Skocz do zawartości
Gość www.hugoweb.pl

[SZUKAM]Migracja, ale na co

Polecane posty

Gość www.hugoweb.pl

Hej, jako że zrobiłem ostatnio porządek na serwerze, postanowiłem poszukać stosownego rozwiązania do obniżenia kosztów.

 

Na chwilę obecną posiadam 30 WordPress'ów ze stronami wizytówkami klientów.
Każda wizytówka zużywa średnio 2GB transferu i waży w porywach 200MB (nie wliczam tutaj poczty).

 

Do tego mam 4 większe WordPress'y i 3 sklepy na shoper -> tutaj transfer miesięczny jest na poziomie 300GB, a zajętość dyskowa całości około 80GB.

 

Mam zamiar posiadać osobny serwer dla poczty www, który będzie obsługiwać wszystkich klientów i do tego zastanawiam się nad rozwiązaniem 1x serwer pod wizytówki + 1x serwer pod "grubsze" projekty.

 

Posiadam serwer dedykowany:

Intel® Core i7-3770 CPU
1x 120GB SSD pod bazy danych

1x 1TB HDD na pliki stron
32GB RAM

 

Pytanie do Was - jak polecacie to rozwiązać i jakie kwoty budżetu brać pod uwagę?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Piszesz że szukasz optymalizacji budżetu - jaki obecnie ponosisz koszt serwera i jaka jest jego utylizacja?

W szczególności chodzi mi o przestrzeń dyskową, ram i cpu.

Sama jednostka jest mocną konstrukcją, stąd pytanie jak to wygląda od strony obciążenia, bo może się okazać że nie ma sensu migrować ;)

 

 

Jeśli faktycznie zapotrzebowanie na moc jest małe to przy pojemności ~100 GB ( 80 GB + 6 GB na wordpressy + 14 GB na pocztę) u Nas zamkniesz to w cenie 100 PLN netto/miesiąc, bez potrzeby separacji i robienia dodatkowych kosztów.

 

Podeślij więcej informacji w temacie lub na pomoc@tanidedyk.pl to dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.hugoweb.pl

Serwer posiada takowe zasoby, ponieważ kiedyś hostowałem dodatkowe 80 WordPress'ów, ale umowa już wygasła i mogę na spokojnie myśleć o czymś innym.

 

Dodam, że lokalizacja poza PL mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chcesz ograniczyć koszta, zamiast pchać się w dedyka z czymś takim, rozważ mocniejszego VPSa. Ja od siebie mogę polecić usługi w webh, np. serwery kvm. Zaletą jest to, że możesz taki serwer w każdej chwili rozbudować i zawsze Cię wyjdzie taniej niż dedyk.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Może to Cię zainteresuje.

Atrakcyjna cena za abonament miesięczny, dobra konfiguracja, polska lokalizacja, ochrona firewall. Jeśli potrzebujesz administracji serwerem mogę również Ci pomóc.

Serwer posiada oddzielny własny backup mimo dwóch dysków a dodatkowo stabilność OVH :) (u mnie od 1 stycznia do dzisiaj tylko jedna przerwa wymuszona rebootem i trwająca mniej niż 3 minuty :) )

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zapraszam do zapoznania się z Naszą ofertą* - https://multiclouds.pl/serwery_vps.html?kod_promocyjny=WHT


- lokalizacja Polska ( Olsztyn ),

- pełna wirtualizacja KVM,

- automatyczne kopie zapasowe,

- niski ping i wysoka wydajność,

- transfer bez limitów.


* 60% rabatu na pierwszy miesiąc rozliczeniowy.


Obsługiwane płatności: przelew online, paysafecard, przelew bankowy, płatność sms.


Gwarantujemy 5-dniowy okres testowy dla serwerów VPS oraz serwerów dedykowanych.


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Edytowano przez MultiGamers.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×