Skocz do zawartości
franiuu

Domena od GoDaddy a sprzedaż danych?

Polecane posty

Ostatnio zarejestrowałem (drugą u tego rejestratora) domenę. Po jej rejestracji zacząłem otrzymywać masę wiadomości typu "promocja na logo twojej firmy", "kliknij tu bo inaczej twoja domena nie będzie dostępna w Google". Dziwi mnie to o tyle, że po rejestracji pierwszej domeny nic takiego się nie działo... Domyślam się, że mój mail jak i dane które w tych wiadomościach się znajdują zostały pobrane z bazy WHOIS. Zastanawia mnie tylko... czy to jest kwestia bardziej zagraniczne brzmiącej domeny czy też np nieogarnięcia mojego filtru antyspamowego. A może po kryjomu sprzedają dane...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Masa jest takich oszustw. Kolega wczoraj mi przesłał SMS jaki otrzymał że jego domena z końcówką PL wygaśnie (podany cały adres e-mail) i żeby skontaktować się z nimi w tej sprawie mimo że on ma domenę z końcówką COM :)

 

Wszelkie dane pobierane są z whois.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu miałem kilka domen globalnych z włączonym whoisprivacy w Tucows/OpenSRS, do czasu aż opłacałem zero problemów, ale jak tylko domena wygasła to zaczął się dość mocno spersonalizowany spam. IMO to jakieś boty scrapujące whois nowo zarejestrowanych/świeżo dropniętych domen.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Minimum raz do roku dostaje spam dotyczący domeny .com zarejestrowanej w nazwa.pl. Mail w języku angielskim więc dokładnie nie wiem o co chodzi ale pewnie o jakiś wałek. Standardowo taki mail idzie do odpowiedniego folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×