Skocz do zawartości

Zdjęcie

MySQL na hosting mintshost.pl

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Wonszur

Wonszur

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 23 luty 2017 - 00:18

Cześć wszystkim,

dzisiaj próbowałem zainstalować sobie z Ciekawości Xibo Open Source Digital Signage CMS na serwer WWW postawiony w serwisie mintshost.pl. Wszystko sprawnie i ok, do pory instalacji CMS'a. W tabelce instalatora wyskoczył chamski "X" z powodem "MySQL support must be enabled in PHP". Problem jest w tym, że nie nie wiem gdzie znajduje się plik php.ini na moim serwerze i jaka funkcja w tej konfiguracji za tym stoi. Może ktoś z was miał ten sam problem?

Za wszelkie odpowiedzi dziękuje :wub:

@Edit:
Jeśli napisałem w złym dziale to przeniosę. ;)

Edytowany przez Wonszur, 23 luty 2017 - 00:22.

• 0

#2 Roothek

Roothek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 161 postów
  • Firma:DB MEDIA
  • Imię:Damian

Napisany 23 luty 2017 - 01:24

Jeżeli chodzi o hosting www to dostęp ma tylko administrator serwera. Jeżeli chodzi o vps/dedyk to /etc/php.ini

• 0

#3 nnd_newbie

nnd_newbie

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 luty 2017 - 09:03

Mintshost podaje że dla hostingu WWW dostęp do PHP.ini masz poprzez Direct Admin.

Z tym, że ja nie znam hostingu w którym MySQL nie byłby domyślnie dostępny w PHP.

• 0

#4 Wonszur

Wonszur

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 23 luty 2017 - 23:47

Niby podaje ale ten dostęp jest mega ograniczony, obecnie są tylko opcje do zaznaczania,

• 0

#5 nnd_newbie

nnd_newbie

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 luty 2017 - 10:22

Po pierwsze sprawdź w phpinfo() czy masz włączony MySQL.

Jeśli nie to  sprawdź czy masz w php.ini (albo w innych opcjach ) zaznaczone moduły z MySQL. Np. w DirectAdmin w hekko.pl jest to w "Ustawienia globalne PHP". W szczególności interesują cię: mysql, mysqli, mysqlnd i być może pdo_mysql.

Jak dalej nie masz obsługi MySQL to wal do obsługi mintshost.pl i niech naprawiają.

Po drugie jeśli MySQL w PHP jest włączony (a na 99% zakładam, że jest) to problemu szukaj raczej w skrypcie. Tutaj już nie pomogę. Aby sprawdzić czy wszystko działa możesz wystartować coś innego np. Wordpress - jak i tam się wykrzacza wal do obsługi.

PS. Nie wiem jakiego dokładnie modułu potrzebuje Xibo Open Source Digital, ale jeśli przestarzałego, podstawowego "mysql" to o ile pamięć mnie nie myli jest już niedostępny w PHP 7. Jeśli masz taki ustawiony to zmieniaj wersję PHP i za każdym razem sprawdzaj jakie moduły MySQL są załadowane. Spróbuj odpalić Xibo na takiej wersji dla której masz wszystkie moduły mysql (czyli: mysql, mysqli, mysqlnd i pdo_mysql). Proponuję zacząć od PHP 5.3, piąć się po kolei przez 5.4, 5.5, 5.6, 7 i zatrzymać się na najnowszej która działa.

Edytowany przez nnd_newbie, 24 luty 2017 - 10:40.

• 0

#6 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 833 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 24 luty 2017 - 13:29

Napisz do wsparcia technicznego.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat