Skocz do zawartości

Zdjęcie

[WP]Problem z trybem Wizualnym po przeniesieniu na nowy hosting

[WP]Problem z trybem Wizualnym po przeniesieniu na nowy hosting wordpress migracja hostingu zmiana hostingu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

[WP]Problem z trybem Wizualnym po przeniesieniu na nowy hosting

#1 Kikor

Kikor

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów
  • Imię:Kamil

Napisany 13 grudzień 2016 - 17:20

Prowadzę niewielką stronę osiągającą jakieś 7500 wyświetleń miesięcznie, kilka dni temu zmieniłem dostawce usług hostingowych z hostinghouse na ddr ze względu na lepsze warunki hostowania. Przeniosłem całego bloga wg poradnika

http://netbloger.eu/jak-przeniesc-wordpress-na-inny-serwer/

był mały problem z importem bazy danych, jednak rozwiązałem go dzięki bazy wiedzy jednego z dostawców:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/import-bazy-danych-mysql-w-home-pl-blad-1044-access-denied/

Z poziomu użytkowników strony brak jakichkolwiek problemów. 

Problemy zaczęły się gdy chciałem napisać nowy wpis, podczas przełączania na edytor 'Wizualny' w dashboard wordpressa, pod paskiem narzędziowym brak jakiegokolwiek pola do wpisywania tekstu(nie licząc sekcji yoasta  ), tryb html działa. Dodatkowo podczas próby przełączania między jednym a drugim szlag trafia też tryb html smile.png Jakieś pomysły, propozycje?

Wordpress 4.7

• 0

#2 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisany 13 grudzień 2016 - 17:39

Jest takie coś jak "Narzędzia dla programistów" w Firefoxie/Chrome, dziś akurat rozwiązywałem podobny problem i okazało się, że ktoś zmienił nazwę folderu z edytorem na taką, która miała wszystkie znaki małe, podczas gdy jedna z nich powinna być jedna duża ;-)

• 0

#3 Kikor

Kikor

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 17:56

Konsola wypluła błąd w  tinymce.min.js:11:27358

Jako że nie znam się na js, liczę na jakiś trop.

http://prntscr.com/diyskm

• 0

#4 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 14 grudzień 2016 - 09:50

Jak przenosiłeś to skopiowałeś wszystko? Baza wgrała się poprawnie? Zmieniłeś w wp_options ścieżkę bezwzględną?

• 0

#5 Soczysty_

Soczysty_

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 14 grudzień 2016 - 21:56

Bezpieczniejszą metodą przenoszenia WP dla Ciebie była by wtyczka Duplicator. Nie martwisz się o nic, wszystko robi za Ciebie skrypt. 

Edytowany przez Soczysty_, 14 grudzień 2016 - 21:57.

• 0

#6 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 14 grudzień 2016 - 22:45

Wtyczki nie zawsze dobrze przeniosą stronę. Raz skorzystałem z takiej wtyczki i baza danych była z krzakami.

• 0

#7 Soczysty_

Soczysty_

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 14 grudzień 2016 - 22:59

Wtyczki nie zawsze dobrze przeniosą stronę. Raz skorzystałem z takiej wtyczki i baza danych była z krzakami.

Nie mam pojęcia kiedy wykonywałeś te przeniesienie, ale obecnie funkcjonalność wtyczki i samego WP dużo się poprawiła - co prawda ma swoje mankamenty, ale w tym wypadku się mylisz. W tym miesiącu za pomocą tej wtyczki przeniosłem dwie obszerne platformy z wieloma wtyczkami (Na czas przeniesienia oczywiście najlepiej je wszystkie wyłączyć) i się nie zawiodłem. Autorze spróbuj. 

• 0

#8 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisany 15 grudzień 2016 - 00:49

Duplicator działa dobrze.

OP nie odpisuje na PW, a poprosiłem o dostępy żeby sprawdzić co dokładnie się stało...

• 0

#9 Kikor

Kikor

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 15 grudzień 2016 - 16:36

Jak przenosiłeś to skopiowałeś wszystko? Baza wgrała się poprawnie? Zmieniłeś w wp_options ścieżkę bezwzględną?

W wp_options nic nie zmieniałem, Skopiowałem wszystko jak leci na dysk z hostingu, wyeksportowałem baze z myphp admin.  Zainstalowałem na nowym hostingu czystego WP(te samą wersje) stawiając przy tym jakąś randomową baze. Skopiowałem katalog wp-content, w myphp admin zaimportowałem starą baze danych, w wp-config.php zmieniłem na nazwy, hasło i nazwe bazy na stare.

O Duplicatorze nie wiedziałem, Łukasz, wyśle Ci na PW gdy wrócę z pracy. Jeśli nic się nie uda z tym zrobić, użyje Duplikatora, do końca roku mam jeszcze dostęp do starego hostingu.

• 0

#10 Kikor

Kikor

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 16 grudzień 2016 - 23:08

Sam zapomniałem, że najprostsze rozwiązania często są najlepsze. Z modułu aktualizacji wykonałem reinstall CMS'a... i wszystko działa.  :)  Wybaczcie za fatyge.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: wordpress, migracja hostingu, zmiana hostingu

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników