Skocz do zawartości
vjdj

Jaka chmura jako dysk sieciowy

Polecane posty

Jak w temacie znacie jakieś chmury, które da się podpiąć jako dysk sieciowy, żeby wszystkiego nie trzymać na dysku?

Normalnie korzystam z Dropboxa, ale nie znalazłem sposobu jak go użyć jako sieciowy.

Google Drive też się nie da chyba.

Póki co uruchomiłem OneDrive, ale prędkość tragiczna.

 

Mam po prostu masę plików typu skrypty polecenia jakieś instrukcję, a nie chcę wszystkiego trzymać na dysku lokalnym, tylko mieć dostęp w jakby co.

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma ten swój hubic, ogólnie to on nie posiada typowego panelu dla tego systemu ubuntu więc w oparciu o skrypt jaki jest dostępny można montować to storage jako dysk sieciowy. Niestety takie zastosowanie wymaga uruchomienia dodatkowego małego PC z ubuntu jako głównego klienta. Nie napisałeś co chcesz osiągnąć w ten sposób, czy aby nie chcesz mieć dostępu do danych z innych urządzeń w sieci?

Co do OneDrive to fakt że microsyf za bardzo się nie postarał. Dropbox też nie jest niestety tani. Wspomniałeś również o google drive. Tak się składa że używam to rozwiązanie dość mocno z racji posiadania zarówno prywatnie jaki i w firmie urządzeń typu chromebook. Nie jest tanio jeżeli chodzi o przestrzeń ale stabilnie , jako drugie rozwiązanie używam WebDAV co pozwala mi na synchronizację danych i dostęp z każdego urządzenia bez względu na system operacyjny ponieważ każde urządzenie wspiera ten standard nawet mój TV ;) Napisz więcej czego oczekujesz pisząc o dysku sieciowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo określenie dysk sieciowy może użyłem błędnie.

Chodzi mi raczej o zmapowanie chmury, tak aby była widoczna w komputerze jak zmapowany.

Generalnie chcę mieć dostęp do plików jak na komputerze, ale nie trzymać ich fizycznie na dysku i w chmurze, tylko w chmurze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo określenie dysk sieciowy może użyłem błędnie.

Chodzi mi raczej o zmapowanie chmury, tak aby była widoczna w komputerze jak zmapowany.

Generalnie chcę mieć dostęp do plików jak na komputerze, ale nie trzymać ich fizycznie na dysku i w chmurze, tylko w chmurze.

 

No to proponuję zastanowić się nad rozwiązaniem od OVH czyli hubic , google drive jest fajne i szybkie jak masz urządzenia typu chromebook ale nie oszukujmy się nie jest tanie gdy potrzebujesz dużo miejsca.

Jak byś napisał ile potrzebujesz przestrzeni to jestem wstanie dać Tobie dostęp do usługi opartej o WebDAV, zobaczysz jak działa, zamontujesz sobie folder i sprawdzisz czy tobie odpowiada. Jest to część usługi poczty ponieważ od strony web zarządzasz z poziomu panelu webmail czyli synchronizacja kontaktów , kalendarza i samych danych na których tobie zależy. Na dziś maksymalnie możemy udostępnić do około 32TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i propozycję.

Póki co przetestuję jeszcze hubica.

Generalnie hubic naprowadził mnie na rozwiązanie ExpanDrive. Widzę, że mogę za pomocą tego właśnie mapować wiele chmur jako dysk.

Teraz pytanie czy są jakieś bezpieczne darmowe alternatywy dla ExpanDrive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i propozycję.

Póki co przetestuję jeszcze hubica.

Generalnie hubic naprowadził mnie na rozwiązanie ExpanDrive. Widzę, że mogę za pomocą tego właśnie mapować wiele chmur jako dysk.

Teraz pytanie czy są jakieś bezpieczne darmowe alternatywy dla ExpanDrive?

 

Nie siedzę na systemie od microsyf więc jedynie mogę polecić cos takiego: http://www.netdrive.net/ ale niestety również płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×