Skocz do zawartości

Zdjęcie

"long-taile" i nauka pozycjonowania

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Artix

Artix

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Firma:Freelancer
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Główczyński

Napisany 05 grudzień 2016 - 16:38

Ostatnio napisał do mnie znajomy pytanie, mniej więcej: "Jak dobrze wypozycjonować ~30 fraz long-tail i ile za to wziąć, jeśli podpisuję umowę na 12 miesięcy?"

Ciężko mi na to odpowiedzieć, bo nie jestem seowcem, a i w sieci jest niewiele informacji o tym - albo ja źle szukam. Jesteście w stanie coś doradzić?

I druga sprawa, gdybym chciał się nauczyć pozycjonowania, to od czego mam zacząć? Póki co zgłębiam sobie informacje ogólnie o optymalizacji serwisów i o Pinguinie, no ale to raczej nie wystarczy, a nigdzie sensownego spisu lektur nie widziałem. Wybaczcie noobowi. ;)

• 0

#2 Gość_wladcapierscieni_*

Gość_wladcapierscieni_*
  • Goście

Napisany 06 grudzień 2016 - 10:11

Odnośnie wyceny to nie wiele Ci podpowiem, wszystko zależy od samej branży, w której strona miałaby być pozycjonowana - od fraz, konkurencji oraz samych umiejętności pozycjonera. Powinien w pełni świadomie ocenić swoje doświadczenie i przeanalizować rynek. Na tej podstawie powinien podać jakąś kwotę.

Co do nauki to głównie polecałbym to forum i konkurencyjne (pio). Znajdziesz masę tematów i dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych seowców. Odnośnie samych lektur to (z góry przepraszam jeśli się mylę) ale w ostatnim czasie nie kojarzę aby ukazał się jakiś sensowny tytuł. Również doradzałbym szerokim łukiem omijać kursy/szkolenia.

• 0

#3 Widoczni

Widoczni

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Firma:Widoczni

Napisany 09 grudzień 2016 - 13:19

Problem z lekturami w temacie pozycjonowania jest taki, że szybko się dezaktualizują, także przy nauce pozycjonowania książki raczej można sobie odpuścić. Do wszystkiego o czym wspomniał mój przedmówca dodam jeszcze tylko regularne czytanie blogów branżowych - to bardziej przystępna i uporządkowana wiedza niż na forach.

Zacznij regularnie odwiedzać planetę seo :)

• 1

#4 Gość_wladcapierscieni_*

Gość_wladcapierscieni_*
  • Goście

Napisany 09 grudzień 2016 - 15:14

Dzięki za uzupełnienie, bo zapomniałem o planecie :) Co do książek to miałem dokładnie to na myśli, pamiętam starsze lektury, które faktycznie jakieś przydatne informacje na ówczesny czas zawierały, w tej chwili nie kojarzę żadnej książki przynajmniej trochę aktualnej, pisanej zrozumiale.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników