zobacz czy na routerze nie jest jakiś firewall włączony.

• 0

#3 Marceli99

Marceli99

Często na forum

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 16:54

Zobacz czy na routerze nie jest jakiś firewall włączony.

Firewall jest wyłączony. Wszystkie zabezpieczenia pokroju DoS Protection również. 

• 0

#4 MatX_

MatX_

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów
  • Imię:Mateusz

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:21

Oczywiście jesteś pewien, że masz publiczne IP?

• 0

#5 Marceli99

Marceli99

Często na forum

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:29

Oczywiście jesteś pewien, że masz publiczne IP?

Raczej tak, a jakie mógłbym mieć inne? :P ( może trochę głupie pytanie, ale nie wiem ).

• 0

#6 Gość_mariaczi_*

Gość_mariaczi_*
  • Goście

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:32

Dokładnie, jak kolega wyżej wspomniał. Zaloguj się na swój pierwszy ruter i zobacz jakie IP masz na WAN i czy jest to publiczne IP. Jeśli nie, to musiałbyś prosić swojego ISP o publiczne IP, bo raczej samego przekierowania na domyślnych portach dla standardowych usług Ci nie udostępni.

Raczej tak, a jakie mógłbym mieć inne? :P ( może trochę głupie pytanie, ale nie wiem ).

Jak nie masz publicznego IP, to znaczy że masz lokalne :D

Edytowany przez mariaczi, 26 czerwiec 2017 - 17:33.

• 0

#7 Marceli99

Marceli99

Często na forum

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:44

Dokładnie, jak kolega wyżej wspomniał. Zaloguj się na swój pierwszy ruter i zobacz jakie IP masz na WAN i czy jest to publiczne IP. Jeśli nie, to musiałbyś prosić swojego ISP o publiczne IP, bo raczej samego przekierowania na domyślnych portach dla standardowych usług Ci nie udostępni.

Jak nie masz publicznego IP, to znaczy że masz lokalne :D

Więc tak...

W routerze w zakładce WAN mam adres 10.20.2.165, czyli nici? Nic nie da rady zrobić? :P

Jak ten adres wpiszę to automatycznie przekierowuję mnie na zainstalowany serwer WWW.

• 0

#8 MatX_

MatX_

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów
  • Imię:Mateusz

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:49

Jest to prywatny adres, niewidoczny w internecie.

Z Twoich poprzednich tematów wynikało, że masz radiówke, w tym wypadku możliwe, że operator nadał CPE (czyli antenie) publiczne IP i wystarczy zrobić NAT 1:1 z jego strony, musisz się go zapytać czy jest taka możliwość.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników