Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filip_b

Domena - własne DNS a rekord A u rejestratora - prośba o wyjaśnienie

Polecane posty

Cześć wszystkim, chciałbym podpytać o kwestie domen i ich delegacji. Mam serwer www w racku lokalnie na łączu 100/100 na UTM przydzielony pod nią publiczny IP. Zakupiłem domenę w OVH dałem rekord A na konkretny IP maszyny i śmiga. Do tej pory nie było potrzeby stawiania serwera www lokalnie w firmie, zawsze był to hosting i wtedy ustawiało się DNS domeny na podane przez "hostingodawcę" i było pozamiatane a teraz nie jestem pewien czy to co robię czyli zmiana rekordu A w strefie DNS w panelu OVH jest do końca dobrym rozwiązaniem. Czy takie rozwiązanie wpływa jakoś negatywnie na działanie wyszukiwarek, czy jeśli postawię kiedyś na tym serwerze następną stronę plus serwer poczty to czy analogicznie modyfikacja rekordu MX będzie rozwiązywała problem? Ogólnie czy można tak robić czy to nieetyczne? Ogólnie czy robię dobrze czy źle?

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow. Po kolei.

 

Nie widzę tu nic nieetycznego. Domena musi być gdzieś zaparkowana. W Twoim przypadku masz dwie możliwości: uruchomić własny serwer DNS lub skorzystać z serwerów DNS sprzedawcy domeny (jeśli udostępnia).

 

Jak masz doświadczenie i porządny serwer/łącze to stawiaj DNS u siebie. Jeśli nie to pozostaw obsługę DNSa w OVH.

 

Nie kupowałem domen w OVH, ale w kilku innych firmach i zawsze obsługę DNS zostawiałem na serwerach sprzedawcy albo parkowałem na hostingu. Na fizycznych serwerach firmowych nie mam w ogóle uruchomionego serwera DNS.

 

Myślę, że OVH udostępnia w panelu możliwość zarządzania wpisami A, CNAME, MX i TXT (4 najważniejsze). Jeśli tak, to nie widzę powodu, żeby przenosić DNSa na własny serwer.

 

Nic mi o tym nie wiadomo, żeby miało to wpływ na wyszukiwarki.

 

1) Wpisem A przekierowałeś ruch z głównej domeny na swój serwer. Prawdpodobnie w panelu OVH jest więcej wpisów np. CNAME dla poddomen kierujących na główną domenę. W ten sposób wszystkie te wpisy też kierują na Twój serwer. Jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie.

2) Tak, możesz edytować wpisy MX i przekierowywać obsługę poczty na dowolny serwer.

3) Kolejne domeny także możesz tak robić.

 

 

 

 

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak własnie zrobiłem ale chciałem dowiedzieć się od kolegów którzy na hostingu od kuchni znają się znacznie bardziej profesjonalnie niż ja - skoro działa i nie popełniłem żadnej gafy to zostaje przy DNSach OVH możliwość ich awarii jest pewnie wielokrotnie niższa niż DNS stawianego u siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×