Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktoś ukradł moje pozycje w google (kopiując moją stronę)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#21 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 22 luty 2017 - 13:31

Oczywiście można podjąć środki prawne bo jest to naruszenie praw autorskich. Można też polubownie załatwić to z usługodawcą jak piszesz, ale czy coś zrobią to jedna wielka niewiadoma, dodatkowo to nie jest rozwiązanie problemu bo bardzo łatwo złośliwiec może postawić taką samą stronę gdzie indziej, moim zdaniem to strata czasu pisanie do wszystkich firm w których będzie miał hosting. Lepiej zrobić narzędzie do blokowania tego typu działań.

Pytanie czy skierowanie sprawy do prokuratury bo to chyba jedynie oni mogliby wyciągnąć dane właściciela domen będzie warta zachodu. Raz potrwa to długo, a dwa pytanie jak będzie ze skutecznością. Jeśli ktoś chce wchodzić na taką ścieżkę to chyba najlepiej będzie zebrać materiał dowodowy w sprawie tych domen, przekazać prokuraturze (lub w odwrotnej kolejności), a następnie i tak zablokowanie tych stron we własnym zakresie by zminimalizować poniesione szkody. Takie rozwiązanie hybrydowe.

Wszystko jednak zależy od tego co to za strona i jakie są na niej treści.

• 0

#22 zimnomi

zimnomi

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 22 luty 2017 - 14:10

Pisałem już do właścicieli domen jak i do hostingów. Zero odpowiedzi. W google zgłosiłem te domeny jako spam - narazie nie widać efektów.

Zostawiam to przekierowanie tak jak jest - przynajmniej na parę dni, mam nadzieję, że google wywali ich linki i podstawi moje.

Jak nie zobaczę efektów po paru dniach - to nie wiem co zrobię. Najgorsze jest to, że ktoś może na nowo postawić taką domenę i i tak mi moje linki wywali...

• 0

#23 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 22 luty 2017 - 14:26

To napisz skrypt który będzie wykrywał potencjalne takie strony, poinformuje Cię o tym i w razie czego będziesz blokował.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników