Skocz do zawartości
bartek-r

[Opinie] SSDCloud.pl

Polecane posty

Witam wszystkich,

czy ktoś może wyrazić opinie o firmie SSDCloud.pl? Nie znalazłem nic na forum a przymierzam się do kupienia u nich hostingu. Z tego co zauważyłem to w tym momencie można u nich kupić hosting za 3 zł na 12 miesięcy. Chciałbym uruchomić u nich stronę na Wordpresie i nie wiem czy ma to jakiś sens.

 

Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą i wie jak sprawują się ich serwery? Cena 3 zł jest kusząca ale nie wiem czy to nie jakaś ściema.

 

Bardzo proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktoś może wyrazić opinie o firmie SSDCloud.pl? Nie znalazłem nic na forum a przymierzam się do kupienia u nich hostingu. Z tego co zauważyłem to w tym momencie można u nich kupić hosting za 3 zł na 12 miesięcy. Chciałbym uruchomić u nich stronę na Wordpresie i nie wiem czy ma to jakiś sens.

 

Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą i wie jak sprawują się ich serwery? Cena 3 zł jest kusząca ale nie wiem czy to nie jakaś ściema.

 

Bardzo proszę o opinie.

 

To działa na usługach: https://www.unlimitedwebhosting.co.uk/ więc możesz się bardzo zdziwić pewnego pięknego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż to szeptanka pełną gębą.

 

A czy nie można tego powiedzieć jawnie tylko szeptać? Nie znam firmy unlimitedwebhosting.co.uk ani ssdclud.pl i nie chciałbym wpakować się w jakieś bagno.

 

Szkoda roboty na konfiguracje strony i pieniędzy na serwer, który np. niedługo zniknie z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena 3 zł jest kusząca ale nie wiem czy to nie jakaś ściema.

 

Może i kusząca oferta ale ryzyko jakieś jest :)

 

Co do zdziwienia to chodziło raczej o negatywne :) z powodu zniknięcia strony i danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 dni temu widziałem, że oferowali darmowy hosting o pojemności 2GB a nielimitowany sprzedawali za 30 zł na rok a teraz darmowy jest 100MB a nielimitowany po 3 zł.

 

Wychodzi na to, że firma już upada i nie wie co ma ze sobą zrobić i dlatego sprzedaje serwery za 3 zł na 12 miesięcy. W takiej cenie to za niedługo zapchają się im serwery i będą sukcesywnie usuwać konta klientów.

 

Dlatego Bartek za te 3 zł to kup sobie lepiej Piwo a hostingu poszukaj sobie w bardziej renomowanej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie opinie dochodzę do wniosku, ze nie ma najmniejszego sensu kupować serwera za te 3 zł w firmie SSDCloud.pl bo tak na dobrą sprawę to komu by się chciało za takie pieniądze obsługiwać klientów, zajmować sie supportem itd. Toż to przecież śmieszna sprawa.

 

Pewnie koleś chce nazbierać kasy od naiwnych klientów a potem sam będzie pił piwo za nasze pieniądze gdzieś na Karaibach lub coś w tym celu.

 

Jeśli się mylę to najlepiej by było aby wypowiedział się w tej sprawie właściciel firmy SSDCloud.pl bo prowadząc firmę hostingową nie wierzę, że nie przegląda tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

****-oferta promocyjna Black Friday z ważnością do końca listopada 2016 roku. Zamawiając usługę przed końcem listopada 2016, otrzymasz roczny abonament w cenie abonamentu miesięcznego.

Każda usługa SSD Cloud Hostingu pozwala w prosty sposób, przez panel zarządzania cPanel, dokonać zmian najważniejszych wartości w pliku PHP.ini, ustalając odpowiednie wartości według zapotrzebowania (patrz poniższej).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"oferta promocyjna Black Friday z ważnością do końca listopada 2016 roku" już sie skończyła. minął juz koniec listopada, dzisiaj jest 10 grudnia a dalej sprzedają serwery po 3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"oferta promocyjna Black Friday z ważnością do końca listopada 2016 roku" już sie skończyła. minął juz koniec listopada, dzisiaj jest 10 grudnia a dalej sprzedają serwery po 3 zł.

 

Może właściel firmy SSDCloud.pl już pije piwo za pieniądze klientów i zapomniał zakończyć Promocji i trwa ona dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję punkt z ich regulaminu

 

"1. Do obowiązków Użytkownika należy w szczególności:

A. Udzielenie Operatorowi wszelkich informacji, plików koniecznych do wykonania Usługi, w tym podania haseł, loginu itp,,"

 

Czy według Was jest to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję punkt z ich regulaminu

 

"1. Do obowiązków Użytkownika należy w szczególności:

A. Udzielenie Operatorowi wszelkich informacji, plików koniecznych do wykonania Usługi, w tym podania haseł, loginu itp,,"

 

Czy według Was jest to normalne?

 

Nadal zastanawiasz się czy kupić u Nich hosting? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niezłe jaja z tym obowiązkiem podawania własnych haseł i loginów właścielowi serwerowni.

 

Tylko kupować u nich hosting, rewelacja. Wgrasz pliki na serwer a administrator serwerowni po dostaniu haseł i loginów przeglądnie sobie wszystko dokładnie i pobierze dla siebie co mu będzie potrzebne, bo niby po co miałby być taki obowiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy według Was jest to normalne?

 

W niektórych przypadkach jest to koniecznie, ale generalnie nie podaje się żadnych danych.

W tym przypadku jest to reseller, więc nie mają pewnie dostępu do serwera matki.

administrator serwerowni po dostaniu haseł i loginów przeglądnie sobie wszystko dokładnie i pobierze dla siebie co mu będzie potrzebne,

 

Administrator nie potrzebuje haseł do przejrzenia Twoich plików, dlatego wybiera się firmę, do której masz zaufanie.

Żadna poważna firma nie przegląda plików jeśli nie jest to absolutnie konieczne z dwóch powodów, brak czasu i szacunek dla klienta prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jedyne co jest w tej "firmie" fajnego to domena, jest całkiem niezła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator nie potrzebuje haseł do przejrzenia Twoich plików

 

Czyli wychodzi na to, ze jesli trafimy na nieuczciwego administratora hostingu i przykładowo postawimy u niego strone na Wordpresie to on będzie mógł pobrać wszystkie moje pliki i postawić sobie takiego samego Wordpresa gdzieś na swoim serwerze czyli zrobic tzw. Plagiat?

 

Czy tak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem z jakiego powodu miałby to robić, żadna szanująca się firma nie pozwoliłaby na to.

Taki administrator byłby skończony w zawodzie, o ile można go nazwać administratorem.

 

Jak jednak weźmiesz jakąś wakacyjną firmę "krzak" to jest to możliwe, ale przecież to jest kradzież i podlega pod paragraf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja wypowiem się w tym wątku, bo lubię testować darmowe i tanie usługi hostingowe. Ostatnio przetestowałem Hostinger.pl i ArubaCloud.pl. Hostinger.pl jak dla mnie jest beznadziejny a co do ArubaCloud.pl to na początku miałem z nimi ogromne problemy, ale od tamtej pory mogę powiedzieć, że serwer VPS działa OK. Nie obciążam zbytnio serwera, bo jest to dla mnie bardziej testowy serwer, ale wszystko działa poprawnie, nie zrywa połączenia, Uptime jest na przyzwoitym i dość wysokim poziomie itd. Można powiedzieć, że na początku był to tylko wypadek przy pracy, ale najważniejsze, że wszystko skończyło się pozytywnie i za 4 zł miesięcznie dla niezbyt zasobożernej strony VPS z ArubaCloud.pl jest OK.

 

Po krótkim wstępnie wracam do tematu i co do SSDCloud.pl to chcę wyrazić swoją opinię o tej właśnie firmie, bo niestety miałem okazje z nimi współpracować. Nie będzie to opinia pozytywna a wręcz negatywa i tą opinią chciałbym przestrzec inne osoby zamierzające kupić u nich serwer, aby dały sobie z tym spokój, bo szkoda pieniędzy a przede wszystkich szkoda Waszej pracy i nerwów.

 

Niestety znów mnie straszono podaniem mnie do Sądu, jeśli napisze nieprawdę, więc oświadczam, że wszystko, co za chwilę napiszę jest 100 % prawdą. Obiecałem właścicielowi firmy, że opiszę współpracę z nimi i to ze szczegółami i to właśnie zrobię.

 

Moja przygoda z firmą SSDCloud.pl zaczęła się około 20 listopada 2016. W tym czasie oferowali darmowe serwery o pojemności 2GB, 500 MB RAM, transfer 100 GB miesięcznie i serwer miał być darmowy na zawsze. W razie, co dysponuję Screenami.

 

Pomyślałem, ze okazja nie z tej ziemi i zamówiłem serwer. Uruchomiłem stronę i zacząłem konfigurację. Na początku było wszystko OK, strona działała poprawnie. W regulaminie dostępnym na SSDCloud.pl nie było żadnej wzmianki, że są limity na zakładanie dodatkowych kont. więc postanowiłem, że zamówię kolejny serwer, bo skoro dają za darmo to, dlaczego nie skorzystać. W między czasie zapytałem właściciela firmy czy są jakieś limity na ilość kont, bo w regulaminie nic takiego nie znalazłem a on odpowiedział, ze nie ma żadnych limitów jednak szybko dopisał kolejny punkt w regulaminie, cytuję „G. udostępniania tych samych plików multimedialnych (obrazy, muzyka, wideo) na wielu usługach darmowego hostingu w obrębie jednego klienta.” Tak czy owak limitów na ilość usług w dalszym ciągu nie było.

 

Po kilku dniach firma SSDCloud.pl wprowadziła promocję Black Friday i można było wykupić nielimitowany serwer za 3 zł na 12 miesięcy. Pomyślałem, że znowu rewelacyjna sprawa, więc skorzystałem z promocji i zamieniłem moje dwa darmowe hostingi na nielimitowane.

 

Ze względu na to, że w dalszym ciągu limitów na ilość kont hostingowych dla jednego klienta nie było, więc zamówiłem kolejną darmową usługę. Znowu przez kilka dni wszystko było OK. Idąc dalej za swoim tokiem myślenia skoro serwery działają OK, nie ma limitów itd. to zamawiam kolejna usługę. Tak też zrobiłem, zamówiłem i usługa została zatwierdzona i aktywowana. Po zalogowaniu się do swojego Konta Użytkownika wyraźnie była widoczna nowa usługa, jako aktywna.

 

Jakie było moje zdziwienie, gdy za 2 godziny od aktywacji dostaję e-mail od właściciela firmy SSDCloud.pl, ze moja usługa nie może być aktywowana, bo w dniu dzisiejszym został wprowadzony limit na zakładanie kont dla jednego klienta. W momencie zakładania mojej nowej usługi na 100% nie było limitów i usługa została założona poprawnie, ale niestety właściciel według swojego widzimisię usunął moją usługę i szybko dopisał nowy punkt w regulaminie, cytuję „7. Ogranicza się możliwość rejestracji wyłącznie jednej usługi Darmowy Cloud Hosting dla jednego klienta.” ale tak szybko, że zamiast dopisać go w dziale III ZASADY KORZYSTANIA Z USŁUGI to dopisał go w dziale IV OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.

 

Na dowód tego, co napisałem powyżej posiadam Screen z regulaminu z tamtego okresu, ale na razie nie będę go tu wklejał, aby mój wpis nie był kilometrowy, bo i tak będzie dość długi.

 

Według ich regulaminu zmiana regulaminu wchodzi w życie po upływie 14 dni, cytuje punkt z ich regulaminu „5. Zmiany Regulaminu oraz odrębne regulaminy wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ich publikacji w sposób określony w pkt.3 powyżej.”

 

Czyli jednym słowem właściciel firmy sam łamie napisane przez siebie regulaminy.

 

Od tego momentu Bajka się skończyła i zaczęły się moje problemy z firmą SSDCloud.pl. Serwery zaczęły działać coraz gorzej, co chwilę były kilkuminutowe przerwy w działaniu aż do dnia 07.12.2016 gdy jedna z moich stron przestała działać. Napracowałem się przy konfiguracji strony a ona została w brutalny sposób zablokowana, zablokowany został tez dostęp do serwera, więc nie mogłem nawet zrobić kopii strony, aby przenieść jej do innej serwerowni. Taki właśnie kupiłem u nich nielimitowany hosting, że straciłem wszystko. Nie dostałem żadnej informacji od firmy SSDCloud, dlaczego tak się stało i musiałem wysłać do nich kilka pytań o co chodzi i dopiero po 3 godzinach dostałem odpowiedź, że na mojej stronie pojawił się wirus i strona zbytnio obciąża im serwery i w ten sposób łamie ich regulaminy i dlatego została wyłączona. Takie farmazony to łatwo opowiadać, gdy ma się kiepskie serwery, które nie mogą obsłużyć strony na CMS Joomla.

 

Na szczęście miałem kopię strony, bo jestem przezorny, więc uruchomiłem tę właśnie zawirusowaną stronę (zaznaczam, że bez żadnej modyfikacji) u innego usługodawcy i jak się okazało to na nowym hostingu wszystko jest OK i strona działa poprawnie i nie ma żadnego wirusa. Dodatkowo cały czas strona była i jest monitorowana przez Google, bo jest zgłoszona w konsoli Google dla Webmasterów a chyba wszyscy wiemy, ze Google doskonale skanuje strony pod kątem wirusów i natychmiast ja blokuje. Google też nic podejrzanego nie stwierdziło na mojej stronie a stwierdził to tylko właściciel firmy SSDCloud.pl.

 

Pisałem wielokrotnie do suportu prośbę o odblokowanie serwera na czas zrobienia kopii i przeniesienia strony na inny serwer, ale moje prośby pozostały bez odpowiedzi i cała moja praca poszła na marne a mówiąc szczerze to się napracowałem. Cytuje moje słowa z jednej z korespondencji z właścicielem „Prosze o odblokowanie mojego serwera i strony www bo chce wykonać kopie strony , ponieważ zamierzam przenieś sie do innej serwerowni”. Zachowanie właściciela firmy jest żenujące. Tak się nie robi. Brak profesjonalizmu, kultury osobistej i poszanowania klienta.

 

Po kilku dniach walki z właścicielem firmy SSDCloud.pl jednak zdecydował się na zwrot mi pieniędzy i poprosił o nr. konta bankowego, który oczywiście mu podałem. Najpierw poinformował mnie ze zwrot już został wykonany, ale gdy napisałem mu, że nie rozwiązuje to sprawy całkowicie, bo dalej posiada moje pliki, do których bezczelnie zablokował mi dostęp i nie pozwolił mi pobrać ich z serwera to stwierdził, że teraz to już mi się zwrot nie należy i zablokował mi całkowicie dostęp do wszystkich moich usług, bo łamię ich regulamin i działam na niekorzyść ich spółki.

 

Na dowód tego, co napisałem powyżej mam kopie całej korespondencji z właścicielem firmy, ale, że jest tajemnica korespondencji to nie zdradzę tutaj jej szczegółów, ale w Sądzie z przyjemnością ją ujawnię.

 

Jeśli właściciel firmy SSDCloud.pl uważa, ze to, co napisałem o naszej współpracy jest nieprawdą to bardzo proszę, aby podał mnie do sądu, bo chętnie się tam z nim spotkam.

 

Reasumując to firma SSDCloud.pl ma serwery, które nie nadają się, gdy chcemy postawić tam stronę, która generuje jakikolwiek ruch a zaznaczam, ze ruch na stronie nie był zbyt wysoki, ale po prostu był i to wystarczyło, aby zablokować mi dostęp do serwera.

 

Komentując to jednym zdaniem to porozdawali darmowe serwery, nasprzedawali serwerów po 3 zł na 12 miesięcy i serwery się zapchały. Tak to jest jak ktoś bierze się za prowadzenie firmy hostingowej i nie ma pojęcia jak to zrobić to narobi tylko smrodu i tyle.

 

Jeszcze raz ostrzegam! Nie zamawiajcie u nich darmowych serwerów a tym bardziej nie kupujcie, bo szkoda kasy i nerwów. Nie wierzcie w nielimitowany hosting i darmowe serwery na zawsze od firmy SSDCloud.pl, bo mój darmowy hosting na zawsze został zlikwidowany po około 3 tygodniach użytkowania, jeśli to można nazwać użytkowaniem. Straciłem, też pieniądze za nielimitowany hosting, za który zapłaciłem według cennika dostępnego na stronie SSDClud.pl

 

Jeśli ktoś zdecyduje się na kupienie hostingu w firmie SSDCloud.pl to na Zawsze pozostanie mu, ale rozczarowanie, obrzydzenie i poczucie tego, że został oszukany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się przeczytać do końca tego :D poważnie ktoś "kupuje" jakieś darmowe i płatne za 3 zł rocznie oczekując jakości? Że wam się chce za 3 zł pisać takie referaty.

 

Logo wyglądające jak praca mało zdolnego ucznia 6 klasy szkoły podstawowej, brak danych na stronie, nowa oferta, oferty po 3 zł rocznie xD

 

Nie wiem kto kupuje takie oferty - ale w sumie sami jesteście sobie winni :D Lubisz testować słabe usługi to wytestowałeś, co jeszcze oczekujesz :D

 

https://beta.companieshouse.gov.uk/officers/7tKeHiJ4RX5imfGcUqvx4wQZnSk/appointments

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli wychodzi na to, ze jesli trafimy na nieuczciwego administratora hostingu i przykładowo postawimy u niego strone na Wordpresie to on będzie mógł pobrać wszystkie moje pliki i postawić sobie takiego samego Wordpresa gdzieś na swoim serwerze czyli zrobic tzw. Plagiat?

 

Czy tak to wygląda?

Jeśli nie masz zakodowanych plików, treści w bazach i poczty to jak najbardziej - przecież to czysty tekst do którego administrator ma pełny dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×