Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + txo.pl

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + txo.pl sprzedam serwer OP-SAT-3 soyoustart

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + txo.pl

#1 mnat

mnat

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 27 luty 2017 - 10:12

Sprzedam serwer OP-SAT-3 + domenę txo.pl

Szczegóły maszyny: https://www.soyousta...ty/op-sat-3.xml

Serwerek skonfigurowany jako hosting wirtualek oparty na PROXMOX VE 4.

Dodatkowo znajduje się tam już 5 maszyn wirtualnych 5 pracujących w sieci, które wspólnie tworzą hosting postawiony na ISPConfig 3
Każda VM posiada swój zewnętrzny adres IP i odpowiada za swoje zadanie: WEB, DB, MAIL, DNS1, DNS2

Idealna konfiguracja na start dla firmy hostingowej.

Reasumując: serwer, domena, konfiguracja oddam za 500 zł netto, miesięczny koszt utrzymania tego serwera to 218,44 zł brutto

Wystawiam FV.

Edytowany przez mnat, 27 luty 2017 - 10:19.

#2 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 27 luty 2017 - 11:35

Z ciekawości, czemu postawiłeś wszystko na osobnych virtualkach? I czemu postawiłeś dwa dnsy skoro i tak stoją na jednej matce - nie wystarczyłby jeden widoczny z dwóch różnych adresów ip?

Nie czepiam się konfiguracji, po prostu jeśli chodzi o administrację to jestem noobem i staram się wykorzystać każdą możliwość do zdobycia nowej wiedzy, a konfiguracja wydała mi się ciekawa bo zrobiłbym to zupełnie inaczej.

#3 mnat

mnat

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 27 luty 2017 - 11:50

Tak sobie wymyślił klient któremu to konfigurowałem.

Niestety się rozmyślił, a szkoda mojej pracy więc szukam następnego.

Patrząc z boku

1 - Niby jedna matka ale każdy vps odpowiada za jedną usługę, fajne bo gdy du***nie np poczta to reszta działa i klienci nie marudzą że "nic nie działa"

2 - Backup - robisz całego vps i też fajnie.

3 - co do 2 dns, to się zgadzam, ale patrz wyżej. Można by jakiś zupełnie zewnętrzny IP i też by było

#4 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 27 luty 2017 - 12:01

Patrząc z boku

1 - Niby jedna matka ale każdy vps odpowiada za jedną usługę, fajne bo gdy du***nie np poczta to reszta działa i klienci nie marudzą że "nic nie działa"

2 - Backup - robisz całego vps i też fajnie.

3 - co do 2 dns, to się zgadzam, ale patrz wyżej. Można by jakiś zupełnie zewnętrzny IP i też by było

Moim zdaniem (ad. 1) jak "dupnie" poczta to "dupnie" :P mało prawdopodobne, że błąd poczty zablokuje serwer. Jedynie przed czym to może chronić to przed zablokowaniem pozostałych usług gdy np poczta przez jakiś okres czasu zabierze 100% cpu czy ram.

Jaką wirtualizację zastosowałeś? Osobiście (ad. 2) słabo widzę backup całego serwera, na pewno łatwiej to przenieść na inną maszynę przynajmniej w przypadku LXC, nie wiem jak z resztą wirtualizacji sytuacja wygląda, ale pewnie podobnie.

Co do dns (ad. 3) to nie wiem o co w tym momencie Ci chodzi, możesz rozwinąć?

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: sprzedam, serwer, OP-SAT-3, soyoustart

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników