Skocz do zawartości
asdek

Przydzielenie 1 cpu apache i mysql

Polecane posty

Otóż mam nietypowy problem. Chcę przypisać apache i mysql do pierwszego wątka/rdzenia tak aby wszystkie child'y działały na pierwszym rdzeniu. Przypisanie taskset -c 0 pid w mojej opinii jest słabym rozwiązaniem bo jednak pid się zmieniają. Jedynym rozwiązaniem które wydaje mi się być realne to edycja skryptów startowych w init.d tak aby od samego startu mysql i apache2 działał na pierwszym rdzeniu, jednak z tym mam problem. Czy jest jakaś inna możliwość aby na sztywno przypisać apache i mysql oraz ich procesy do pierwszego rdzenia?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce oddzielić te usługi od pozostałych. Calość używana jest pod serwery gier dlatego taka opcja wydaje mi sie najbardziej sensowna. Odseparowanie tego sprawi że serwery gier przypisane pod pozostałe rdzenie będa działać stabilniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Chce oddzielić te usługi od pozostałych. Calość używana jest pod serwery gier dlatego taka opcja wydaje mi sie najbardziej sensowna. Odseparowanie tego sprawi że serwery gier przypisane pod pozostałe rdzenie będa działać stabilniej.

Odpal na tej maszynie dwa kontenery LXC przypisane do konkretnych CPU i na każdym odpal co tam chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taskset: https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_MRG/1.3/html/Realtime_Reference_Guide/chap-Realtime_Reference_Guide-Affinity.html

 

Jak platforma jest dwuprecosorowa, to zainteresuj się też NUMA.

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kontenera czy nie jest to zbyteczne dla tych dwóch usług? Co do taskset kombinowałem i tu właśnie mam problem. Po komendzie takset -c 0 /etc/init.d/apache2 restart apache i tak śmiga na wszystkich watkach. Jeśli dobrze kombinuje to powinna może pomóc edycja kodu startowego apache i mysql.

 

edit. z apache już poradziłem sobie.

podmieniłem:

# Now, set defaults:
APACHE2CTL="$ENV apache2ctl"

na:

# Now, set defaults:
APACHE2CTL="taskset -c 0 $ENV apache2ctl"

Pozostaje kwestia mysql:

http://www.wklej.org/id/3026232/

 

dodanie taskset przed:

	    # Start MySQL! 
          /usr/bin/mysqld_safe > /dev/null 2>&1 & 

nie zdaje egzaminu.

Edytowano przez asdek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×