Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiennik dla OWNCLOUD

Zamiennik dla OWNCLOUD

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

Zamiennik dla OWNCLOUD

#1 kawasaki

kawasaki

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 00:21

Witam,
Szukam jakiegoś zamiennika pod linuxa za owncloud - ma działać to jako dysk internetowy do przesyłania sporej ilości zdjęć i danych.Owncloud najzwyczajniej mi się znudził, do tego jakoś dziwnie u mnie to działa, często znajomym wywala błędy przy wgrywaniu większych plików i po prostu chce wypróbować coś nowego.Polecacie coś ?
  • 0

#2 Gość_Mruczek_*

Gość_Mruczek_*
  • Goście

Napisany 22 styczeń 2017 - 00:25

Seafile. W wersji PRO jest darmowy do 3 użytkowników. Wersja Community - darmowa.

• 0

#3 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 22 styczeń 2017 - 00:54

Witam,
Szukam jakiegoś zamiennika pod linuxa za owncloud - ma działać to jako dysk internetowy do przesyłania sporej ilości zdjęć i danych.Owncloud najzwyczajniej mi się znudził, do tego jakoś dziwnie u mnie to działa, często znajomym wywala błędy przy wgrywaniu większych plików i po prostu chce wypróbować coś nowego.Polecacie coś ?

Problem z konfiguracją po stronie skryptu lub serwera. owncloud jest genialny podobnie jak jego młodszy brat nextcloud. Niestety nie działa to na zasadzie że umieścisz na serwerze skrypt i ma działać, tak będzie działać ale do prawidłowego działania potrzeba odrobinę więcej.

• 0

#4 vjdj

vjdj

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:05

Możesz również zobaczyć sobie Cozy

• 0

#5 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:28

Do wszystkich tych skryptów i tak warto używać jakiegoś storage obiektowego za kilka groszy per 1 GB i problem rozwiązany możesz ładować pliki do kilku petabajtów. Resztę skryptu nawet na przeciętnym hostingu można postawić ;)

• 0

#6 krzos

krzos

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 16:03

Od jakiegoś czasu bawię się z pydio i działa naprawdę fajnie :D

• 0

#7 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:23

pydio to kobyła, ale czasem jest potrzebne takie rozwiązanie. Poruszony tu temat jedynie spowodował że wdrożony został u nas nextcloud jako darmowy dodatek. Może 10GB to nie wiele ale może komuś tyle wystarczy. Przewidujemy zwiększenie powierzchni ale nie w tej chwili więc proszę tego postu nie traktować jako oferta tylko ciekawostka. Rejestracja jest darmowa: https://nc.sixwishlist.com/ Natomiast bardziej mnie interesuje łączenie kilku nextcloud na zasadzie zaufanych serwerów. Jak by ktoś chciał przetestować to niech da znać na PW ponieważ nie bawiłem się tym a na innym forum ten element został poruszony.

• 0

#8 kawasaki

kawasaki

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 luty 2017 - 02:04

Dzieki wszystkim za podpowiedzi, wypróbuje tego nextcloud - wygląda prawie identycznie, a może lepiej u mnie będzie hulał - do tego u sixwishlist widze rejestrację na stronie, a to mi bardzo pomoże. 
Fajnie, że ja też mogłem wprowadzić jakąś innowację do twojego serwisu, na pewno wielu osobom się to przyda!
Pozdro!

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników