Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hubson

Zapraszam wszystkich do komentowania !

Polecane posty

Kilka osób potrzebuje odreagować więc znalazłem im kreatywne zajęcie,

zamiast dorzucać swoje 3 grosze do mojego tematu gdzie napisałem jakie domeny i w jakiej cenie chcę sprzedać -

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/56550-domeny-na-sprzedaz-q3qpl-d3bpl

 

komentujcie domeny i ceny aukcji na allegro

 

https://allegro.pl/internet-domeny-15823

 

ofertywspolpracy.pl - 61500 PLN

nieruchomosci.link - 99000PLN

 

śmiało, co powiecie o tym procederze ?

 

mam nadzieję że łykniecie jak pelikan i skończycie zbędnie komentować na forum w dziale "GIEŁDA DOMEN" a zaczniecie popisywać się tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się winny, że zniszczyłem Twoje plany na szybkie zdobycie miliona złotych w euro, więc przepraszam i nie załamuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubson, mam kilka domen na sprzedaż jakbyś był zainteresowany. Oczywiście ceny niższe niż Twoje i to o dużo :)

 

Jak coś napisz PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zdarzają się domeny, które rzeczywiście mają swoją wysoką wartość rynkową, ale to mniejszość. Zdecydowana większość ofert sprzedaży domen na rynku to zwykłe spekulacje. Bezkrytyczni zwolennicy wolnego rynku powiedzą, że towar wart jest tyle, ile ktoś jest gotowy za niego zapłacić. Jednak w ramach wolnego rynku należałoby moim zdaniem dołożyć coś, co się nazywa zwykłą ludzką przyzwoitością i spróbować powstrzymać się przed bezwzględnym wykorzystywaniem sytuacji, w której to po drugiej stronie znajdzie się laik, osoba nie znająca się w temacie i zapłaci więcej niż wynikałoby to z obiektywnych ocen.

 

Tu na tym forum użytkownicy zdają się nie lubić tego typu "handlarzy domenami", którzy właśnie szukają po drugiej stronie transakcji osób nie zaznajomionych z tematem i sztucznie zawyżają wycenę wartości tych nazw. Dlatego też praktycznie w każdym temacie - w dziale "giełda" czy poza nim - gdzie proponowane ceny domen wyraźnie odbiegają od ich obiektywnie ocenianej rynkowej wartości, starają się albo uświadomić sprzedawcę, że jego cena jest nierealna, albo - jeśli sprzedawca robi to świadomie chcąc znaleźć naiwnego kupca - przestrzec tychże potencjalnych kupujących.

 

Gdyby to były domeny trzyliterowe i to w dodatku będące "ciekawym" lub mającym jakieś swoje rozwinięcie zbitkiem liter, to takie jak najbardziej chodzą po kilkaset złotych, większość z nich w okolicach 200-500 w zależności od tego jak wiele osób jest akurat tą konkretną domeną zainteresowanych. Ale już trzyliterówki "nieciekawe", albo domeny trzyznakowe (zawierające cyfry) praktycznie wartości większej nie mają, bo wciąż jest całkiem sporo ich wolnych do rejestracji. Niecały rok temu ktoś tu na forum udostępnił listę wolnych trzyliterówek: http://www.webhostingtalk.pl/topic/54401-lista-wolnych-domen-3-literowe-pl/ - nie są tam uwzględnione "trzyznakówki".

 

 

Podsumowując:

Hubson - jest to możliwe, że znajdziesz nieświadomego lub z jakichś powodów "napalonego" na Twoje domeny kupca za cenę kilkuset złotych. Jeśli to jednak będzie laik nieświadomy sytuacji na rynku domen, to zdaniem wielu użytkowników tego forum transakcja taka będzie z Twojej strony nieetyczna. Wolnorynkowa, ale w tym złym, nielubianym znaczeniu tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby komentujące temat pracują dla firm, które sprzedają za przeproszeniem "gówno zawinięte w papierek" i to jest etyczne ?

 

Biorę popcorn i patrzę na tą gówno burzę, podbijajcie mi temat, już mi to lata bo widzę, że nie da się dotrzeć do tych ciężkich głów :)

Edytowano przez Hubson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×