Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chmura tagów problem

Chmura tagów problem tagi chmura tagów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

Chmura tagów problem

#1 Falownik

Falownik

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 19 postów

Napisany 24 maj 2017 - 17:28

Witam.

Ostatnio zacząłem trochę optymalizować swoje strony. W związku z tym, że w kilku miejscach na analizatorach online wyrzuca mi niespójność słów kluczowych z tematyką strony, a chmura tagów zupełnie mija się z prawdą proszę o jakieś sugestie. Temat dotyczy sklepów opartych o opencart.

Metadane ustawiam raczej z tematyką, opisy są tworzone aby były zgodne, nawet domena zawiera słowa kluczowe a mimo to są to frazy raczej ogólne takie jak: polub, sesja, nas, bieżąco itp.

Niedawno strona przeszła lifting i może coś Grafik nie właściwie ustawił. Link

• 0

#2 Grzesiek91

Grzesiek91

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 8 postów
  • Firma:SMART SEO

Napisany 30 maj 2017 - 14:26

Ale w czym problem? Chodzi o optymalizatory online? Nie ma się czym przejmować. Nie wszystko co tam pisze przekłada się na pozycje w Google. Jeśli Google uzna tagi za bezwartościowe to ich nie pokaże w wynikach i nie wpłynie to bezpośrednio na inne strony.

Są sytuacje gdzie tagi mogą przeszkadzać. Jeśli stanowią większy problem to najlepiej wyrzucić/wyindeksować i będzie z głowy :) Użytkownicy raczej nie używają tagów do nawigacji po stronie więc nie ma nic do stracenia.

• 0

#3 Falownik

Falownik

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 19 postów

Napisany 30 maj 2017 - 16:52

Dzięki za odpowiedź.

Tutaj nawet nie rozchodzi się o analizatory, ale wyeksponowanie "na wierzch" pewnych rzeczy, fraz. Mamy wtyczkę FB gdzie pojawia się popup a w nim są niektóre frazy które nakładają resztę. Podobnie jest z G+. Mam też inne wyskakujące okna i po analizie wygląda na to, że "zadeptują" mi tematykę strony właśnie własnymi tekstami. Okna z których pochodzą te frazy to koszyk, zmiana sklepu, g+, fb. Podsumowując ze strony klientów nie potrzebne.

• 0

#4 Grzesiek91

Grzesiek91

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 8 postów
  • Firma:SMART SEO

Napisany 31 maj 2017 - 18:20

To już trzeba było by zrobić analizę czy Google dobrze rozumie Twoją stronę. Trzeba by sprawdzić na jakie słowa ją wyświetla. Jeśli są tam dziwne frazy tzn. że nie rozumie tematyki. A jeśli nie ma nic dziwnego tzn. że Google rozumie że to nie jest podstawowa treść na twojej stronie.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: tagi, chmura tagów

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników