Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własny hosting ?

Własny hosting ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

Własny hosting ?

#21 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4022 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 25 luty 2017 - 11:01

Wszystko trybi, tylko nie jest upublicznione. Narazie kończymy testy rozwiązania.

Poza tym rzucacie kwoty z kapelusza :) Co nie zmienia faktu, że każda zewnętrzna firma weźmie ładną kase za taki panelik

• 0

#22 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 25 luty 2017 - 11:11

Generalnie to domyślam się, że walczycie :) Ale nie mogłem się powstrzymać - wybacz. Mówisz o własnych rozwiązaniach, gdzie tak naprawdę nie masz nic na dzień dzisiejszy i nie możesz "oferować hostingu dla Polaków". Takie tam łapanie za słówka.

Co do Autora. Możesz kupić gotowe rozwiązania za 1-3k zł, lub zainwestować kwotę 25+ k (nie ma górnej granicy) w jakieś własne rozwiązanie. Nie wiem jaką masz skalę, ile mamony w portfelu i jakie cele. Popularne ostatnio jest pisanie własnego GUI pod API DirectAdmina/Cpanela. Widzę to po ogłoszeniach o pracę. Mniej więcej działa to tak, że na serwerach chodzą owe "gotowce", a klient dostaje ładny i przejrzysty panel, często zintegrowany z systemem płatności itp. Czy jest to opłacalne? Nie wiem, ale na pewno daje duże możliwości. Więcej o szczegółach technicznych nie napiszę bo nie jestem "specjalistą" od tego, jedynie kilka razy korzystałem z api DA, więc doświadczenie mam małe.

To jest bardzo fajne rozwiązanie bo lepiej i łatwiej się integruje coś co już działa, ma dobrą dokumentację + API, niż pisanie od zera tego samego. Poza tym duża część odpowiedzialności za łatanie, naprawianie, poprawianie i wsparcie leży po stronie rozwiązania, a ty masz się tylko dostosować do API i swojego własnego kodu, co też sporo poprawia końcowy efekt w kwestii wsparcia i poprawek. Sam paneli ani GUI do nich nie robię, ale mam od cholery projektów, w których całość to 10% mojego kodu, i 90% definicji API kilkunastu serwisów. I nie jest to tak, że idę na łatwiznę - to działa lepiej niż jakbym re-implementował to samo co ktoś już dawno zrobił, i to dużo lepiej. Nie wyobrażam sobie pisania np. własnego konwertera walut, kiedy mogę spytać o kursy Yahoo czy cokolwiek innego co mi pasuje.

Edytowany przez Archi, 25 luty 2017 - 11:14.

• 0

#23 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 4022 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 25 luty 2017 - 11:18

To jest bardzo fajne rozwiązanie bo lepiej i łatwiej się integruje coś co już działa, ma dobrą dokumentację + API, niż pisanie od zera tego samego. Poza tym duża część odpowiedzialności za łatanie, naprawianie, poprawianie i wsparcie leży po stronie rozwiązania, a ty masz się tylko dostosować do API i swojego własnego kodu,

Tak, ale jesteś wtedy też uzależniony od ruchów producenta oprogramowania.

Całkiem niedawno u jednego klienta cpanel po automatycznej aktualizacji się wysypał, bo stwierdził, że będzie używał nieistniejącej w systemie ścieżki perla :) Także na wszystko trzeba być gotowym

• 0

#24 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 25 luty 2017 - 12:11

Tak, ale jesteś wtedy też uzależniony od ruchów producenta oprogramowania.

Całkiem niedawno u jednego klienta cpanel po automatycznej aktualizacji się wysypał, bo stwierdził, że będzie używał nieistniejącej w systemie ścieżki perla :) Także na wszystko trzeba być gotowym

Pewnie, że tak - każdy kij ma dwa końce, choć w tym przypadku pewno wystarczy zgłosić i naprawią, skoro to regresja.

• 0

#25 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 10:40

Ile kosztuje założenie własnego serweru i hostingu. Ile trzeba zainwestować by zacząć uzyskiwać jako taki zysk.

• 0

#26 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2017 - 11:05

Wiele tysięcy PLN, wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości.

• 0

#27 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2017 - 11:13

No trochę przesadziłeś :)

Są dwie kwestie. Czy się znasz czy nie.

1. Jak się znasz to:

- Serwer +/- 400zł

- Licencje +/- 100zł (billing + DirectAdmin)

- Backup +/- 100zł

- ZUS 450zł

= 1050zł miesięcznie kosztów na początek :)

2. Jak sie nie znasz to do powyższej ceny dolisz koszt administratora (w tedy wiele tysięcy - zgodzę się).

• 0

#28 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 11:15

chodzi mi własny serwer nie wynajem

• 0

#29 behemoth

behemoth

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1236 postów
  • Firma:swhosting.pl
  • Imię:Jakub

Napisany 31 marzec 2017 - 11:30

Skonfiguruj i zobacz ceny: http://www.dell.com/...30/pd?ref=PD_OC

• 0

#30 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 11:33

jakoś dellowi nie ufam, ale rozumiem że sam serwer to około 20 tyś, a co będzie jeszcze potrzebne

• 0

#31 Vasthi

Vasthi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 647 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 11:37

Myślę że jakiś internet i UPS (to mniej) może się przydać. Rozważył bym również oprogramowanie...

• 0

#32 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 11:39

a chłodzenie, dyski pamięci.. Takie tip-top by wystartować z profesjonalną ofertą. Czy 50 tyś wystarczy. Oczywiście światłowód pewnie z Tepsy

Edytowany przez matti, 31 marzec 2017 - 11:40.

• 0

#33 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2017 - 11:45

50k na własne data center to nie. Chyba że skorzystasz z kolokacji w gotowym DC.

Do własnego potrzebujesz 2 linki zasilania niezależne, ups, agregat, 2 niezależne światłowody, budynek, klimę przy większej ilości serwerów.

• 0

#34 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 11:55

budynek klimę mam, czyli trzeba zainwestować 100k ? Poza tym chyba większość z tych rzeczy można wziąć w leasing

• 0

#35 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2017 - 12:02

Ile trzeba zainwestować by zacząć uzyskiwać jako taki zysk.

Chyba mi nikt nie powie że po jednym miesiącu już będzie miał czysty zysk :)

Chyba że trafi z jakimś super pomysłem, z czymś czego nie ma jeszcze na rynku albo będzie chciał mieć autorskie panele - tak czy siak trzeba zainwestować grubą kasę, ciągle wszystko rozwijać, ulepszać, podglądać innych, podpieprzać konkurencję itd.

inwestycja w własne DC to już idzie w wieleset tysięcy jak nie miliony. Ale mówię o takim PRO DC, na mniejsze z jedną niepełną szafą to wystarczy kilka procent tego co podałem wyżej - klima, awaryjne zasilanie (UPS, krowa, dwie linie zasilające), dobre łącze (najlepiej dwa jak jedno padnie).

Ogólnie temat rzeka :) Jeden zrobi tanio i średnio dobrze, drugi wyda sporo kasy i będzie pełna profeska na dzień dobry i trochę makulatury z certyfikatami które mogą przyciągnąć większe ryby w postaci "lepszych" klientów (czyt. zostawią więcej kasy) :)

• 0

#36 behemoth

behemoth

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1236 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 12:04

Kontrola dostępu, monitoring wizyjny, fizyczna ochrona, BGP, klasa adresowa, sprzęt sieciowy, sprzęt na zapas w przypadku awarii. Zobacz ile kosztuje profesjonalny sprzęt sieciowy (skoro chcesz zaczynać profesjonalnie, to przecież nie wsadzisz do szaf switchy TP-LINKa) -> (używany) http://allegro.pl/sw...6760487073.html

A to tylko jeden switch. Policz niepalne kable, podłoge techniczną, automatyke do agregatu i UPSów, patchpanele...

• 0

#37 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 12:09

Mało jest miejsc gdzie zarabia się wcześniej niż po roku. A chyba tp-link nie jest taki najgorszy. Podoba mi się że zgodnie z nowymi przepisami całą inwestycję nawet do 100k można odpisać jednorazowo. Wiec i tak odpisze się cały VAT i dochodowy bez amortyzacji. Ale pewnie do kompletowania trzeba kogoś będzie zatrudnić kto się na tym zna by nie porobić błędów. Dzięki za porady.

• 0

#38 Gość_morda_*

Gość_morda_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2017 - 22:33

Skonfiguruj i zobacz ceny: http://www.dell.com/...30/pd?ref=PD_OC

zawsze zastanawiał mnie cel korzystania z tak drogich serwerowych rozwiązań

co ma takiego złego zwykły pecet, np. za ok. 3.5k komputer z najnowszym prockiem Ryzen https://allegro.pl/k...86?string=ryzen
przecież płytę główną można jakoś osadzić w tych serwerowych szafach, chyba kimsufi takowymi są, zatem co? pierwsze co mi na myśl przychodzi, że może te serwerowe rozwiązania pobierają mniej energii

Edytowany przez morda, 31 marzec 2017 - 22:36.

• 0

#39 MultiGamers.pl

MultiGamers.pl

Często na forum

• Firma Bronze
  • 70 postów
  • Firma:F.H.U. Nowak Grzegorz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nowak

Napisany 31 marzec 2017 - 23:02

Witam,
Na dniach uruchomimy program reseller'ski, dla większości usług oferowanych przez Naszą firmę.

Jeżeli chce Pan założyć własną markę hostingową bez żadnego wkładu finansowego, to zapraszamy do kontaktu. 

Życzę miłego weekendu!  ;)

Pozdrawiam,
Nowak Grzegorz

• 0

#40 behemoth

behemoth

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1236 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 00:01

A do takiej płyty z ryzenem podłączysz dwa zasilacze? Wsadzisz ram ecc? Ustawisz ram w mirror? Masz na taki sprzęt gwarancję nbd? Zmieścisz się z chłodzeniem tego ryzena w 1U? Masz na płycie iDrac'a?
Można jeszcze długo wymieniać. Płacisz trochę za logo, ale w większości za pracę wielu doświadczonych inżynierów, wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętu do pracy ciągłej w wysokim lub pełnym obciążeniu przez lata.
Pytasz o profesjonalne rozwiązania, desktopowe platformy nie są takimi.
  • 1

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników