Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz Tkacz

Dysk / miniNAS pod backup

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Cześć,

potrzebuję dysku lub mini-NASa pod backup. Do tej pory korzystałem z zestawu Synology DS215j + 2x WD RED 3 TB 3,5", ale jest to za dużo jak na moje potrzeby - ani pojemność nie jest mi taka potrzebna, ani tym bardziej możliwości oferowane przez DSM. Sprzedaję więc ten zestaw, a zamiast tego szukam czegoś alternatywnego. Głównie pod backup. Nie potrzeba dwóch dysków i robienia RAID, bo i tak na ten nośnik ma trafiać tylko kopia z komputera przez Time Machine.

 

Obecnie podłączyłem po prostu zewnętrzny dysk 2,5" 1 TB przez USB 3.0 do monitora (a monitor do lapa, bo ma huba usb 3.0), ale jest to takie średnie nieco - raz, że kabel jest długi (1,8 m) i mam okresowe problemy z połączeniami, a dwa, że po wyłączeniu sprzętu dysk też tak "nieplanowano" się wyłącza. Śmiem twierdzić, że to średnie dla jego żywotności. Kabel jest tak długi, bo o ile laptop jest na biurku, o tyle dysk w środku i głęboko - aby nie wibrował, nie hałasował. Pod tym względem jest bajka obecnie :)

 

Na czym mi zależy... no cóż, pojemność 1 TB lub więcej, szybkośc nie ma takiego znowu znaczenia, znacznie bardziej wolę ciszę. Tutaj wychodziłoby na to, że może najlepszym wyjściem jest skorzystanie z dysków 2,5"... ale znów nie ma żadnych gotowych skrzynek tego typu. Znalazłem tylko "mini NASy" typu:

 

- WD My Cloud 2 TB

- Seagate Personal Cloud 3 TB

 

Oba łączone z komputerem przez gigabitowy ethernet, jak najbardziej może coś takiego być.

Na co innego można rzucić okiem? Rozważałem też zamontowanie dysków 2,5" 1 TB do NASa (nawet jednego tylko), ale w sumie zaś... czy to ma sens... raczej średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×