Skocz do zawartości

Zdjęcie

Streaming do Intranetu

Streaming do Intranetu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

Streaming do Intranetu

#1 sreg

sreg

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 18:30

Dzień dobry, 

mam pytanie czy macie jakiś pomysł lub doświadczenie jak w szybki i prosty sposób przygotować transmisje live w sieci Intranetowej?

Ja z tego co się zorientowałem są dwie metody:

1. Nadaję z zewnątrz i na zewnątrz osadzam serwer, oglądający łączy się poprzez swoją sieć firmową i jeżeli na firewall są odpowiednie reguły to może obejrzeć live. Niemniej zagrożeniem jest fakt iż w momencie kiedy np. 500 osób będzie chciało równocześnie oglądać streaming, a punkt łączący Internet z Intranetem może mieć na tyle wąskie gardło iż taka ilość oglądających  zablokuje całkowicie ruch z sieci firmowej do Internetu. 

2. Uruchamiam wewnątrz firmy na ich serwerach aplikację np. wowza i streaming realizuje wewnątrz sieci Intranet. Rozwiązanie z reguły będzie wymagało długiego czasu na wdrożenie i przebrnięcie przez wszystkie firmowe procedury - czyli nie da się odpalić z dnia nadzień, a i koszty będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku punktu pierwszego. 

Czy coś innego Wam przychodzi do głowy? 

Sebastian 

• 0

#2 nesti

nesti

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 23:44

Nie wystarczy Ci postawić serwer w intranecie i wystawić to po RTMP na Nginxie użytkownikom?

• 0

#3 TomaszG

TomaszG

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • Firma:AT-net
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Góral

Napisany 09 marzec 2017 - 10:27

Tak mam doświadczenie, choć po twoim adresie widzę, że również je posiadasz. Są co najmniej dwie możliwości realizacji, obie uzależnione od konfiguracji sieci intranetowej. Jak chcesz to ci taką intranetową usługę spróbuje zrealizować (więcej szczegółów) dosyć tanio.
  • 0

#4 sreg

sreg

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 10:34

nesti - Nginxi wystarczy pytanie ilu użytkowników przyjmie serwer  zakładając, że sieć firmowa jest 1Gb. 

TomaszG - napisz mi proszę na priva, jakich szczegółów potrzebujesz oraz przykładowe ceny no i chociażby jakieś założenie do tego co proponujesz. 

• 0

#5 nesti

nesti

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 14:26

Nie będziesz już tego transkodował, bo gotowy stream leci z internetu. Lokalnie leci już z nginxa, a to jaki będzie bitrate to już inna sprawa, dlatego nie odpowiem Ci ile użytkowników uciągnie ten intranet. Sam nginx nawet na 1 rdzeniu xeona obsłuży 2000 użytkowników.

• 0

#6 sreg

sreg

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 14:48

a sieć - co z nią. Czy wąskim gardłem nie będzie lokalna sieć 1Gb czyli do serwera z nginx maksymalnie podłączy się niewielka ilość osób w tym samym momencie po czym sieć padnie? Czy dobrze rozumuję?

• 0

#7 nesti

nesti

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisany 10 marzec 2017 - 00:00

Co rozumiesz przez 1Gb? Ograniczać Cię będzie raczej port w serwerze. Weź podziel sobie bitrate przez 1Gbit i będziesz wiedział ile osób obsłuży. 

• 0

#8 sreg

sreg

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisany 10 marzec 2017 - 10:31

No zakładając, że to będzie to 2Mb czyli 500 osób. W dużych firmach to trochę mało :(. Średnio jest około 1000-1500 użytkowników.

Sebastian 

• 0

#9 filip_b

filip_b

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 00:13

No zakładając, że to będzie to 2Mb czyli 500 osób. W dużych firmach to trochę mało :(. Średnio jest około 1000-1500 użytkowników.

Sebastian 

Agregacja łącza ew karta na SFP 10Gbit czy to nie jest aż tak proste jak mi się wydaje?

Edytowany przez filip_b, 14 marzec 2017 - 00:14.

• 0

#10 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3412 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 01:47

Może warto więc zainteresować się transmisją multicast?

• 0

#11 sreg

sreg

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 07:03

kafi napiszesz coś więcej o multicast? Jak Ty to widzisz?

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników