Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie

VPS pod Wordpress i Discourse

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Dew

Dew

Często na forum

• Użytkownicy
  • 61 postów

Napisany 18 czerwiec 2017 - 21:41

Witajcie!

Poszukuję porady co do zakupu serwera VPS. Gdyż mam zamiar postawić 2 serwisy www, oba będą opierały się o Wordpress'a. Do tego będą 2 fora oparte o Discourse'a. Konfiguracja pod www będzie opierała się na nginx i php7, przy czym nginx będzie także robił jako proxy dla Discourse'a. 

Do tej pory sprawdziłem że przy zainstalowaniu Discourse'a na VPS'ie z 1GB ramu wykorzystuje on około 750 MB bez żadnego ruchu w postaci użytkowników. Wiem też tyle że pod Discourse'a konieczny będzie VPS KVM ze względu na dockera. 

Może ktoś jest bardziej rozeznany w temacie Discourse'a i może powiedzieć ze swojego doświadczenia jak wygląda wykorzystanie zasobów przy wzroście odwiedzin? Gdyż chciałbym określić parametry VPSa który mi to wszystko utrzyma, przy czym będzie to w miarę dobrze działało. 

• 0

#2 MateuszCODE

MateuszCODE

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 czerwiec 2017 - 07:08

Wystarczy ci spokojnie vps standard za 34zł brutto lub kvm za 49zł brutto. Oraz wszystko zależy od dobrej konfiguracji nginx itp

Edytowany przez MateuszCODE, 19 czerwiec 2017 - 07:11.

• 0

Przyjmę zlecenia graficzne/administracyjne.

Kontakt ze mną mail'owy.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników