Skocz do zawartości
Cad0s

Firma - Magazyn ? System ?

Polecane posty

Witam mam pytanie posiadam parę lokali i chciałbym unowocześnić system. DO sedna.

Chciałbym aby każdy z lokali miał tablet i był jakiś system do wysyłania brakujących rzeczy na lokalach np aby pracownik zaznaczał produkty które brakują i tablet / system wysyłał liste brakujących rzeczy do jednego administratora? Co takiego jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepszy będzie dedykowany system/aplikacja. Pewnie da się znaleźć coś gotowego co dałoby się dostosować, ale mi osobiście nic do głowy nie przychodzi. Może coś na wordpressie dałoby się ulepić, ale osobiście nie polecałbym takiego rozwiązania.

Zależnie od stopnia skomplikowania takiego systemu i tego jakby to miało wyglądać od strony technicznej to myślę, że jeśli chciałbyś zrobić to tanio, ale dobrze z możliwością rozwoju to dałoby się zamknąć spokojnie w 5 tysiącach, a może nawet mniej. Mam tutaj na myśli aplikację webową czyli dostępną z poziomu przeglądarki o możliwości dodawania produktów jakie magą być zamawiane, możliwości robienia list i wyświetlania tego co kto i gdzie zamówił. Później można to rozbudować o dedykowane aplikację na urządzenia mobilne i dodatkowe funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę aplikację + jakiś apps za 5tyś zł. Pomysł z wykorzystaniem wordpress to tak jak byś chciał z malucha zrobić samolot. Nie twierdzę że nie będzie latał bo to jedynie kwestia znalezienia odpowiednio wysokiego zbocza ale lot będzie krótki.

 

Skoro o aplikacji mowa to na początek trzeba rozbić ten element na drobne:

 

1.Magazyn online wysyłający status zapotrzebowania dla konkretnego punku

2.APPS dla urządzeń mobilnych

3.Wspólne API z którego będzie korzystał punk 1 i 2

 

Elementy o których wspomniałem podejrzewam że ktoś jest wstanie wykonać od powiedzmy 10 tyś zł w górę w zależności od stopnia możliwości jakie ma ta aplikacja spełniać i określenia stopnia dalszego rozwoju takiego oprogramowania. To ostatnie jest ważne ponieważ źle stworzona aplikacja na początku nie pozwoli na rozwój co automatycznie znaczy że trzeba pisać na nowo gdy ktoś wpadnie na pomysł by wprowadzić jakąś drobną zmianę lub dopisać nową funkcję.

 

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę aplikację + jakiś apps za 5tyś zł. Pomysł z wykorzystaniem wordpress to tak jak byś chciał z malucha zrobić samolot. Nie twierdzę że nie będzie latał bo to jedynie kwestia znalezienia odpowiednio wysokiego zbocza ale lot będzie krótki.

 

 

Masz rację, ja tylko wypisałem możliwości, od razu zaznaczyłem że wordpress to słaby pomysł. Co do aplikacji to myślę, że jeśli byłaby to funkcjonalność typu: zarządzenie użytkownikami, zarządzanie lokalami (dodawanie, usuwanie, przypisywanie użytkowników, reszta standardowych rzeczy), zarządzanie listą produktów (dodawanie nowych pozycji, edycja, itp), możliwość składania zamówień przez użytkowników (pracowników), wyświetlanie ilości zamówień prez użytkownika (magazyniera) oraz wyświetlenie listy z podziałem na konkretne lokale. To wszystko byłoby w formie aplikacji webowej z serwerem rest (mamy api) i znalazłby kogoś ogarniętego kto chce dorobić to można się zmieścić w 5 tysiącach. Dodatkowo mamy api i w przyszłości można zrobić dedykowaną aplikację na androida która będzie używała rest api.

 

Dlaczego aplikacja webowa na początek, a nie dedykowana z tego względu, że będzie to tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opis twoich wymagań jest bardzo biedny. Stworzyłem kilka takich systemów. Musiałbyś się dobrze zastanowić zanim cokolwiek zlecisz. Takie systemy są bardzo unikalne. Często moi klienci przechodzili z subiekta GT na dedykowane aplikacje by można było zaimplementować ich własną logikę biznesową. Bo inaczej się magazynuje/sprzedaje/serwisuje kombajny a inaczej drukarki. Często te systemy są bardzo skomplikowane w środku.

 

Odradzam wszelakie WP i joomle jako core. Kiedyś w takie coś i ja się bawiłem. Może na początki fajnie się to rozwija ale później jest tragedia. Zresztą nigdy nie ma pewności czy to jest bezpieczne. Jak dedykowana aplikacja to dedykowana. Fakt będzie dużo kosztować ale będą efekty. Mogę Ci powiedzieć że jedna z firm posiadała 4 pracowników od tzw "magazynu". Kupując soft za 20-30k zł przeniosła 3 z nich do innych działów. Jeden obsługiwał cały magazyn sprawniej niż wcześniej 4 osoby. Aplikacja nawet zbierała dane z poprzednich zamówień i przez ekstrapolacje przewidywała co trzeba zamówić w przyszłym miesiącu.

 

 

 

1.Magazyn online wysyłający status zapotrzebowania dla konkretnego punku

2.APPS dla urządzeń mobilnych

3.Wspólne API z którego będzie korzystał punk 1 i 2

 

To podnosi 3 krotne koszt aplikacji. Fakt można się bawić w wersje mobilną ale nie polecam. Dlaczego? Kompatybilność sprzętu/softu bywa kłopotliwa. Wystarczy zaktualizować androida i aplikacja działa inaczej. Śmieszne ale prawdziwe. Łatwiej zrobić aplikacje responsywną i odpalać to w przeglądarce, która działa prawie zawsze i obsługuje js/jquery. Nie będę pisał na ten temat artykułu ale wychodziło zawsze taniej i w 95% się sprawdzało. Mówimy tutaj o rozwiązaniu w którym klient ma tylko wyświetlać i wprowadzać dane.

 

Musisz się dobrze zastanowić co chcesz. Wszystko ładnie wypisać i przeczytać 10 razy. Czasem mała pierdoła o której zapomnisz może być kłopotliwa do wprowadzenia w późniejszym etapie a dla Ciebie po prostu kosztowna. Polecam także na wybraniu doświadczonego wykonawcy. Żeby było śmieszniej najczęściej to małe firmy są najbardziej kompetentne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×