Skocz do zawartości
thejet

10000 użytkowników online - VPS/Cloud/Dedykowany?

Polecane posty

Witam.


Obecnie korzystam z VPS w OVH, pakiet VPS Cloud 2: 2 vCores, 3,1 GHz, 4 GB RAM.


Interesują mnie dwie sprawy.


Potrzebuję serwera dla hostingu cPanel oraz do komnukacji z aplikacją. Program będzie pobierał 1 - 10 kb danych co minutę, w szczytowym momencie może to być nawet 10 tys. użytkowników online. Jeszcze nie wiem, w jakiej technologii wykonam backend aplikacji. Jestem programistą, więc z tym nie ma problemu, wybiorę co uznam za słuszne.


Interesuje mnie również skrócenie czasu odpowiedzi serwera z 60 do 30ms testowane z Londynu. Widziałem, że to możliwe, dlatego domyślam się, że wina leży w konfiguracji serwera.


W tej chwili cPanel korzysta z 89% RAM i domyślam się, że ewentualne podłączenie 10 tys. użytkowników do drugiej aplikacji może spowodować wielki siad którejś z usług, lub całego serwera. Nie mogę sobie na coś takiego pozwolić — to właśnie w tym szczytowym momencie wszystko ma działać, jak powinno.


Do wyboru:


- Wyższy pakiet VPS

* 4 vCores 3,1 GHz / 8 GB RAM - 150 zł / mc


- Cloud

* HG7: 2 vCores 3,1 GHz / 7 GB Ram - 150 zł / mc


- Dedykowany

* HOST-32L 4/8t 2.2 - 2.6 GHz / 32 GB RAM - 305 zł

* MC-32 4/8t 4.0 / 4.4 GHz / 32 GB RAM + Anty-DDoS - 360 zł


- Zostaję przy obecnym VPS, backend dla aplikacji hostuję na którymś z BaaS

* 0 - 100 zł / mc


Zależy mi na cenie, dlatego nie chciałbym kupić czegoś, czego nie potrzebuję.


Czy mogę prosić o pomoc w doborze rozwiązania?

Edytowano przez thejet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód do wykorzystywania cPanelu, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mojej działalności to oczywiście spora przesada. Hostuję tylko kilka kont, a z czasem ich liczba sięgnie maksymalnie 100, co i tak prawdopodobnie podzielę na dwie maszyny. Jestem wielbicielem profesjonalnych rozwiązań i jakości, jednocześnie nie lubię poczucia, że płacę za coś, co powinno być lepsze i nie chcę, by tak czuli się moi klienci.


Jestem również zakochany w liczbach, wydajności, szybkości i kiedy widzę możliwość poprawy czegokolwiek, olewam wszystko i zabieram się za naukę, wdrażanie nowych rozwiązań.


Wsparcie społeczności, support, bezpieczeństwo — to tylko dodatkowe atuty płatnego panelu.


Uzależnienie. Na to nic się nie poradzi :) Wielokrotnie myślałem o przeniesieniu klientów na reseller w celu obcięcia kosztów, ale to kłóciłoby się z moją osobowością i marzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×