Skocz do zawartości
Noone

[praca] Wykonywanie Witryn Internetowych

Polecane posty

Wykonam strony internetowe bazując na technologiach:

- HTML / XHTML

- CSS

- PHP

- MySQL

- PostgreSQL

 

Duże doświadczenie, profesjonalne podejście do klienta.

 

Więcej o mnie

Na stronie znajdziesz także kilka artykułów.

 

Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znaczy jak.. Ty wykonasz stronę, ale oczekujesz gotowego projektu graficznego? W sensie jesteś programistą, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Klient dostarcza gotowy szablon graficzny, ja go tnę według potrzeb ewentualnie sugeruję pewne zmiany np. w celu poprawienia dostępności czy zdarza się czasami się nie da się wykonać czegoś za pomocą dostępnych obecnie technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już musisz napisać na priv. Zależy ile pracy z szablonem, przy założeniu że jest kilka podstron - jak bardzo różnią się od głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisales wczesniej ze pewnych rzeczy nie da sie wykonac, moje pytanko:

czego nie mozna wykonac przy pomocy obecnie dostepnych technologii jesli dostajesz gotowa strone jako np plik bmp lub psd ? (pytanie powazne)

 

 

To już musisz napisać na priv. Zależy ile pracy z szablonem, przy założeniu że jest kilka podstron - jak bardzo różnią się od głównej.

 

a jakie sa widelki cenowe ? :P

bo w gigantyczne roznice miedzy podstropnami to ja nie wierze, chyba ze kazde podstrona to osobna strona ale w takim wypadku tez wycena powinna byc latwiejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisales wczesniej ze pewnych rzeczy nie da sie wykonac, moje pytanko:

czego nie mozna wykonac przy pomocy obecnie dostepnych technologii jesli dostajesz gotowa strone jako np plik bmp lub psd ? (pytanie powazne)

Chodziło raczej o flasha który jest zawsze topową warstwą z drobnymi anomaliami w IE. Niewykonalne będzie nałożenie czegoś na niego.

24-bitowy png z kanałem alfa nieobsługiwany (da się obejść) przez IE aczkolwiek ze względu na rozmiar pliku w większości wypadków nie nadaje się na www. Sugeruję w takim wypadku inne rozwiązanie albo kombinuję.

Bardzo często zdarza się też że grafików po prostu ponosi. Robią projekty dobre do druku jako plakat ale bezużyteczne na potrzeby www. Np. stosują wymyślne, płatne fonty które tylko oni mają w systemie i okazuje się że po sprowadzeniu do standardowych wygląda tandetnie, albo pchają treść drobnym maczkiem 7px i jest problem z wyglądem elementów po poprawieniu.

 

Widełki cenowe od 300(netto) do ceny samochodu za stronę główną z jedną podstroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad cz1

 

myslalem ze mowimy o projektach robionych przez osoby ktore sie na tym znaja i wiedza o co w tym chodzi

 

 

ad cz2

 

widac ze bywasz na pl.comp.www

 

 

przyczepilem sie w sumie do ciebie tylko z powodu tego:

 

"Oprócz XHTML i CSS znam także bardzo dobrze PHP oraz MySQL, aczkolwiek moją pasją nie jest programowanie."

 

znac cos bardzo dobrze - cos co nie jest pasja? <smiech na sali>

siedze przy php od ponad 6 lat i wcale nie uwazam ze znam je bardzo dobrze no ale moze ja po prostu jestem cienki i tyle :P

 

 

 

tak ogolnie

ogloszen takich jak twoje jest wszedzie pelno , czy masz do zaproponowania cos konkretnego czy tylko wypisujesz to co wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad cz1

myslalem ze mowimy o projektach robionych przez osoby ktore sie na tym znaja i wiedza o co w tym chodzi

Bardzo często projekty wykonują owszem, profesjonalni graficy, ale w pracy nie zajmujący się tworzeniem grafik na potrzeby www. Dorabiają sobie przyjmując zlecenia i kierują się bardziej wizją artystyczną niż użytecznością. Miałem nawet jakiś czas temu kontakt z człowiekiem który powiedział, że pracuje w firmie graficznej x, a szablon robi po raz pierwszy. Nie wiedział kompletnie czym się kierować, możliwości przeglądarek ani htmla nie znał. Jednak pewną wiedzę także trzeba mieć.

 

znac cos bardzo dobrze - cos co nie jest pasja? <smiech na sali>
Sytuacja do tego zmusza. Nie przepadam za programowaniem ale jestem na tyle mocny, że gdy zajdzie potrzeba mogę zrobić cokolwiek. Albo inaczej i w takim kontekście jest to napisane na stronie. Zdecydowanie bardziej sprawia mi satysfakcję pisanie XHTML i CSS niż klepanie kodu w PHP czy ASP. To jest po prostu frajda - mogę w CSS pisać o każdej porze dnia i nocy i nie nudzi mnie to. Natomiast do programowania muszę mieć natchnienie i ochotę co zdarza się rzadziej.

 

siedze przy php od ponad 6 lat i wcale nie uwazam ze znam je bardzo dobrze no ale moze ja po prostu jestem cienki i tyle :)

Więcej wiary w siebie :D

 

tak ogolnie

ogloszen takich jak twoje jest wszedzie pelno , czy masz do zaproponowania cos konkretnego czy tylko wypisujesz to co wszyscy?

Podaj hasło dla google i zobaczymy ile ogłoszeń będzie zawierało poprawny kod. Możesz też skorzystać z moich usług i przekonasz się czy warto było ;) Konkurencja jest spora (jak wszędzie) ale czy to oznacza że n lat nauki mam wyrzucić do kosza i zająć się tynkowaniem na budowie?

Pozostaje Ci też obejrzeć kod stron które podałem w dziale prace i zobaczyć czy moja praca jest coś warta. Jeżeli tak, to właśnie tym się wyróżniam i to mogę zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo często projekty wykonują owszem, profesjonalni graficy, ale w pracy nie zajmujący się tworzeniem grafik na potrzeby www. Dorabiają sobie przyjmując zlecenia i kierują się bardziej wizją artystyczną niż użytecznością. Miałem nawet jakiś czas temu kontakt z człowiekiem który powiedział, że pracuje w firmie graficznej x, a szablon robi po raz pierwszy. Nie wiedział kompletnie czym się kierować, możliwości przeglądarek ani htmla nie znał. Jednak pewną wiedzę także trzeba mieć.

 

jest na rynku bardzo wiele osob znajacych sie na tworzenu grafiki dla www mozna skorzystac z ich wiedzy i zdolnosci nie trzeba zdawac sie na los

 

Sytuacja do tego zmusza. Nie przepadam za programowaniem ale jestem na tyle mocny, że gdy zajdzie potrzeba mogę zrobić cokolwiek. Albo inaczej i w takim kontekście jest to napisane na stronie. Zdecydowanie bardziej sprawia mi satysfakcję pisanie XHTML i CSS niż klepanie kodu w PHP czy ASP. To jest po prostu frajda - mogę w CSS pisać o każdej porze dnia i nocy i nie nudzi mnie to. Natomiast do programowania muszę mieć natchnienie i ochotę co zdarza się rzadziej.

 

nie mozna byc dobrym (a tym bardziej bardzo dobrym) w czyms czego sie tak naprawde nie lubi

 

 

Więcej wiary w siebie :)

 

nie brakuje mi wiary w siebie, swoj pierwszy "program" napisalem w 1985 roku i od tego czasu jakos to leci :D

 

Podaj hasło dla google i zobaczymy ile ogłoszeń będzie zawierało poprawny kod. Możesz też skorzystać z moich usług i przekonasz się czy warto było ;)

 

to raczej nie wchodzi w gre gdyz w tej branzy jestem samowystarczalny

 

 

Konkurencja jest spora (jak wszędzie) ale czy to oznacza że n lat nauki mam wyrzucić do kosza i zająć się tynkowaniem na budowie?

 

liczaca sie konkurencja wcale nie jest az taka ogromna

 

oczywiscie ze nie (odnosnie tynkowania)

(choc ja ostatnio tynkowalem u siebie i wcale nie uwazam tego za ponizajace zajecie - ba! to frajda oderwac sie od kompa i "pomachac" fizycznie)

 

Pozostaje Ci też obejrzeć kod stron które podałem w dziale prace i zobaczyć czy moja praca jest coś warta. Jeżeli tak, to właśnie tym się wyróżniam i to mogę zaproponować.

 

co do twojej pracy - ile jest ona warta? tyle ile ktos zechce za nia zaplacic, ja nic

 

 

ogolnie zgodze sie z shive ze na rynku jednak zdecydowanie wiecej jest "badziewia" niz "konkretow" ale to glownie za sprawa amatorow klepaczy ktorzy na lewym sofcie w szarej strefie sa w stanie sie utrzymac

 

ci ktorzy podchodza do sprawy powaznie sa w zdecydowanej mniejszosci ale moze kiedys rynek "dojrzeje" do zmian :)

 

pozdrawiam wszystkich dyskutantow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo często projekty wykonują owszem, profesjonalni graficy, ale w pracy nie zajmujący się tworzeniem grafik na potrzeby www. Dorabiają sobie przyjmując zlecenia i kierują się bardziej wizją artystyczną niż użytecznością.

 

Tak to jest fakt, szczególnie z agencjach reklamowych siedzą ludzie którym zleca się robienie www bo są informatykami. To tak jak leczyć zęby u dermatologa. Masakra z tego wychodzi taka że szkoda gadać. Strony niezgodna z niczym z (W3C), index po 0,5 mega i wiecej świecą tańczą ale nie informują bo menu np nie chodzi w operze albo o zgrozo w gecko. Wiem bo mam własnie taki przypadek i szkoda mi tylko informatyka bo może jest lepszy w grafice albo w unixie.

 

To co pisze wikingpl jest prawdą ze wiekszośc grafików tworzy projekty niezoptymalizowane dla sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panowie, dżentelmeni tak nie robią..

 

 

ja nie jestem gentlemanem, ja prosty chlop jestem ;)

 

 

a do tego vikingpl ma wporzo portfolio.. :)

 

czyzby?

 

a chcialo ci sie w cos kliknac?

(pomijajac sprawe ze sie nie da :D )

moze po kolei:

1. strona autora

 

2. jakas firma - design by tins

 

3. zyciorysy - jedna tabelka + wyszukiwarka + zero wygladu(choc wyglad to sprawa gustu)

autora brak - choc whois wypluwa ze jednak rg ale kto by tam szukal :)

 

4. jakas firma - design by tins

 

tins podpisuje sie nipem i regonem i nie ma nic (na pierwszy rzut oka) wspolnego z panem rg

 

cos blado wypada to portfolio przy "Duże doświadczenie"

 

 

To co pisze wikingpl jest prawdą ze wiekszośc grafików tworzy projekty niezoptymalizowane dla sieci.

 

oczywiscie wiec panom z agencji ktorzy zajmuja sie "pudelkami folderami itp" zostawia sie ich prace

za grafike web biora sie ci ktorzy sie na tym znaja, a wystarczy odrobine poszukac i nawet w polsce mozna trafic na prawdziwie zdolnych osobnikow/osobniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

baldhorse ...a jesli on to zrobił na umowę o dzieło dla jakiejś firmy, to nie może się tym chwalić? hę?

 

a fakt, że nie działa.. to ciut tupet już, linki powinny wskakiwać.. no i domową dawać do portfolio... no dobra, ciut masz rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baldhorse ...a jesli on to zrobił na umowę o dzieło dla jakiejś firmy, to nie może się tym chwalić? hę?

 

jak to nie moze? jest autorem wiec prawa autorskie naleza do niego ZAWSZE

i jesli jest wspolautorem to powinno to byc ujete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

baldhorse ...to po co wytykasz, że jakaś tam firma niby coś zrobiła z jego portfolio? może to on robił dla tej firmy..? bo nie kumam już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uśmierciliśmy gościowi temat a on szuka osoby która potrafi graficznie a nie potrafii z tego zklecić www.

 

Inna sprawa że teraz wszyscy szukają CMSów, ostatnio zachodze do firmy 1x2 (jeden szef 2 pracowników mikrofiremka i to słaba a gość mi odrazu wylatuje czy zrobimy mu CMSa. Ja sie pytam czy w firmie ktoś ma znajomość obsługi edytorów textowych a on się pyta co to takiego. Świat zdurniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baldhorse ...to po co wytykasz, że jakaś tam firma niby coś zrobiła z jego portfolio? może to on robił dla tej firmy..? bo nie kumam już...

 

a tego to ja nie wiem

 

rownie dobrze ja moge napisac:

"w ubiegly piatek przepisalem portal onet.pl nie jestem tam wpisany bo wlasciwie zrobilem tylko obsluge baz danych " ;)

 

jesli masz cos w portfolio to musi byc mozliwosc weryfikacji tego w przeciwnym wypadku jestes niewiarygodny

 

byc moze napisal te strony naprawde, ale ja jako potencjalny klient nie moge tego sprawdzic

 

Uśmierciliśmy gościowi temat a on szuka osoby która potrafi graficznie a nie potrafii z tego zklecić www.

 

e tam przynajmniej ma ciagle temat na topie, nie odchodzi w zapomnienie :)

 

 

Inna sprawa że teraz wszyscy szukają CMSów, ostatnio zachodze do firmy 1x2 (jeden szef 2 pracowników mikrofiremka i to słaba a gość mi odrazu wylatuje czy zrobimy mu CMSa. Ja sie pytam czy w firmie ktoś ma znajomość obsługi edytorów textowych a on się pyta co to takiego. Świat zdurniał.

 

a to prawda, coraz wiecej osob chce postawic "gotowca" bo to teraz modne poza tym najszybsze

wyglada na to ze programisci przestana byc potrzebni...

tylko ciekawe kto te cmsy bedzie tworzyl/rozwijal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldhorse. Mam Ci umowę podesłać bo inaczej nie uwierzysz? Przecież napisałem wyrażnie że wykonywałem dla TiNS Media więc w czym jest tak naprawdę problem? Poza tym porównaj sobie chociażby układ katalogów czy kopiowany zawsze kod od DTD do <body>. Robię dla Ciebie konkurencję i dlatego tak się mnie uczepiłeś?

http://teraz.info/projekty/tins/p1/

http://teraz.info/projekty/tins/p2/

 

Adresy są nieklikalne ponieważ nie mam zamiaru śledzić czy coś co wykonywałem jest dalej pod wcześniejszym adresem i da się to odwiedzić. Nie zawsze też znam adres. Lepsze to niż przekierowania na 404 jakie się zdarzają na niektórych stronach.

 

A odnośnie zyciorysy.info. Takie miało być od samego początku. Proste i funkcjonalne. Zobacz tą stronę w telefonie komórkowym (a nie ma nawet arkuszu dla media="handheld") czy podgląd wydruku. Ma być przede wszystkim dostępna a wygląd jest sprawą drugorzędną. Tabelek tam ci brak więc nie wiem gdzie ją zobaczyłeś. Poza tym jak napisałem - jestem koderem i jeżeli już to kod powinieneś oceniać. Nawet jeżeli byłaby grafika zleciłbym jej wykonanie profesjonaliście. Więc nie schodź po raz n-ty na temat grafiki czyli spraw w których najczęściej nie mam wiele do powiedzenia.

 

Osobiście uważam temat za zamknięty. Nie mam zamiaru nikomu się tłumaczyć, nie dawałem strony do oceny bo od tego są inne fora/grupy dyskusyjne. Jeżeli komuś się podoba - cieszę się, jeżeli nie - trudno. Wszystkim nie dogodzę. W pracach jest ostatnich 5 projektów bo pchanie więcej nie ma sensu. Porfolio jest taką samą stroną jak inne i dlatego zostało uwzględnione. Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam. Jeżeli uważa że moja praca jest niewarta złamanego grosza - OK, są inni. Dziękuję.

 

oczywiscie wiec panom z agencji ktorzy zajmuja sie "pudelkami folderami itp" zostawia sie ich prace

za grafike web biora sie ci ktorzy sie na tym znaja, a wystarczy odrobine poszukac i nawet w polsce mozna trafic na prawdziwie zdolnych osobnikow/osobniczki

Byłoby pięknie gdyby twoja teoria była prawdziwa. Niestety życie sprawia że tak nie jest. Jeżeli szef oddziału polskiego pewnej międzynarodwej firmy zatrudnia do wykonania grafik na www swojego znajomego zamującego się właśnie tym "itp." (przykład z jakim ostatnio miałem styczność) to na dalszy plan schodzi dostępność. Wiele osób, szefów dużych firm ma w dalszym ciągu inne podejście do www i liczy się dla nich przede wszystkim samo istnienie w sieci. Jakość strony nie ma znaczenia. Dlatego tak wiele dużych firm zajmujących się wykonywaniem projektów robi je na "odwal się". a) klient nie pozna, B) wystarczy że działa i kasa spływa.

Osobiście uważam temat za zamkniety. Nie dawałem strony do oceny bo od tego są inne fora/grupy dyskusyjne. Jeżeli komuś się podoba - cieszę się, jeżeli nie - trudno. Nie mam zamiaru nikomu się tłumaczyć. W pracach uwzględniłem 5 ostatnich projektów ponieważ pchanie więcej nie ma sensu. Porfolio jest stroną jak każda inna i dlatego zostało uwzględnione. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i uważa że moja praca warta jest pieniędzy które podałem - zapraszam, jeżeli ktoś ma odmienne zdanie i sądzi że nie warto zapłacić złamanego grosza - ok, są inni do których można się udać. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baldhorse. Mam Ci umowę podesłać bo inaczej nie uwierzysz?

 

oczywiscie ze nie to twoja sprawa

 

Lepsze to niż przekierowania na 404 jakie się zdarzają na niektórych stronach.

 

kwestia gustu

 

A odnośnie zyciorysy.info. Tabelek tam ci brak więc nie wiem gdzie ją zobaczyłeś.

 

 

chodzilo mi o tabelke z bazy danych (a nie <table><tr><td> ....)

 

 

Poza tym jak napisałem - jestem koderem i jeżeli już to kod powinieneś oceniać. Nawet jeżeli byłaby grafika zleciłbym jej wykonanie profesjonaliście. Więc nie schodź po raz n-ty na temat grafiki czyli spraw w których najczęściej nie mam wiele do powiedzenia.

 

alez ja nie oceniam grafiki, wyraznie zaznaczylem ze to kwestia gustu

czy gdziekolwiek napisalem ze twoja strona jest do bani pod wzgledem graficznym?

 

 

 

podsumowujac

 

nie przyczepilem sie do ciebie dla tego ze stanowisz dla mnie konkurencje (ten zarzut naprawde mnie rozbawil), teraz jak dyskusja sie troche rozkrecila chodzi mi o twoja "oferte"

to co z niej mozna wyczytac a czego nie mozna

 

podszedlem do sprawy jako potencjalny klient i "obadalem" twoja strone wlasnie pod tym wzgledem

 

wchodze na strone jakis tam wyglad jest (tu sa rozne gusta i gusciki wiec nie wypowiadam sie na ten temat (wspomnialem o tym przy zyciorysy.info - dla tego bo strona wydala mi sie wykonana "na kolanie")

ok przechodze sobie do dzialu "prace" co jest oczywiste gdyz chce obadac co soba reprezentujesz bo to ze wypisales ze znasz xxx, yyy i zzz to malo mnie obchodzi gdyz "papier wszystko przyjmie"

 

chcialbym w dzialaniu obejrzec ktoras z twoich prac , niestety nie da sie w nic kliknac (a to ze adresy sie zmieniaja to dla kazdego oczywiste, ale to mozna w portfolio skorygowac robiac szybka rndke raz na pol roku po swoich pracach, te ktore sie zestarzaly wywalic, wstawic cos nowszego bardziej efektownego - to jest normalne dzialanie)

 

ok, ale chcialo mi sie dalej poszukac, bo np jestem z lodzi i chcialbym zeby ktos z lodzi mi robil strone bo nie lubie wydzwaniac ale wole osobiste spotkanie na ktorym mozna sie dokladniej dogadac

wiec jak juz znalazlem te strony to okazalo sie ze wizualnie odpowiadaja twoim "zrzutom" niestety pod nimi podpisana jest jaka sfirma z poznania

oczywiscie mogles z nimi spolpracowac ale fajnie by bylo zebys tez w kredytach projektu byl ujety, dla mnie to dodatkowy atut ze koles cos umie bo jakas firma go wynajela do "pomocy"

a tu nic

 

po co to wszystko?

 

wracam do mojej wczesniejszej wypowiedzi

"czy masz cos nowego do zaprezentowania czy tez wypisujesz to co wszyscy"

czy teraz jest jasniej?

 

to twoja sprawa czy masz klientow czy nie, to twoja sprawa jak sie prezentujesz ale milo by bylo gdybys prezentowal sie jak najlepiej skoro juz startujesz "przed szersza publicznoscia"

 

nie odbieraj tego jako atak na siebie - o cholera ale ma wypas strone na pewno wszyscy klienci poleca do niego i i wszyscy inni z branzy zdechna z glodu - bzdury - rozpatrz to jako wypowiedz potencjalnego klienta i tego do czego sie moze doczepic jesli bedzie ogladal twoja strone, na co zwroci uwage co go zacheci a co moze go zniechecic

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi o tabelke z bazy danych (a nie <table><tr><td> ....)

(...)

(wspomnialem o tym przy zyciorysy.info - dla tego bo strona wydala mi sie wykonana "na kolanie")

Wykonanie trwało 2 tygodnie i to dzięki temu że materiały już były. Graficznie jest kiepsko bo takie ma być. Natomiast jeżeli chodzi interface oraz dostępność - uważam że czytelniej zrobić się tego nie dało. Tabel jest też zdecydowanie więcej niż jedna więc ponownie nie trafiłeś.

 

chcialbym w dzialaniu obejrzec ktoras z twoich prac , niestety nie da sie w nic kliknac (a to ze adresy sie zmieniaja to dla kazdego oczywiste, ale to mozna w portfolio skorygowac robiac szybka rndke raz na pol roku po swoich pracach, te ktore sie zestarzaly wywalic, wstawic cos nowszego bardziej efektownego - to jest normalne dzialanie)

Rozważę.

 

oczywiscie mogles z nimi spolpracowac ale fajnie by bylo zebys tez w kredytach projektu byl ujety, dla mnie to dodatkowy atut ze koles cos umie bo jakas firma go wynajela do "pomocy"

a tu nic

To akurat zarzut bez sensu. Bo w takim razie trzeba by wymienić wsyzstkich pracowników firmy i ludzi którzy mieli jakikolwiek udział w tworzeniu. To nie film. Publicznie takich informacji nikt Ci nie poda.

 

W każdym bądź razie dziękuję za spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat zarzut bez sensu. Bo w takim razie trzeba by wymienić wsyzstkich pracowników firmy i ludzi którzy mieli jakikolwiek udział w tworzeniu. To nie film. Publicznie takich informacji nikt Ci nie poda.

 

nie badz naiwny firma to firma jej pracownikow sie nie ujmuje bo "naleza do firmy" ale ty jako autor duzej czesci projektu ujety mozesz byc, co prawda oni nie maja takiego obowiazku jako glowny wykonawca, ale w takim razie co ta strona robi w twoim portfolio skoro tak naprawde nie mozna zweryfikowac twojego zakresu prac przy niej ?

(kazdy by sobie mogl wstawic do portfolio cokolwiek - i moze - ale wiarygodnosc takiego portfolio zdecydowanie maleje)

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ujmuje podwykonawców, każdy chce się podpisać sam pod projektem via agencje reklamowe. Wynajmują szarych ludzików i podpisują sie pod ich projektami.

 

Z głodu nie zdechniemy w zachodniej cześci Polski firmy mają już 25-30% klientów z niemiec i GB a dopiero sie zaczyna jazda. W każdej gazecie z regionu są ogłoszenia o przyjeciu webmastera ale webmasterzy zaczynają szaleć z cennikami. Mi ostatnio kolega (inż. inf. bazy danych i nieżle www) powiedział ze poniżej 6 tys na rąsię na rozmowę o prace nie wychodzi z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi ..ale czad! hehe..

tak samo ja mam sytuację w szkolnictwie.. bo jest przepis, że nauczyciele magistrem muszą być.. i okazuje się, że 10,000 nauczycieli trza wyp...rzucić z roboty.. no a ja anglista, to woda na młyn ;)

choć chcę odejść od edukacji... ale generalnie coś się rusza "na rynku".. i dobrze! heh..

 

a tak w temacie..

 

wydaje mi się, że bez pytania jednego grafika inny grafik nie powinien zwracac uwagi na lay/grafę w jakiejś tam pracy.. chyba, że rzeczywiście jest coś bardzo nie tak... przenoszę to z gruntu nauczycielskiego, że jeden drugiemu nie zwraca uwagi, chyba, że jest opiekunem stażu...

 

acha.. a co do chwalenia się, to wydaje mi się, że o umowę czy inny dowód można dopiero prosić, jeśli naprawdę się jest zainteresowanym usługami danego grafika... to wszystko jakby kultura zawodowa, czy coś... no tak mi się wydaje.. baldhorse, chciałbyś, żeby ktoś Ci zjechał portfolio? w dodatku jakiś pseudografik, czy coś? no panowie.. hę? :D mam ciut racji ili njet? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×