Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mnat

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + txo.pl

Polecane posty

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + domenę txo.pl

Szczegóły maszyny: https://www.soyoustart.com/pl/oferty/op-sat-3.xml

 

Serwerek skonfigurowany jako hosting wirtualek oparty na PROXMOX VE 4.

 

Dodatkowo znajduje się tam już 5 maszyn wirtualnych 5 pracujących w sieci, które wspólnie tworzą hosting postawiony na ISPConfig 3
Każda VM posiada swój zewnętrzny adres IP i odpowiada za swoje zadanie: WEB, DB, MAIL, DNS1, DNS2

 

Idealna konfiguracja na start dla firmy hostingowej.

 

Reasumując: serwer, domena, konfiguracja oddam za 500 zł netto, miesięczny koszt utrzymania tego serwera to 218,44 zł brutto

 

Wystawiam FV.

Edytowano przez mnat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, czemu postawiłeś wszystko na osobnych virtualkach? I czemu postawiłeś dwa dnsy skoro i tak stoją na jednej matce - nie wystarczyłby jeden widoczny z dwóch różnych adresów ip?

 

Nie czepiam się konfiguracji, po prostu jeśli chodzi o administrację to jestem noobem i staram się wykorzystać każdą możliwość do zdobycia nowej wiedzy, a konfiguracja wydała mi się ciekawa bo zrobiłbym to zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wymyślił klient któremu to konfigurowałem.

Niestety się rozmyślił, a szkoda mojej pracy więc szukam następnego.

 

Patrząc z boku

1 - Niby jedna matka ale każdy vps odpowiada za jedną usługę, fajne bo gdy du***nie np poczta to reszta działa i klienci nie marudzą że "nic nie działa"

2 - Backup - robisz całego vps i też fajnie.

3 - co do 2 dns, to się zgadzam, ale patrz wyżej. Można by jakiś zupełnie zewnętrzny IP i też by było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrząc z boku

1 - Niby jedna matka ale każdy vps odpowiada za jedną usługę, fajne bo gdy du***nie np poczta to reszta działa i klienci nie marudzą że "nic nie działa"

2 - Backup - robisz całego vps i też fajnie.

3 - co do 2 dns, to się zgadzam, ale patrz wyżej. Można by jakiś zupełnie zewnętrzny IP i też by było

 

 

Moim zdaniem (ad. 1) jak "dupnie" poczta to "dupnie" :P mało prawdopodobne, że błąd poczty zablokuje serwer. Jedynie przed czym to może chronić to przed zablokowaniem pozostałych usług gdy np poczta przez jakiś okres czasu zabierze 100% cpu czy ram.

Jaką wirtualizację zastosowałeś? Osobiście (ad. 2) słabo widzę backup całego serwera, na pewno łatwiej to przenieść na inną maszynę przynajmniej w przypadku LXC, nie wiem jak z resztą wirtualizacji sytuacja wygląda, ale pewnie podobnie.

Co do dns (ad. 3) to nie wiem o co w tym momencie Ci chodzi, możesz rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×