Skocz do zawartości
zenon65

Przy każdym reboot pada DirectAdmin

Polecane posty

Za każdym razem po reboot serwera Directadmin pada.

 

error.log

tail /var/log/directadmin/error.log
2016:12:07-20:00:06: Unable to read the license file
2016:12:07-20:01:01: Unable to read the license file

Za każdym razem by uruchomić DA (w sumie to on jest uruchomiony) do prawidłowej pracy, muszę ręcznie aktualizować licencję. Co może powodować ten monotonnie pojawiajacy się problem?

Edytowano przez zenon65 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na license.key mam 600, właścicielem directadmin.

 

 

EDIT:

 

Po ustawieniu licencji manualnie DA działa, ale strasznie go coś muli.

 

EDIT:

 

Ponownie zrobiłem reboota i w logu mam coś takiego. (Oczywiście DA padnięty) Czy to normalne, że nie ma pliku 'plugin.conf'?

2016:12:07-20:39:52: Unable to read /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf : Unable to open /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf for reading.<br>
No such file or directory<br>

2016:12:07-20:40:09: Unable to read /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf : Unable to open /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf for reading.<br>
No such file or directory<br>

2016:12:07-20:40:58: Unable to read /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf : Unable to open /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf for reading.<br>
No such file or directory<br>

2016:12:07-20:42:20: Unable to read /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf : Unable to open /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf for reading.<br>
No such file or directory<br>
Edytowano przez zenon65 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają te zdania w języku angielski to ja wiem, ale nie wiem czy to normalne, że nie ma tam żadnego pliku o którym mowa w logu?

 

EDIT:

 

Czyli nie pomożesz mi? Muszę znów sam to rozwiazać i stracić trochę więcej czasu?

Edytowano przez zenon65 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zły OS lub zła wersję OS ustawioną w licencji. Nie zmieniałeś nic w licencji już po instalacji directadmina? Instalator nie zainstalowalby sie nawet przy złych ustawieniach licencji ale jesli zrobiles to po instalacji... Ewentualnie zrobiłeś upgrade systemu do nowszej wersji (w centosie - niezalecane ale SIE DA) i nie zmieniłeś odpowiedniej informacji w licencji.

 

EDIT:

Imho naucz sie korzystać z google, jak teraz spojrzalem to po wpisaniu frazy "Unable to read /usr/local/directadmin/plugins/Exim_Editor/plugin.conf" wyszukało mi temat, w którym ktos opisuje podobny problem - pierwszy wynik w google.

Edytowano przez hemi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. U mnie jest coś innego.

 

Wersja OS na VPS to:

 cat /etc/debian_version
7.11

Wersja OS wybrana przed instalacja Debian 7.0 32 bit.

 

Nic nie mieszałem przy licencji po instalacji. Po prostu zaczęło się to od zabawy z BoxBillingiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co oznaczają te zdania w języku angielski to ja wiem, ale nie wiem czy to normalne, że nie ma tam żadnego pliku o którym mowa w logu?

 

EDIT:

 

Czyli nie pomożesz mi? Muszę znów sam to rozwiazać i stracić trochę więcej czasu?

 

Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to musisz sam rozwiązywać takie problemy lub zatrudnić administratora.

 

P.S. 32 proponuję ci pomyśleć o 64 bitowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

HitMe tak mi się odwdzięczasz? Kiedyś byłem twoim klientem ;)

Ale dzięki za podsunięcie 64

 

Ja namawiam do samouczenia i samodoskonalenia :) A sam profil jest moim prywatnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×