Skocz do zawartości
Vertisan

Silnik forum - jaki polecacie?

Polecane posty

Witam,

Jakiś czas temu stworzyłem aplikację dla klienta - coś ala program partnerski.

Niedawno klient zażyczył sobie aby dodać również forum - takie do pogadania dla uczestników.

Na dzień dobry wyłożyłem IPB oczywiście, jednak klient chce jakiś darmowy skrypt i z możliwością integracji autoryzacji (tj. rejestracja w programie również tworzy konto na forum oraz sesja logowania między platforma a forum jest współdzielona), zatem: jaki silnik z darmowych obecnie byście polecili?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym darmowym jest myBB..

Wiele dodatków, łatwa instalacja poprzez panel, przejrzyste darmowe szablony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał phpBB 3.1, nie ma już wad które były w 3.0 czyli modyfikacje, teraz są pluginy. Może ilość dodatków nie jest dla tej wersji zbyt duża, ale systematycznie rośnie. Dla mnie plusem ogromnym jest fakt że phpBB przeszło na komponenty symfony, a w wersji 4.0 jak się nie mylę ma być w całości oparte o symfony. Już na dzień dzisiejszy tworzenie nowego rozszerzenia wygląda bardzo podobnie do tworzenia bundla dla symfony.

Jeśli znasz symfony to ma już spory kawałek phpBB ogarniętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mybb ze względu na popularność, dobry polski support. Nie jest demonem szybkości, ale działa stabilnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Stabilność > szybkość jak dla mnie kolopik :)

 

Ogólnie MyBB stoi u kolegi od X lat i nic nie trzeba grzebać. Co prawda stary skrypt jest tam jakiś i jedyne co to spamerzy, ale są dodatki różne i pewnie na nowych wersjach to nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych obecnie jest najlepszy MyBB, największe polskie wsparcie, masa modyfikacji również od polskich developerów, obsługa PHP 7, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przemo i ogólnie phpBB zdecydowanie odradzam. JEDYNYM plusem phpBB jest moim zdaniem przyjemny shoutbox. Cała reszta przemawia na korzyść myBB. Lekko, stabilnie, przyjemnie i bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×