Skocz do zawartości
mojeprogramy.com

[Szukam] Dedyk OVH + WordPress + Wybór serwera - nie daje rady...

Polecane posty

Mam portal na WordPressie:
- 8000 artykułów + 11Gb zdjęć
- ruch: 2000 UU
- serwer dedykowany na OVH za ~300zł/mieś nie aktualizowany od 5 lat
Intel Xeon E3-1245V2
16 GB
2 x 3 TB Ent.HDD ECC iNIC
łącze 1gbit
transfer 20TB miesięcznie (tu złe informacje bo 69-100GB max)
PHP 5.3

 

Problemy:
- szablon obecny jest dość ciężki (ale to pomijam), zdjęcia moim zdaniem stanową 50% transferu strony
- obecny "admin" pisze, że RAMu brakuje o procesy sie kończą dlatego tak działa co meni dziwi bo ma serwer współdzielmy w hekko za 79zł/rok i 10 stron a wsród nich dwie generują 400UU a trzecia 4000UU dziennie i serwer działa!
- pominąwszy to w jakim stanie jest ten dedyk, chce go zmienić aby:
* nie płacić tyle (bo moim zdaniem 400-600zł rocznie wystarczy za dobry serwer który to pociągnie)
* nie troszczyć sie o opiekę i aktualizacje bo nei ma i nie bedzie takie osoby (wolę kupić jakis "dobry" współdzielony)

 

Moje rozwiązanie:
1. Serwer współdzielony + jakieś usługi w chmurze
2. Serwer współdzielony + jakieś usługi w chmurze + Sorage (dedykowany) na zdjęcia w chmurze
3. wszystko przenieść do chmury (całego wordpressa + zdjęcia) a w konsekwencji płacić tylko za wygenerowany transfer i nie martwić się o skalowanie (RAM, procesor)

 

Firmy:
Rozmawiałem z jedną z dużych firm w Polsce złamujących sie chmurami - jedynie co zaoferowali to że pastwią serwer na nowo i będą wszystkim zarządzać za 600zł/mieś - co mnie rozczarowali bo ja im wszystko piszę, daję możliwe rozwiązania a oni nic

 

Dziś rozmawiałem z druga mniejszą - która zajmuje sie WordPresse i usługami w chmurze, mówię im czego oczekuje i czekam na propozycje ale z rozmowy też z jakąś osobą nie za bardzo mnie przekonała

 

Raz z 6 mieś temu rozmawiałem z suportem Zenboaxa (chyba z 5 osobami) i delikatnie mówiąc jakoś mi nie pomogli... może do nich wrócę i spróbuję tam ale tylko po to że usłyszałem od znajomego który ma większe pojęcie że "sklep tylko zebox pociągnął". Tu też ma zagwozdkę bo skoro życzą sobie te 300-600zł rocznie to za tyle moge mieć ten BluHost bez limitu UU/mieś lub inny, więc może jakis zagraniczny?

 

Poszukuję i oczekuję konkretów (bez gadki "musimy sprawdzić serwer i monitorować zużycie zasobów i przedstawimy ofertę" bo te dane daje na wstępie)
Wolę odp. w stylu zastosowania "Moich rozwiązań" + serwer bez limitów

 

Serwer wymagania - bez limitu:
- pojemność / transfer / UU mieś
- wielkość baz - bez limitu
- liczba podpiętych domen
- max liczba połączeń do bazy (nie jakaś strasznie ograniczona - gdzie większość usługodawców w ogóle nie podaje)
- obciążanie procesora - też aby nie był jakiś słaby i miał czkawki

Słowem wszystko ma śmigać

 

Na testowanie serwerów po kolei nie mam czasu, poszukuję firmy / osoby która sie tym zajmie

Edytowano przez mojeprogramy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

transfer 20TB miesięcznie to co najmniej 300zł miesięcznie... i to po dobrych stawkach...

Błąd w twoim przypadku to użycie serwera z dyskami HDD - na SSD prawdopodobnie chodziłoby dużo szybciej i może nawet nie tworzyłoby problemów...

 

co mnie rozczarowali bo ja im wszystko piszę, daję możliwe rozwiązania a oni nic


Co chcesz przez to powiedzieć? Jakie dajesz gotowe rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak duże masz użycie tego serwera? Nie jest on słaby a jeżeli portal masz mało optymalny to zajedziesz każdy współdzielony już pierwszego dnia. Sam transfer wyklucza standardowe rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

transfer 20TB miesięcznie to co najmniej 300zł miesięcznie... i to po dobrych stawkach...

 

Błąd w twoim przypadku to użycie serwera z dyskami HDD - na SSD prawdopodobnie chodziłoby dużo szybciej i może nawet nie tworzyłoby problemów...

 

 

 

Co chcesz przez to powiedzieć? Jakie dajesz gotowe rozwiązania?

 

 

Tu jakieś fałszywe informacje sie wkradły . CloudFlare podaje (z ostatniego miesiąca) - 69GB

 

Podpowiadam jak ja to widzę (opcje migracji do chmury) a ta firma mimo ze sie specjalizuje w tym nic mi nie próbuje nawet zaproponować

Edytowano przez mojeprogramy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2000 UU na dzień? To nic.

 

Zaczął bym od aktualizacji PHP do 7.0 i np. zmianę apache na nginxa i ustawienie fastcgi cache i wtedy VPS uciągnie tego WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2000 UU na dzień? To nic.

 

Zaczął bym od aktualizacji PHP do 7.0 i np. zmianę apache na nginxa i ustawienie fastcgi cache i wtedy VPS uciągnie tego WP.

 

No wiem ze to nic. Nie mam zamiaru bawić się w aktualizacje bo wiem że trzeba by postawić go na nowo, ale nie che płacić dalej tyle miesieczenie (a przynajmniej nie za takie rozwiązanie jak obecnie) wole ew. tyle ale w chmurze rozwiązania - bo wg. mnie tu ma już działać na 100% wszystko ( i nie chodzi o jakiś serwer w chmurze i ograniczoną ilością ram i innych zasobów) - jest zapotrzebowanie to niech serwer automatycznie zwiększa swoje zasoby a ja płace tylko za transfer

Edytowano przez mojeprogramy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Przecież 2000 uu to nic.

Mam wordpressa ok 15000-20000uu dziennie i bez problemu działa na vpsie w ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zużyciu ramu i zaniedbaniu serwera ciężko cokolwiek stwierdzić. Ja myślę, że aż tyle ramu nie jest Ci potrzebne, jednak mogę się mylić (nie wiem co tam masz). Pokaż co go tyle pochłania.

 

Jak nie chcesz już na tym siedzieć to zacznij od optymalizacji działania skryptu i szablonu, i przygotuj się na migrację na współdzielony / vps. Możesz też zlecić to firmie do której będziesz się przenosił ( i to byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku). Ze współdzielonych polecam MyDevil, gwarancja stabilnej pracy. Jeżeli będzie to za słabe to zawsze możesz wziąć vps'a zarządzanego od Mzone, Vipower, czy kilku innych, dosyć solidnych firm na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

- serwer dedykowany... nie aktualizowany od 5 lat

To jest bardzo kluczowa rzecz. Mając auto też jeździsz nim bez tankowania, wymiany oleju, jakichkolwiek potrzebnych napraw w wyniku zużycia części (eksploatacji)? Posiadać serwer dedykowany to: albo musisz się znać na administracji albo mieć kogoś kto się tym będzie zajmował.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak aktualizacji przez 5 lat!? ,ciesz się że to jeszcze działa. Patrząc jednak na parametry serwera to nie ma co gdybać bo dla twojej strony to praktycznie armata na muchę. Nie oszukujmy się przy odrobinie pomysłowości i chęci rozbijasz sobie to na kilka małych VPS z opcją backup + jakieś storage pod fotki i masz problem z głowy. Praktycznie zapominasz że masz usługę. Napisz do Krzysia z Tiktalk a on już tym się zajmie tz na 100% naprowadzi Ciebie na jakieś rozwiązanie dla twojego problemu w stylu wirtualizacji. Inna sprawa że usługi z tz świętym spokojem nie są tanie więc Twoja teoria że nie zapłacę za to czy za tamto bo! ale ma działać jest odrobinę słaba. By musiało działać trzeba realnie spojrzeć na temat a nie podpierać cię jakimiś dziwnymi usługami w stylu rozliczania UU...da się czy nie bo to wielka bzdura ponieważ na dzień dobry dostaniesz klapsa ponieważ przytka ci się baza a ilość plików podniesie poprzeczkę na twojej fakturze do tego stopnia że będziesz prosił o serwer który masz w obecnej chwili.

Bluehost to masówka i dziś mogę się z Tobą założyć że pieniądze które tam wydasz potraktuj jak wyrzucone w błoto zwłaszcza jak cos się posypie to życzę powodzenia.

Omijaj wszelkiego rodzaju usługi hostingowe z gumy, że niby płacisz gdy zużywasz. Zejdź na ziemie i potraktuj to co napisałem jako naprawdę dobrą radę.

Jeżeli chcesz naprawdę się bawić we współdzielony to Irek z mzone ale nie rozciągaj problemu tylko daj dostęp do witryny niech sam zobaczy co może dla ciebie zrobić. Uwierz mi może dużo!

 

Tyle z mojej strony, miłego wieczoru

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o AWS Amazonu, bo nie wiem czy dobrze przeliczam (bo coś za tanio wychodzi):

 

Dysk:

$0.023 per GB / miesiąc

więc dla 100GB = 49,91zł

 

Transfer:

$0.090 per GB / miesiąc

wiec dla 70GB = 66,96zł

 

to coś mało wychodzi = te 120zł / miesiąc za wszystko

Edytowano przez mojeprogramy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Zapytam jeszcze o AWS Amazonu, bo nie wiem czy dobrze przeliczam (bo coś za tanio wychodzi):

 

Dysk:

$0.023 per GB / miesiąc

więc dla 100GB = 49,91zł

 

Transfer:

$0.090 per GB / miesiąc

wiec dla 70GB = 66,96zł

 

to coś mało wychodzi = te 120zł / miesiąc za wszystko

Tak naprawdę to mogłoby wyjść jeszcze mniej. Wystarczy trochę pracy. Odezwij się na PW - mogę pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja strony, na bardzo podobnym serwerku miałem ruch 2-3tys UU on-line i ciągnol to ale więcej już nie wpuszczal. A stronka na Joomla na bardzo podobnej konfiguracji dawała radę około 1500UU online

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to ostatecznie miałem do wyboru:

- UnixStorm (tu zrezygnowałem, szczegółów nie bee pisał)

- Linuxpl (tu padła decyzja ze wzg na support oraz nawet dobrze działający serwer pomimo lokalizacji w Niemczech)

- MyDevil (ten wydawał sie najszybszy/najlepszy ale własny panel oraz potrzeba wdrażania komend mnie zniechęciła, nie wiem jak z supportem - możliwe że wrócę za 1-2 lata)

- Hostovita ('nowy gracz' - ten wybrałem/zaryzykowałem dla pozostałych wszystkich mniejszych stron, CPanel, support dobry, bez limitu powierzchni i transferu za 100zł rocznie, pomimo kilku braków jest na razie dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o AWS Amazonu, bo nie wiem czy dobrze przeliczam (bo coś za tanio wychodzi):

 

Dysk:

$0.023 per GB / miesiąc

więc dla 100GB = 49,91zł

 

Transfer:

$0.090 per GB / miesiąc

wiec dla 70GB = 66,96zł

 

to coś mało wychodzi = te 120zł / miesiąc za wszystko

 

A Pan chce tam tylko storage zrobić czy całą maszynkę?

 

Bo to jest cena tylko za przechowywanie danych w S3. Instancje serwera to usługa EC, a dyski to EBS. Za T2.xlarge(16GB, 4vCPU) plus 100GB dysków i data transfer out (poza Amazon Cloud) 70GB/miesiąc zapłaci pan $176,23 czyli ponad 700 zł miesiąc.

 

Kalkulator jest tutaj: http://calculator.s3.amazonaws.com

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×