Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie

[wirtualny] uciekam z zenboksa

[wirtualny] uciekam z zenboksa wituralny zenbox serwer

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

[wirtualny] uciekam z zenboksa

#1 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów
  • Imię:Łukasz

Napisany 17 luty 2017 - 00:47

Witam, posiadam konto w zenboksie, ale myślę nad zmianą, co polecicie?

Posiadam jeden duży serwis, ok 80-100k miesięcznie wejść plus dwa mniejsze (max 1x miesięcznie);

Zajmuje u nich ok 8gb przestrzeni, 99gb transferu; główna strona to strona z newsami, dziennie pojawia się ok 10-15 notek, bo mamy wirtualną redakcję, kilkanaście osób itp.

Główna rzecz, na której mi zależy to szybkość działania serwisu, ale i odpowiedni stosunek ceny. Druga sprawa to darmowa migracja z jednego hostingu na drugi.

Niestety, na zenboxie wszystko działa co raz wolniej, czasami mam wrażenie, że niedługo wszystko zniknie...

Postanowiłem założyć wątek, ponieważ naczytałem się milion wątków tutaj, opinii itp. i w sumie już zgłupiałem.

Aktualnie na oku mam:

• Linuxpl - WPRO w promocji za 344
  • Hekko - ale naczytałem się narzekaczy trochę tu na forum plus nie mają przenosin
  • Kylos - dosyć tanio, mają przenosiny... trochę nie wiem co o nich sądzić
  • Futurehost - wszystko wygląda ładnie, ale chyba drogo, nie (300zł za konto 30gb, 512 zł za konto 60gb)?
  • Hitme - obiecująco, ale nie mają przenosin

Co polecacie?  

• 0

#2 MultiGamers.pl

MultiGamers.pl

Czasami na forum

• Firma Bronze
  • 44 postów
  • Firma:F.H.U. Nowak Grzegorz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nowak

Napisany 17 luty 2017 - 00:57

Witam,
Możemy zaoferować serwer VPS KVM z administracją + darmową migracją - https://multiclouds.pl

- lokalizacja Polska ( Olsztyn ),
- pełna wirtualizacja KVM,
- automatyczne kopie zapasowe, 
- niski ping i wysoka wydajność,
- transfer bez limitów. 

W przypadku zainteresowania, zapraszam do kontaktu via PW po ofertę indywidualną.  ;)

Pozdrawiam,
Nowak Grzegorz

Edytowany przez MultiGamers.pl, 17 luty 2017 - 00:58.

• 0

MultiClouds.pl - Serwery dedykowane, VPS, hosting...

#3 Pokuć

Pokuć

Kafarek

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2435 postów
  • Firma:Agencja Kafarek

Napisany 17 luty 2017 - 01:01

dHosting.pl - za 246 PLN brutto dostajesz gwarantowane zasoby 1GHz procesora, 1GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej plus autorski panel do zarządzania całością. Szybki i przyjazny support który nie traktuje Ciebie jako kolejny numer w statystyce. Pomoc w przenosinach od obecnego dostawcy w pakiecie.

• 0

Agencja Kafarek. Inteligentów, magistrów i profesorów słowem i czynem znieważy. Całodobowo, ceny niskie, dyskrecja zapewniona.

#4 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2017 - 01:39

dHosting.pl - za 246 PLN brutto dostajesz gwarantowane zasoby 1GHz procesora, 1GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej plus autorski panel do zarządzania całością. Szybki i przyjazny support który nie traktuje Ciebie jako kolejny numer w statystyce. Pomoc w przenosinach od obecnego dostawcy w pakiecie.

Super, ale z tych danych jedynie 50gb coś mi mówi, tzn wiem o co chodzi z procesorem i ram, ale czy w zenbox mogę sprawdzić gdzieś, jakie miałem np. wykorzystanie tego w minionym miesiącu, albo w którymś konkretnym, gdy np. wiem, że listopadz i grudzień był szałowy pod względem wejść, a styczeń nie? Wiem, że możesz nie mieć wiadomości na temat zenboxa, dlatego wysyłam to pytanie w eter, może ktoś inny wie, czy takie dane gdzieś mogę porównać?

• 0

#5 franiuu

franiuu

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisany 17 luty 2017 - 07:31

Super, ale z tych danych jedynie 50gb coś mi mówi, tzn wiem o co chodzi z procesorem i ram, ale czy w zenbox mogę sprawdzić gdzieś, jakie miałem np. wykorzystanie tego w minionym miesiącu, albo w którymś konkretnym, gdy np. wiem, że listopadz i grudzień był szałowy pod względem wejść, a styczeń nie? Wiem, że możesz nie mieć wiadomości na temat zenboxa, dlatego wysyłam to pytanie w eter, może ktoś inny wie, czy takie dane gdzieś mogę porównać?

Może być trochę ciężko. Jedyne co udało mi się znaleźć w Zenbox to

Maksymalna liczba pamięci wykorzystywanej przez wszystkie procesy - 1024 MB (1GB)

oraz

Dopuszczalne średnie obciążenie rdzenia CPU 20% 20% 30% 60% (w zależności od pakietu)

.
Myślę jednak, że dHosting powinien ci w zupełności wystarczyć (w razie potrzeby system automatycznie powiększy twoje zasoby, aby strona działała jak najszybciej).

Ewentualnie (biorąc pod uwagę że masz duży serwis) mogę polecić Atthost (ref). Mogę polecić pakiety 55GB, 144GB i bez limitu danych. Serwery działają szybko, nie zdążają się pady. Polecam jako że sam używam! :)
  • 1

#6 kylos.pl

kylos.pl

Nowy użytkownik

• Firma Bronze
  • 9 postów
  • Firma:Kylos Sp. z o.o.
  • Imię:Kylos.pl

Napisany 17 luty 2017 - 10:32

unnami jeśli masz wątpliwości co do nas lub naszej oferty zapraszamy do kontaktu :)

Na pewno uda nam się je rozwiać :)

https://www.kylos.pl/

• 0

#7 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6087 postów
  • Firma:MZone Group
  • Imię:Ireneusz

Napisany 17 luty 2017 - 14:54

Zapraszam do naszej oferty, przygotujemy serwer odpowiedni do wymagań: http://www.pl.mzone.uk/

• 0

MZone Group - Serwery Wirtualne z dyskami SSD - Serwery VPS OpenVZ oraz KVM SSD Cloud - Hosting Dedykowany - Serwery Dedykowane w UK oraz Polsce - Administracja Serwerami na OS Linux - Pakiety Administracyjne 

Darmowe Domeny z tanim odnowieniem - Zapraszamy!

#8 ksk

ksk

Rugot

• WHT Pro
  • 1427 postów
  • Firma:ING Services Polska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kisielewski

Napisany 17 luty 2017 - 17:33

Napisz proszę jakiego dokonałeś wyboru bo zapewne też będzie mnie to czekać ze względu na rozwój . 

• 0
Spotkasz Mnie na Spodek 2.0

#9 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2017 - 17:46

Napisz proszę jakiego dokonałeś wyboru bo zapewne też będzie mnie to czekać ze względu na rozwój . 

Jeszcze się nie zdecydowałem, bo hosting w zen mam do kwietnia, ale gdy sie zdecyduję do nie będę czekać.

Na tę chwilę odrzuciłem już chyba linuxpl i hekko, czytam opnie na temat przedstawionych tutaj hostingów (w tym temacie).

• 0

#10 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 866 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:12

Założę się o piwo, że wątek powstał tylko po to, żebyś wybrał ofertę @MultiGamers.pl ;)

• 0

#11 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:52

Założę się o piwo, że wątek powstał tylko po to, żebyś wybrał ofertę @MultiGamers.pl ;)

nawet nie wiem co to

• 0

#12 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1477 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 17 luty 2017 - 20:02

https://dhosting.pl/...ny-hosting.html

https://progreso.pl/hosting_hybrydowy/

Dla mnie górna półka w Polsce.

• 0

#13 MyDevil.net

MyDevil.net

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • Firma:ADMIN.NET.PL (MyDevil.net)

Napisany 17 luty 2017 - 21:50

Sprawdź również naszą ofertę - MyDevil.net. Pakiet MD3 spokojnie poradzi sobie z takim ruchem, na MD2 również nie powinno być większych problemów. Standardowo u nas znajdziesz takie mechanizmy cache jak: Memcached, Redis, Varnish czy APCu, które można wykorzystać do zwiększenia szybkości działania serwisu.

Przy płatności za rok z góry wykonamy migrację do nas całkowicie za darmo.

A z kodem FORUM_WHT 15% zniżki :)
  • 0

MyDevil.net - doskołany hosting dla biznesu
Dla developerów i nie tylko- python, perl, ruby, java, tcl, lua, C(++), D, ruby on rails, django, node.js, mongodb, catalyst, tomcat i wiele więcej, Sprawdź sam!

#14 Lokator

Lokator

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 803 postów

Napisany 17 luty 2017 - 22:15

Polecam MyDevila : )

• 0

Posiadam konta wyłącznie na WHT, GHT oraz Amxx.pl | Nie handluje niczym poza forum

#15 MultiGamers.pl

MultiGamers.pl

Czasami na forum

• Firma Bronze
  • 44 postów
  • Firma:F.H.U. Nowak Grzegorz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nowak

Napisany 17 luty 2017 - 23:56

Niestety, szeptanka nie jest naszą mocną stroną.  :)

• 0

MultiClouds.pl - Serwery dedykowane, VPS, hosting...

#16 TommyA

TommyA

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisany 18 luty 2017 - 00:26

Nie chce mi się wierzyć, żeby strona mająca prawie 100k uu miesięcznie wykorzystywała tylko 1GB RAM. Właśnie cały pic w tym elastycznym hostingu polega na tym, że o ile jest tanio na starcie, o tyle każdy dodatkowy RAM czy CPU mocno podbija cenę.

W zasadzie wystarczy mieć potrzebę dołożenia 1GB (a ta na pewno tu zajdzie) i kwota 246zł ulega podwojeniu...

• 0

#17 Pokuć

Pokuć

Kafarek

• WHT Pro
  • 2435 postów
  • Firma:Agencja Kafarek

Napisany 18 luty 2017 - 00:48

Nie prowadzę statystyk odwiedzin stron które trzymam na serwerze ale podejrzewam że liczba wejść jest naprawdę spora. Siedzę na indywidualnym pakiecie z opcją reseller i według statystyk wykorzystuję około 200 MHz (10% tego co mam), 25% pamięci RAM (512 MB w moim przypadku) i niespecjalnie wysysam dysk i łącze. Strony oparte na PHP-Fusion, Joomla i Wordpress.

• 0

Agencja Kafarek. Inteligentów, magistrów i profesorów słowem i czynem znieważy. Całodobowo, ceny niskie, dyskrecja zapewniona.

#18 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów

Napisany 18 luty 2017 - 02:35

Może być trochę ciężko. Jedyne co udało mi się znaleźć w Zenbox to
oraz .
Myślę jednak, że dHosting powinien ci w zupełności wystarczyć (w razie potrzeby system automatycznie powiększy twoje zasoby, aby strona działała jak najszybciej).

Ewentualnie (biorąc pod uwagę że masz duży serwis) mogę polecić Atthost (ref). Mogę polecić pakiety 55GB, 144GB i bez limitu danych. Serwery działają szybko, nie zdążają się pady. Polecam jako że sam używam! :)

Nie chce mi się wierzyć, żeby strona mająca prawie 100k uu miesięcznie wykorzystywała tylko 1GB RAM. Właśnie cały pic w tym elastycznym hostingu polega na tym, że o ile jest tanio na starcie, o tyle każdy dodatkowy RAM czy CPU mocno podbija cenę.

W zasadzie wystarczy mieć potrzebę dołożenia 1GB (a ta na pewno tu zajdzie) i kwota 246zł ulega podwojeniu...

@franiuu napisał, że zenbox ma maksymalnie 1gb ramu dla użytkowników a chyba tylko raz miałem od nich info, że jakieś coś jest, że wykorzystuję za dużo ich mocy i mi wyłączyli stronę, ale po chwili wszystko zostało naprawione. Nie wiem czy gdybym do nich napisał, to by zdradzili jakie są średnie "moce" które wykorzystują moje strony...

• 0

#19 franiuu

franiuu

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisany 18 luty 2017 - 09:08

@franiuu napisał, że zenbox ma maksymalnie 1gb ramu dla użytkowników a chyba tylko raz miałem od nich info, że jakieś coś jest, że wykorzystuję za dużo ich mocy i mi wyłączyli stronę, ale po chwili wszystko zostało naprawione. Nie wiem czy gdybym do nich napisał, to by zdradzili jakie są średnie "moce" które wykorzystują moje strony...

Myślę, że możesz spróbować. Możliwe, że mają jakieś statystyki zużycia zasobów przez userów.

Jeśli jednak jesteś choć trochę przekonany co do oferty dHostingu - zerknij na 14 dniowy test. Spróbuj przenieść strony na ich serwery, skonfigurować bazy danych etc. Bodajże po 4 dniach otrzymasz od nich dwie oferty - link. Dzięki temu sprawdzisz czy na pewno ci się to opłaca :)
  • 0

#20 unnami

unnami

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 8 postów

Napisany 18 luty 2017 - 19:31

Dostałem od zenboksa plik z wykorzystaniem danych

Tu: https://www.dropbox....j_edit.pdf?dl=0

Co prawda dla mnie to jest czarna magia, ale czy ktoś mądry może mniej więcej wyczytać coś z tych wykresów? :)

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: wituralny, zenbox, serwer

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników