Skocz do zawartości

Polecane posty

Zapytam wprost, czy mieszkając w lesie ( kompletnej dziurze ) :P Ale mając bardzo stabilne łącze i stosunkowo bardzo niski ping o przepustowości pomiędzy 3-5 mbit ( upload ) można myśleć o hostowaniu u siebie w domu na malince prostego serwera WWW? Chcę przenieść bloga i mini serwer FTP. :ph34r: Może też prosty serwer minecrafta dla 2 osób do grania po LANie, blog średnich rozmiarów raczej nie więcej niż 60 uu dziennie.

 

Planowana malinka to ta 3. generacji + trochę ją podkręcę, raczej wszystko stawiałbym na Archu ( bo chyba jest na ARM ), ponieważ według mnie o ironio... to najwygodniejsza i najłatwiejsza dystrybucja, w sumie od debianopodobnych rozwiązań różni się tylko menedżerem pakietów i z tego co wiem ma zawsze bardzo świeży kernel.

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3-5Mbit to BARDZO słabe łączę pod host, kilka zdjęć do wordpressa, 2 użytkowników i łącze zutylizowane, jaki masz UP/DW? Prostego bloga postawisz na najtańszym sharedzie za 20zł rocznie.

 

Malina serwera minecraft raczej nie uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3-5Mbit to BARDZO słabe łączę pod host, kilka zdjęć do wordpressa, 2 użytkowników i łącze zutylizowane, jaki masz UP/DW? Prostego bloga postawisz na najtańszym sharedzie za 20zł rocznie.

 

Malina serwera minecraft raczej nie uciągnie.

Uciągnie, obecne silniki są bardzo leciutkie, ale jak w/w serwer typowo pod grę w domu. od 3 do 5mbit to właśnie upload. Mam póki co serwer VPS w OVH, ale kusi mnie zabawa w domu. Ograniczenia nakładane przez OVH mnie bardzo smucą, brakuję mi większego zagłębiania się w system.

 

Wordpressa idzie bardzo wykastrować i to mnie pociesza. :P

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podłączył tego bloga pod CloudFlare'a to myślę, że upload nie byłby problemem bo większość zasobożernych treści ładowała by się z Cache. Pamiętaj tylko, że przy tak niskim uploadzie o wysycenie nie jest trudno, więc gdyby kilka osób przeglądało stronę to bez jakiegoś limitowania łącza czy QoS na routerze pingi dla Ciebie mogą stać się trzycyfrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez testów nie sprawdzisz. Mieliśmy w firmie takie wolne łącze radiowe i hostowaliśmy stronę. Jakoś to działało (sklep na Prestashop) Najlepiej użyj CloudFlare to Ci pliki statyczne będzie serwował z sieci.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma sensu bawić się w serwer w domu jeśli nie ma ku temu naprawdę ważnych powodów. Jedynie można się bawić w jakiś serwer developerski, testowy lub dla zabawy, nie stawiałbym jednak w domu nawet prostej małej strony. Wystarczy że jakieś boty się bardzo będą chciały dostać do PA strony i Ci załatwią łącze, kolejna sprawa to jednak bezpieczeństwo, ja tam wolę mieć zmienny adres ip i nie udostępniać go wszystkim dookoła.

Różne dzieci po tym świecie chodzą i różne pomysły mają, często to więcej nerwów popsuje na dochodzeniu co jest grane niż szkody, a sam też nic nie zyskuje, może satysfakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×