Skocz do zawartości
Maverick71

VPS z DA pod WordPress'a

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję sprawdzonego, zarządzanego VPS-a najlepiej z DA skonfigurowanego pod WordPress'a, w tym MultiUser. Optymalizacja bazy danych, apache'a, nginx itp.

Lokalizacja na terenie EU. Oczywiście rozsądna cena.
Odpadają na dzień dobry biznes-host i wszystkie firemki właściciela oraz hitme i pochodne (oferta dobra, ale konfiguracja i optymalizacja nie spełnia oczekiwań).

Możecie coś doradzić / zaproponować?

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas: http://www.pl.mzone.uk/vps/kvm/budget/managed

Jest możliwość dokupienia licencji Directadmin do tego serwera, instalacja gratis.

 

Ewentualnie serwery w Polsce: http://www.pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

 

Każdy serwer posiada: Monitoring (4 platformy), kopie zapasowe, zarządzanie, panel administracyjny.

Oferujemy jeden z najlepszych supportów, szybki kontakt i konkretna pomoc.

Dla stałych klientów stałe zniżki oraz program partnerski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to musi być vps z DA? Może wystarczy lepszy współdzielony z cachem od litespeeda i ichniejszą wtyczką do wp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpadają na dzień dobry biznes-host i wszystkie firemki właściciela oraz hitme i pochodne (oferta dobra, ale konfiguracja i optymalizacja nie spełnia oczekiwań).

 

To że bh+ nie dało rady to ok bo ostatnio mają "okres" oczywiście przejściowy ;) ale hitme? znaczy że problem może być głębiej i to niekoniecznie po stronie usługodawcy?

 

A to musi być vps z DA? Może wystarczy lepszy współdzielony z cachem od litespeeda i ichniejszą wtyczką do wp?

 

Patrząc na fakt że hitme jest również be.... raczej współdzielony by sobie nie poradził ze względu na oczekiwania dotyczące konfiguracji. Jedynie mogę się domyślać że strona siedzi na jakiejś skórce która trzepie serwerem w lewo i prawo do pomocy razem z modułami.

 

Może po prostu zleć utworzenie usługi w oparciu o wytyczne i problem z głowy. Fajnie by było jak byś dodatkowo podał kwotę jaka jest zadowalająca by utrzymać taką usługę.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz hitme i pochodne (oferta dobra, ale konfiguracja i optymalizacja nie spełnia oczekiwań).

 

A jakieś argumenty co dokładniej z tej konfiguracji i optymalizacji nie spełnia oczekiwań?

Wątpię abyś znalazł coś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie hitme?
Moja dobra znajoma ma tam na razie takiego VPS-a.

Nie potrafią sobie poradzić np. nginx-em z WP MU. Wolą odinstalować i wyłączyć niż próbować coś poprawić, pomimo, że dostali linki z informacją jak to skonfigurować. Standardowy WP i MU wymaga trochę innej konfiguracji. Rozwiązania problemów można znaleźć na anglojęzycznych stronach, ale trzeba chcieć. W tym przypadku nawet nie musieli sami szukać.
Był (i chyba jest nadal) też problem z bazą danych. Nie da się ani naprawić ani zoptymalizować. A zmiany wprowadzane w panelu nie są zapisywane w bazie. Ta sama baza na localu nie ma żadnych problemów. Też wysyłała link z prośbą o zrobienie czegoś wg instrukcji anglojęzycznej, ale dostała w odpowiedzi tylko informację, żeby spróbowała wyeksportować i zaimportować bazę od nowa. Czyli podstawowe rozwiązanie.
Trzeba to komentować?
Różnica pomiędzy słowem "jakoś" a "jakość" jest spora...

Dla podstawowych usług niewątpliwie mają dobrą ofertę i na podstawach może się znają. Ale ja oczekuję czegoś więcej.

 

Strona "siedzi" na normalnej, sprawdzonej i popularnej skórce, optymalizowanej i rozwijanej od ładnych paru lat. I oficjalnie "siedzi" na niej około 50.000 instalacji WP na całym świecie, ma wysoką ocenę - na ok. 4500 ocen 90% userów oceniło ją na 5/5, 10% na 4/5.

 

Hosting współdzielony odpada.

 

Pozdrawiam,
Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten DA czy jakikolwiek inny panel to pod profesjonalne zastosowania nie opierasz tego własnie na panelu tylko po prostu instalujesz gotowca z przygotowanego skryptu. Tym sposobem masz wszystkie śmieci wyeliminowane a środowisko przygotowane głównie pod wydajność bez zbędnych elementów. Sprawa poczty czy DNS to oddzielny temat ale to już takie pierdoły są. Wszystko zależy co dokładnie tam chcesz mieć zainstalowane bo nie oszukujmy się nie wszystko działa spójnie ze sobą. Więc wydajność to jedno a stabilność to drugie. Konfiguracja - konfiguracji nie równa a nginx jest prosty do ogarnięcia więc nie widzę jakiś problemów pomimo że osobiście go po prostu nie lubię ale robi dobrą robotę więc toleruję jego istnienie i tym samym używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę szukał czegoś pod naprawdę profesjonalne zastosowania, to będę się rozglądał za serwerem dedykowanym. Na tą chwilę potrzebuję serwer, na którym będą prawidłowo i w miarę szybko działały strony oparte na WP w różnych konfiguracjach, na który będę miał wpływ oraz z serwisem, który zna się na swojej pracy, i który potrafi rozwiązywać czasem powstające problemy.
Konfiguracja konfiguracji nierówna - zgadza się. Ale VPS to już takie ustrojstwo, na którym można coś pokombinować i tą konfigurację dostosować i zoptymalizować.
Jeżeli znam się tylko na jednej konfiguracji to na pytania odpowiadam wprost, że nie potrafię czegoś zrobić. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ale ja oczekuję czegoś więcej.

 

 

Oczekujesz własnego admina, dedykowanej administracji do szerokiego zajmowania się Twoimi problemami. To często niestety kłóci się z ogólnie przyjętą definicją "zarządzanego VPS z DA" i co najwyżej kończy się na 1h "bezpłatnej" pracy.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja konfiguracji nierówna - zgadza się. Ale VPS to już takie ustrojstwo, na którym można coś pokombinować i tą konfigurację dostosować i zoptymalizować.

Jeżeli znam się tylko na jednej konfiguracji to na pytania odpowiadam wprost, że nie potrafię czegoś zrobić. Proste.

 

Owszem można ale wątpię aby ktoś Ci wszystko konfigurował i stawiał od tak za free. Nie jest to kwestia znania się tylko na jednej platformie i nie potrafienia czegoś zrobić... To nie jest chyba tak, że w pakiecie zarządzanego VPS z DA admin absolutnie wszystko Ci postawi i skonfiguruje. Nie tędy droga - Proste.

 

 

Oczekujesz własnego admina, dedykowanej administracji do szerokiego zajmowania się Twoimi problemami. To często niestety kłóci się z ogólnie przyjętą definicją "zarządzanego VPS z DA" i co najwyżej kończy się na 1h "bezpłatnej" pracy.

 

W 100% popieram :)

Edytowano przez Ryszka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko Vipower?

Coś mało tego. A ktoś korzysta z ich usług?

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Usługi ViPower są na poziomie nie do przeskoczenia dla wielu firm ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,


Bardzo dziękujemy za pozytywne rekomendacje.

Oczywiście jesteśmy w stanie skonfigurować dany zestaw wg. indywidualnych potrzeb.


W zależności od potrzeb, sądzę że jesteśmy w stanie zacząć od pakietu SSD VPS 2 (35 PLN/m-c) i później

w miarę potrzeb łagodnie dodawać zasoby. Szczegóły oferty: https://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ-SSD


Licencja DirectAdmin Lifetime (dożywotnia) 199 PLN netto lub 19 PLN netto miesięcznie.

Usługa niezarządzalna, w cenie instalacja i konfiguracja panelu DirectAdmin, lecz oczywiście istnieje możliwość

wykupienia dodatkowego pakietu administracyjnego lub doraźnej pomocy administracyjnej.


Dodatkowo oferujemy kod rabatowy o wartości 10% na zamówienie, lub 15% na zamówienie roczne (proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną to wygeneruje specjalny kod dla użytkownika z WHT).

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Usługa niezarządzalna, w cenie instalacja i konfiguracja panelu DirectAdmin, lecz oczywiście istnieje możliwość
wykupienia dodatkowego pakietu administracyjnego lub doraźnej pomocy administracyjnej.

 

 

To samo domyślam się mogą zrobić w HitMe (przynajmniej tak myślę ale jak nie to niech ktoś mnie poprawi).

Nie korzystałem sam z ViPower więc się nie wypowiem.

Korzystam za to z HitMe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda firma Ci to zrobi, o ile dobrze zapłacisz.

Nie można liczyć na to, że za grosze ktoś będzie Ci wykonywał porządną instalację np Directadmin i spędzi 2h za darmo na instalacji.

Chcesz mieć dobrze zrobione nie bierz zleceń przez PW za grosze tylko zapłać i będziesz miał gwarancję poprawnego działania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, o czym Wy tu rozmawiacie. I zastanawiam się, czy ktokolwiek rozumie to, co jest napisane np. w ofertach wielu firm hostingowych...
I jakie mogą być tego konsekwencje.

Ja wyjaśnię jeszcze raz moje podejście (które polecałem innym), i które do tej pory było następujące:
1. Sprawdzam ofertę.
2. Piszę zapytanie do firmy.

3. Akceptuję warunki lub nie.

 

I jeżeli ktoś pisze na stronie, że oferuje pełną usługę zarządzania i administracji, a potem okazuje się, że tego nie robi, to jest to zwykłe oszustwo.
Jeżeli w odpowiedzi na zapytanie ktoś samodzielnie oferuje, że coś zrobi, a potem tego zrobić nie potrafi / nie chce to jak to nazwać?
Za dużo u nas ludzi, którzy nie rozumieją biznesu. Oszustwo nie jest normalną drogą do pieniędzy.

 

Chociaż siedzę w tym od lat, nie uważam się za fachowca. Ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś rozumie, co robi i zna się na tym, a nie tylko przeczytał jakąś książkę (i do tego po łebkach), to konfiguracja serwera pod WP nie zajmuje dużo czasu. I jest z reguły jednorazowa. Szczególnie, że jeżeli ktoś posiada standardowo dobrą konfigurację to są to tylko modyfikacje. Tu chodzi tylko o lepsze zoptymalizowanie środowiska.
Idąc krok dalej, to na wielu stronach są opisane przykładowe konfiguracje serwerów pod WP. I jak ktoś potrafi tylko czytać (zakładam, że angielski nie jest problemem), to ma wszystko opisane krok po kroku. I polecam zapoznać się z lekturą zanim ktoś wyskoczy z tym ogromem czasu, który trzeba poświęcić na taką konfigurację.

A ile czasu trzeba potem poświęcić na taką administrację i zarządzanie? Ktoś z Was w ogóle to robił kiedyś? Bo mam wrażenie, że nie.
Jeżeli klient deklaruje, co na tym serwerze ma być i jest on pod to przygotowany, to standardowe aktualizacje instalacji najczęściej wystarczają. A z życia wiadomo, że to i tak klient musi prosić o aktualizację np. PHP do wyższej wersji.
Ale tak, czasem doinstalowywuje się jakiś skrypt i można poprosić o włączenie / wyłączenie jakiejś opcji lub doinstalowanie jakiegoś skryptu, bo inny skrypt po stronie klienta tego wymaga. Tak. Kilka razy w ciągu ostatnich lat mi się to zdarzyło...
To taka wielka filozofia? Kilka minut pracy raz czy dwa razy w roku? No dobra... Niech to będzie godzina...
Oczywiście pomijam tu kwestie bezpieczeństwa i spraw związanych np. z serwerami niezabezpieczonymi przed atakami. To rodzi więcej pracy dla administracji, której często sami są winni.
Nie biorę też pod uwagę skrajnych przypadków ludzi, którzy nie znają podstaw obsługi skryptów, z których korzystają i oczekują od administracji podstawowych działań typu zainstalowanie wtyczki.

Bo sporo osób tutaj chyba nie rozumie pewnych podstaw. Np. takich, że klientowi zależy na maksymalnej automatyzacji procesów i jeżeli wszystko działa prawidłowo nie będzie wydziwiał.

 

A ja teraz szukam serwera z administracją po to, żebym nie musiał płacić za błędy innych. Dobrze zrobisz na początku i odpowiednio organizujesz pracę - masz spokój i zadowolonego klienta. Nie potrafisz - poświęcasz czas i ponosisz koszty. I tracisz kolejnych klientów, o których nawet nie wiesz... Tu podstawowe zasady marketingu działają.

 

Z mojego punktu widzenia temat do zamknięcia.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×