Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, mój serwer chodzi na Ubuntu Server 14.04 z zainstalowanym Postfixem. Problem dotyczy Gmaila - wszystkie emaile wysłane z mojego serwera idą do spamu (na inne poczty, emaile dochodzą bez problemu). Przeszukałem już wiele for, lecz cały czas bez skutku.

 

Wykonując test typu "Domain Health" na stronie: mxtoolbox.com, otrzymuje 2 ostrzeżenia:

SOA Serial Number Format is Invalid
SOA Expire Value out of recommended range

Lecz raczej to nie jestem problemem. Reszta jest ok.

 

Wysyłając email na Gmail w nagłówku otrzymuje rezultat:

Authentication-Results: mx.google.com;
       dkim=pass header.i=@MOJADOMENA.pl;
       spf=pass (google.com: domain of biuro@MOJADOMENA.pl designates IP.MOJEGO.SERWERA as permitted sender) smtp.mailfrom=biuro@MOJADOMENA.pl;
       dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=MOJADOMENA.pl

Wygląda no to, że wszystkie rekordy domeny są ustawione prawidłowo. Robiąc test na stronie mail-tester.com, otrzymuje rezultat 10/10.

 

Dodatkowo dodam, że IP nie jest na żadnej "blackliście" i nigdy wcześniej nie wysyłałem żadnych emaili, ponieważ serwer i domena są nowe. Czy jest może ktoś kto miał już z tym jakiekolwiek doświadczenia i mógłby mi poradzić, co należałoby zrobić/sprawdzić. Dzięki!

Edytowano przez Servo32 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Wysyłasz wiadomość w formacie HTML ? próbowałeś czysty tekst ?

 

ustawiałeś revdns ? powinny kierować na domene podpięta na IP serwera.... najlepiej na mail.domena.pl ale oczywiście w dns'ach rekord A dla mail.domena.pl musi wskazywać IP Twojego servera

 

dodatkowo najlepiej aby postfix w hello również zwracał mail.domena.pl

 

Poczytaj jeszcze o precedence bulk - możliwe ,że poprawne ustawienie tego pomoże

 

Było już kilka tematów z identycznym problemem na forum więc poszukaj i poczytaj:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/47975-maile-z-mojego-serwera-pocztowego-trafiaja-do-spamu/

http://www.webhostingtalk.pl/topic/48488-postfix-vps-gmail-spam/

 

 

 

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jako HTML, próbowałem jako czysty tekst i obie wersje trafiają do spamu.

 

RevDNS mam ustawiony prawidłowo, kieruje na mail.domena.pl. Rekord MX również na mail.domena.pl i rekord A tak samo.

Wpisując w CMD (Windows) polecenie: nslookup IP.SERWERA, zwraca wartość:

Name: mail.domena.pl
Address: IP.SERWERA

HELO postfixa zwraca wartość: mail.domena.pl

 

Ok, dzięki za info, poczytam o "precedence bulk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie maile wysyłasz na gmaila? Normalne, pojedyncze wiadomości napisane przez człowieka, newslettery, maile transakcyjne? Wyślij mi coś typowego na test@makeshiftco.de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wysłałem. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś mógł spojrzeć. Ogólnie to każdy rodzaj trafia do spamu, niezależnie czy jest to zwykła wiadomość tekstowa, czy coś typu newsletter.

Edytowano przez Servo32 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia mojego serwera Twoja wiadomość wygląda super. Może po prostu zacząłeś za ostro? Zbyt wiele wiadomości nagle z nowego IP trafiło do gmaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Problem polega na tym, że po wysłaniu pierwszej wiadomości z serwera (z identycznymi ustawieniami, bo najpierw sprawdzałem testerami) z zawartością: "Testowa wiadomość", email już trafił do spamu. Podejrzewam, że coś z tym IP jest nie tak, chociaż mój ISP twierdzi, że wszystko jest w porządku. Więc dosyć dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po prostu wpadł do spamu przez właśnie "Testowa wiadomość", takie treści często lądują w spamie.

 

Sprawdz czy cię na listach RBL nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie strony do sprawdzania list RBL możesz polecić, obojętnie jakie znalezione w Google, czy może jakieś konkretne? I czy jest jakaś różnica w sprawdzaniu IP i domeny, bo według mnie wychodzi na to samo, bo domena i tak kieruje na to IP, ale może jednak?

Edytowano przez Servo32 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie na mintshoscie, na żadnych jawnych blacklistach mnie nie było ale jakoś gmail wrzucał mnie do spamu, w końcu poprosiłem mintshost o zmiane adresu ip i wszystko działało już dobrze adres ip był w google black liście pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie strony do sprawdzania list RBL możesz polecić, obojętnie jakie znalezione w Google, czy może jakieś konkretne? I czy jest jakaś różnica w sprawdzaniu IP i domeny, bo według mnie wychodzi na to samo, bo domena i tak kieruje na to IP, ale może jednak?

Nie, domena może mieć oddzielną reputację. Spróbuj tutaj. Tylko że Gmail albo takich list w ogóle nie używa, albo nie używa ich głównie, więc dla Gmaila i innych wielkich dostawców, to jest mało miarodajna informacja.

 

Oni mają różne dedykowane serwisy do monitorowania statusu swojej domeny. Jak na przykład Google Postmaster Tools. Ale te z kolei działają dobrze (a w przypadku GPT w ogóle), kiedy masz już większy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zmienić to IP, może coś pomoże.

 

A jeszcze mam pytanie odnośnie ustawienia rekordu DMARC. Czy jest to w ogóle potrzebne, bo często widzę wiadomości od innych bez tego (najczęściej ustawiony jest sam SPF i DKIM)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail DMARC lubi i możesz poprosić o raporty. Dostaniesz codziennie zestawienie swoich wiadomości i informację, jak sobie radzą.

 

Informacja raczej wartościowa, żeby się upewnić, czy nie masz gdzieś źle skonfigurowanego serwera albo czy ktoś się pod Ciebie nie podszywa niż żeby zwiększyć dostarczalność(? -- deliverability), ale nic nie kosztuje, a może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail DMARC lubi i możesz poprosić o raporty. Dostaniesz codziennie zestawienie swoich wiadomości i informację, jak sobie radzą.

 

Informacja raczej wartościowa, żeby się upewnić, czy nie masz gdzieś źle skonfigurowanego serwera albo czy ktoś się pod Ciebie nie podszywa niż żeby zwiększyć dostarczalność(? -- deliverability), ale nic nie kosztuje, a może pomóc.

 

No racja, a ustawienie tego to tylko zwykłe dodanie odpowiedniego rekordu DMARC do domeny i to wszystko?

 

A w tych raportach co dokładnie się otrzymuje? Raporty na temat emaili wysłanych z mojego serwera, czy co dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielki dzięki za to info.

 

A jeszcze wysłałem email do testera: check-auth@verifier.port25.com, rezultat:

==========================================================
Summary of Results
==========================================================
SPF check:          pass
DomainKeys check:   neutral
DKIM check:         pass
SpamAssassin check: ham

Czy tu wszystko jest poprawnie, czy powinienem jeszcze coś poprawić? Na Serverfault widziałem, że ludzie również otrzymywali dodatkowo:

Sender-ID check:    pass

U mnie czegoś tego nie ma, może tu coś jest niepoprawnie?




			
		

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×