Skocz do zawartości

Zdjęcie

streaming z androida

streaming z androida

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

streaming z androida

#21 TomaszG

TomaszG

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów
  • Firma:AT-net
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Góral

Napisany 05 luty 2017 - 15:06

Jeśli nie transkodujesz, to nawet nginx-rtmp uruchomisz na raspberry pi. Przepustowość taką jak potrzebujesz, skąd mam wiedzieć jaka cię interesuje, jeśli to łącze lte sugeruje nie przekraczać 5 Mb/s, przeważnie starcza 1,5Mb/s.
  • 0

#22 mocart

mocart

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2017 - 20:44

Zaczeliśmy rozmowę od tego że szukam prostego rozwiązania do treamowania obrazu , najchetniej jakiegoś prostego servera dla ludzi gdzie można wysłać stream a pożniej go odebrać a teraz zaczynamy dyskusje na temat tego nginx-rtmp, do kórego chyba muszę posiadać jakoś wiedzę dotyczącą linuksa.

Ale faktycznie jak nie ma sensowniejszego rozwiązania to przeproszę się chyba do testów z RPi, które leży u mnie nie używane i na początku na nim spróbuję to zainstalować żeby zobaczyć jak to pójdzie po sieci domowej.

Znalazłem coś takiego :http://www.linux-pro...ls/rtmp-server/ i z tego mi wychodzi, że ten crtmpserver to cześć nginx-rtmp. Czy mogę iść wg tej instrukcji , czy wygląda ona sensownie ? Sorry za to pytanie ale po prostu nie mam wiedzy dotyczącej linuksa.

• 0

#23 TomaszG

TomaszG

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2017 - 11:24

A jak ci się udało powiązać nginx-rtmp z crtmpserver ? To są dwa odmienne programy. Z tym, że są gotowe paczki nginx-rtmp dla RPi, nie wiem jak z crtmpserver. Chciałeś coś za darmo, więc trzeba się nie co napracować nad tym. Nie wiem czy jest ktoś kto 'za darmo' udostępni ci serwer, łącze itd. Sugerowałem YT (opóźnienie 20-30sek), twitch (opóźnienie 20-50 sek). Chcesz mniejsze opóźnienie musisz sam wymyślić sposób w jaki chcesz to wykonać.
  • 0

#24 mocart

mocart

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 06 luty 2017 - 14:31

No dobrze, nie liczę już na to "za darmo" bo widzę że nie ma na to szansy.

Już w sumie same wykupienie vps łaczy się z kosztem co już wewnetrznie zaakceptowałem, mam nadzieje ze jak ustawie sobie to so testow na rpi to pozniej w miare gladko mi pojdzie instalacja na vpsie. Chociaż też coś czuję ze ten nginx bedzie drogą przez mękę

• 0

#25 TomaszG

TomaszG

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2017 - 18:23

Jeśli chodzi o nginx jest pierdyliard świetnych poradników.

np. jeden z nich jest na forum OBS (czyli aplikacji do realizacji transmisji).

• 0

#26 mocart

mocart

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2017 - 23:46

Nie znalazłem żadnego sensownego opisu jak strumieniować RTSP poprzez NGINX. Zainstalowałem go na moim RPI i po instalacji zdecydowałem się też na konfigurację g-streamera który jest w miarę szybki, nieźle opisany w necie i wbudowany także na RPI. On załatwi mi sprawę chociaż troszkę obawiam się problemów związanych z bezpośrednim strumieniem na zmieniające się IP którego zapewne nie uniknę. NGINX zostawiam sobie wiec na później, chyba jest to dla mnie to bardziej złożone :). J

Jeżeli jednak ktoś zna dobry opis gdzie można poczytać jak skonfigurować ten serwer do RTSP to proszę o linka. Jedno w sumie nie wyklucza drugiego a porównać zawsze sobie to można później.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników