Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Martinez

Routery i switche do budynku

Polecane posty

Gość Martinez

Może nie do końca w temacie serwerów, ale na projekt zespołowy mamy za zadanie zaprojektować inteligenty budynek. Ja jestem odpowiedzialny za sieć wewnątrz budynku (uczelnianego, gdzie są sale wykładowe, ćwiczeniowe, itp. itd.). Czy ktoś mógłby doradzić czym powinienem się kierować przy wyborze sprzętu tzn. routerów i switchy? Jeszcze lepiej, jeśli ktoś byłby w stanie podać konkretne modele, które się do tego nadają z krótkim info dlaczego właśnie taki. Z mojej perspektywy wiadomym jest, że powinienem postawić na niską awaryjność, możliwość obsłużenia dużej liczby użytkowników no i oczywiście bardzo fajną opcją w routerach wifi były by wbudowane expandery. Oczywiście wszystkie routery WiFi powinny mieć taką opcję, że wszystkie routery to jakby ta sama sieć, żeby nie urywało np. pobierania plików podczas zmiany położenia użytkownika w budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router z Wifi? Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego...

 

Zależy od budżetu, ale ja bym sieć postawił na urządzeniach Junipera, za router/firewall może robić SRX340 (ewentualnie dwa w HA), switch jakiś EX2300 ewentualnie EX3300, no i do tego wifi na urządzeniach Ubiquiti UAP-AC-HD ewentualnie UAP-AC-PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×