Skocz do zawartości
legya

Prezent dla młodego.

Polecane posty

Cześć! Mój młodszy brat od kilku lat prowadzi serwery minecraft, teraz będzie mieć osiemnastkę.

Zarabia na tym na tyle, że czasami pomoże rodzicom z rachunkami.

Na jego prezent mam budżet koło 1,5 tysiąca.

 

Teraz pytanie do was, jako, że jestem jego starszą siostrą, z czego młody ucieszyłby się najbardziej, jak myślicie?

 

1. Przedłużenie jego serwera dedykowanego na rok.

2. Dać młodemu całą kasę :lol:

3. Usiąść z nim i wybrać mu podzespoły do komputera np na morele.net (ostatnio się skarżył, że chciałby wymienić procesor i kartę graficzną)

4. Jakieś pomysły? :)

 

Dodam, że prawo jazdy ma już opłacone przez rodziców.

 

Proszę o normalne komentarze - pozdrawiam Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Myślę, że coś do poczytania z zakresu programowania czy administracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś do poczytania z zakresu programowania czy administracji :)

 

W sumie też byłoby dobre.

A polecasz coś konkretnego?

Jakieś kursy może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można połączyć to, jakaś fajna książka czy dwie ewentualnie kurs online plus kasa. W tedy sam zdecyduje czy chce przeznaczyć ją na podzespoły serwer czy odłożyć.

 

Niestety z książkami czy kursami to jest bardzo ślizgi temat zwłaszcza tymi technicznymi, to trochę jak z perfumami, każdy musi znaleźć coś dla siebie. W dużej mierze zależy wszystko od tego co już umie, w czym czuje się mocny, a co chciałby np podszkolić lub w jakim kierunku chce się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można połączyć to, jakaś fajna książka czy dwie ewentualnie kurs online plus kasa. W tedy sam zdecyduje czy chce przeznaczyć ją na podzespoły serwer czy odłożyć.

 

Niestety z książkami czy kursami to jest bardzo ślizgi temat zwłaszcza tymi technicznymi, to trochę jak z perfumami, każdy musi znaleźć coś dla siebie. W dużej mierze zależy wszystko od tego co już umie, w czym czuje się mocny, a co chciałby np podszkolić lub w jakim kierunku chce się rozwijać.

 

Dziękuje, postaram się młodemu coś wybrać jeśli akurat to wybiorę jako prezent, na razie czekam - może ktoś ma jakieś jeszcze sugestie :)

 

Pozdrawiam Kasia.

 

Dziękuje, no tak racja, młody już coś tam potrafi, warto inwestować w przyszłość, chociażby dla samego siebie.

 

Spróbuję go podpytać jak tam u Niego z chęcią zdobycia takiej wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś do poczytania z zakresu programowania czy administracji :)

 

Wydaje mi się, ze jakby go takie coś interesowało to by sobie samemu kupił taką książkę zwłaszcza, że to nie jest jakiś wielki wydatek. Może kup mu coś nie związanego z komputerem co go od niego odciągnie. Może jakiegoś drona do latania. Za 1500zł wydaje mi się, że można już coś ciekawego kupić. Interesuje się czymś poza komputerami? Może złóżcie się w kilka osób i kupcie mu jakiś motocykl crossowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, ze jakby go takie coś interesowało to by sobie samemu kupił taką książkę zwłaszcza, że to nie jest jakiś wielki wydatek. Może kup mu coś nie związanego z komputerem co go od niego odciągnie. Może jakiegoś drona do latania. Za 1500zł wydaje mi się, że można już coś ciekawego kupić. Interesuje się czymś poza komputerami? Może złóżcie się w kilka osób i kupcie mu jakiś motocykl crossowy.

 

Po części masz rację, młody dużo czasu spędza przed komputerem, niestety nie mam za bardzo z kim się złożyć na taki motocykl, a jest to całkiem spory wydatek.

Swoją drogą czasami jeździ na desce, może też to byłby dobry prezent - jakaś lepsza deska plus jakieś ochraniacze czy coś w tym stylu, jakiś pokrowiec czy coś, przejrzę temat.

W sumie dzięki, bo nakierowałeś mnie na tą deskę :)

 

Myślałam także nad dronem, ale to jest prezent na kilka dni zabawy, tym bardziej, że raczej go to nie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Cześć! Mój młodszy brat od kilku lat prowadzi serwery minecraft, teraz będzie mieć osiemnastkę.

Zarabia na tym na tyle, że czasami pomoże rodzicom z rachunkami.

Na jego prezent mam budżet koło 1,5 tysiąca.

 

Teraz pytanie do was, jako, że jestem jego starszą siostrą, z czego młody ucieszyłby się najbardziej, jak myślicie?

 

1. Przedłużenie jego serwera dedykowanego na rok.

2. Dać młodemu całą kasę :lol:

3. Usiąść z nim i wybrać mu podzespoły do komputera np na morele.net (ostatnio się skarżył, że chciałby wymienić procesor i kartę graficzną)

4. Jakieś pomysły? :)

 

Dodam, że prawo jazdy ma już opłacone przez rodziców.

 

Proszę o normalne komentarze - pozdrawiam Kasia.

 

Może zapłać podatek dochodowy? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Może zapłać podatek dochodowy? :lol:

 

Wszystko jest załatwione, spokojnie. :P

Mocny telefonik : Xiaomi : )

 

Telefon to też dobry pomysł - dzięki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@legya
Wiesz, swoją drogą on powinien zdecydować co mu potrzebne wiec tez z drugiej strony mozecie mu założyć powiedzmy lokate czy jakieś konto o ile nie ma i tam odkładać co miesiąc jakąś część pieniędzy i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Ja jak zawsze dałbym siano :) ... plusów jest kilka.... sam zadecyduje na co je przeznaczy bo sam zna swoje potrzeby najlepiej....a nawet jeśli je przeje*** to bardzo prawdopodobne ,że wyniesie z tego wnioski na przyszłośc aby później lepiej gospodarować / oszczędzać swoje fundusze :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam znać na co się zdecydowałam.

Dziękuje wszystkim bardzo za pomoc.

Pozdrawiam Kasia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×